Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ondras83 - traktor

#2686 Nový příspěvek od Čárls »

Nebo použít materiál třídy 15 a větší průměr jak píšeš ale bude se těžko shánět Nebo materiál z Poloosy z automobilu nebo náklaďáku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2687 Nový příspěvek od Atlan »

9ndro a dlhsia poloos s favorita by ti nestacila? 2ks vo nieje rovne odrrzat a zvarit spolu, len potom tenz zvar nejako na vidlach ulozit do dlhsej rurky 5 az 10cm nech sa rozlozi hmotnost.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#2688 Nový příspěvek od ota »

Ondro sežeň si na to silnější kulaťinu 42 CrMo4+QT. Dělám z toho teď pořát. Je to i celkem slušně vyválcovaný a není to šišojd. Je to myslím 15 1xx ale to QT znamená že je již zušlechtěná. Děláme z ní hřídele pro velké zatížení, přenos velkých kroutících momentů.
Do naváření poloosy ze dvou kusů bych nešel. Nikdo přesně neví co to po zavaření udělá a to můžeš mít v popelu, nebo ve slídě a stejně to rupne. Nikdo Ti neřekne, jaké vlastnosti zrovna tato poloosa má. Každá má totiž jiné. Jako teď jsem dělal z poloosy z avie. Celkem houževnatá ale přesto byla ruplá. Lom celkem čistej, ale kus ho bylo šedivího, tedy mohla mít kaz z dob dávných. I když Peterka co ty poloosy vyráběl na to zkoušení a měření velmi dbal.
Prostě bych šel do hotového materiálu a neexperimentoval doma. Je to dost ošidnej díl. Ono viděl jsem 3x rupnout u ještěrky tyhle věci a naštěstí se nikdy nic nestalo. Ale být to většinou o chvíli dřív, tak byl kurevskej malér. :( Taky jsem tu o tom kdysi psal. Brrr ještě teď se mi ježí chlupy, když si na to vzpomenu co se mohlo stát.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Ondras83 - traktor

#2689 Nový příspěvek od jiriSBS »

Oto,to co popisuješ nemá nic společného s nizkou pevností ,vypadá to na cyklický lom,ten má po obvodě do 2/3průměru lesklou plošku a ve středu šedá ploška lomu(nemusí být ve středu,může být mimo osu hřídele),vzniká to neustále po sobě se opakující zatížení,např. křivá hřídel ,nesymetrické uložení ,nevyvážený díl na hřídelí,nebo vůle v ložiscích.Příklad takového lomu byly prasklé osy portálů zadních kol u traktoru Z-8011 prvních typů,příčinou tam byla vůle v ložisku.Tyto lomy se objevovaly také u různých zemědělských strojů,vlivem neodborných montáží.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#2690 Nový příspěvek od ota »

No já myslím, že ta poloosa co mi soused dovezl, objednal jsem si ji až ji někde potká ve šrotě, byla v autě, které někdo hodně přetěžoval. To u avií je nejčastější příčina všech neduhů. Každej naloží co to snese. Kolikrát je vidět avka že leze jako želva. No a pak když je to třeba sklopka, a jede nějakým stvebním terénem je to hned. Mě vždyck rupla navařovaná poloosa při volné jízdě. Nikdy v tahu. Ale třeba s nákladem přez hrby. Jak to má rázy tak tam.
Ono jsem se kolem těch náprav a výroby do avií chvilku ometal. No a třeba alkohol, nebo neznalost bývala celkem dost kolem montáže. Taky jsem chodil na montáž a jako brygádník a kolikrát až měděná palice to zvládla. Taky jsem tu kdysi popisoval jak se dávaly třmeny na diferáky. Stará cikán šroubum pomohl kladivem, protože ten co řezal závity zapoměl sadu diferáků projet 3 stupněm závitníku. A jiné. No ale i tak to naběhalo a běhá stále.
No odbočil jsem. Ale je to taky jak píšeš, montáž a mele se to tam jak mucha v gumáku a pak se to někde přetrhne. 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Ondras83 - traktor

#2691 Nový příspěvek od jiriSBS »

V "75", jsem byl jako študák v Zetoru, na brigádě (praxe),dělali jsme na lince na Crystaly, tam ,jeden brigádník, montoval horní závěsy a nějak mu nešly našroubovat dva šrouby M16, tak je kladivem zatloukl jako hřebíky,my co jsme strojařině trochu rozuměli ,jsme byli šokování.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2692 Nový příspěvek od Ondras83 »

Seru na to. Nikdo z vás 110cm, 25mm v průměru ty hřídele nemá i na prodej a já kvůli tomu už nikde lítat nechci. Poloosa nejde, už nevím proč. Až se to zase ohne, tak to zavarim a bude.

Dělám na dopravníku. Už se konečně točí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#2693 Nový příspěvek od ota »

Optám se na tu zušlechtěnou kulatinu, na co to vyjde. Bereme to na míru, nařežou ji. Nemusíme kupovat celou štangly. Možná že to bereme z Hradce z Ferony. Nevím přesně co se kde objednává. Mě to vozí už roztříděný. Bere se asi z 5 firem matroš.
Ale myslím, že je to velká páka na tak slabou 25 kulatinu. Chtělo by to předělat aspoň na 35 mm kulatinu. Na 10 tuně ještěrce jsme měli 60 mm čepy na vidle. A to byly zavěšený jako to má Pogrysčuk. Tady co máš, je to páka na slabou kulatinu, ohneš tam cokoli.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2694 Nový příspěvek od Ondras83 »

Je to okopírovaný Dabaki.

Měl jsem všechno vyvrtaný na 25mm z nějakýho starýho traktoru a 6m hřídele 25mm co zbyla že svazování baráku u našich. Tak to bylo za dvě hodiny hotový i s natíráním.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2695 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dopoledne nějaká traktorpráce

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2696 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dneska jsem kopal přípojku vody, co jsem nešikovně zaházel při hrubé úpravě terénu kolem baráku. Je to přípojka do budoucí dílny. Zatím dám fotky, videa budou večer.
Metrová hloubka, najít s vykopat kabely a hadice na vodu a potom rygol pro usazení na zahradě. Přesně nevím, kde dílna ještě bude, tak zůstane přípojka u opěrné zídky a dokope se při kopání základů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek



Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Ondras83 - traktor

#2699 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdarec Ondřeju,
máš nový mobil, co ??? Jakási nevídaná kvalita záběrů. :friends:
Super už to funguje.... 8) 8)
poznatky:
- posed , lezeš na podkop jak do tanku, než nastrkáš nohy tam kde máš , zabagruješ 3min. a zase nohy ven, popojet,
a znovu v tank a pořád dokola, za chvílu budeš nahépaný jak koza. Nemůžeš se potahnout bagrem ? nepatkuj lopatu a půjde to.
Ono když budeš kopat drážku tak cca 1,5m a polezeš....
Já vím, že můj posed byl taky terčem kritiky, ale naprosto mě vyhovuje, krásně vidím kde a co kopu, ruky opřené o kolena a druhé sedátko na
podkopu je taky super, furt něco točit a nedej bože se tam nějak soukat.....když potřebuji popojet přelezu přes blatník a su za volantem.
- joistiky...., ale vidím, že už to trochu ovládáš, je to nebetyčný rozdíl...
- patky , hrozně velký nepoměr k velikosti ramen a násady, otázka času.
Máš tam ty omezovače průtoku ?? hodně ti to trhá, škube..
Mě by pasovala ta tvoje násada a tobě zase moje, kdyby to šlo vyměnit. Potřeboval bych ji o 15-20 cm delší..
Jinak spokojenost, jede to, a to je hlavní..
Jara

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ondras83 - traktor

#2700 Nový příspěvek od Britt »

Ondras83 píše:Ještě jedno video
https://youtu.be/auERgZOiKhg
Chodí ti to pěkně, ale pohyby jsou moc trhané. Podle mě máš velký průtok oleje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“