Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3841 Nový příspěvek od Ondras83 »

ota: jojo, unas byl vybornej kovosrot, postavil jsem z toho traktor a komplet celej vlek, jekly, plotny no mraky vseho, 3km od baraku, dva kontejnery s nerezem...myslel jsem, ze mam vseho dost a houby, doslo, kovosrot zrusili, je tam vyrobni hala a ja mam hovno...a ted jezdim po kraji a shanim kus 10tky plotny, abych mohl neco delat, je to bida ted, driv bych tam vlitnul, nakoupil a jel domu vyrabet...tam byla hromada tak 3 tatry a jekly, vetsi, mensi, dlouhy kratky...oje na traktor, komplet ram, ram korby, vsechno z toho mam...skoda no :(

nerez: ja si to delal pro sebe, abych si zase trosku ozivil TIG, zdelal material a udelal si novej lauf na traktor :) nikdy jsem nerez nelestil, takze jsem musel vsechno nakoupit a pri tom to byl taky trosku kompromis...kotoucek skocaku 125mm stoji 400,- jeden, takze ty jsem nekoupil, prelitnul jsem to 400, pak 600, predlestovaci pastu a filcak, potom hadrak a lestici pastu...neni to zrcadlo, ale na vyfuk, kam lita blato od kola dobry. Ale rozhodne to neni na to, abych to nekomu jeste delal nebo nedej boze na kseft :) me to staci :)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Ondras83 - traktor

#3842 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar, lopatu jednoznačně na šířku traktotoru a udělej si ji delší jak vyšší jak má UNCak. Mám to tak a je to paráda když stoupnu vidím na brit...
Me tam vlezou 4-5 kolečka..
Jara

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3843 Nový příspěvek od Ondras83 »

me 2,5 kolecka :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3844 Nový příspěvek od Ondras83 »

Po delším shánění se mi podařil úlovek
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Ondras83 - traktor

#3845 Nový příspěvek od Novis »

Děláš zásoby nebo bude další stroj?😃

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3846 Nový příspěvek od Ondras83 »

tohle mam nahradni do stavajiciho traktoru, na dalsi stroj mam veci taky, ale jestli to budu nekdy delat, to nevim

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3847 Nový příspěvek od oco13 »

Tak hento je úlovok priam vynikajúci. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3848 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak opravy a upravy asi pro letosek hotovo...zbyvaji uz jen vymenit kapaliny (letos me cekaji vsechny - motor, prevodovky, diferaky, kdyz budu mit naladu, asi i hydraulicky, ale ten jsem menil v lete) a vymenit retez...jo a jeste zadni pneumatiky pujdou "novejsi"

predelal jsem rizeni (zkratil chod pistnice) a predelal vedeni z hadic do trubek, mel jsem to tak postahovany dratama a stahovackama, jak to zacalo makat, nebyl cas a nalada to delat, ted jsem to kolem vyfuku natahl cely v trubce, udelal drzaky a je to jedna radost...
novy komin
predelal jsem osvetleni na ramu a pridal majaky - na cestu, ale obcas hrabu nebo manipuluju nekde u silnice a kolikrat jsem si rekl, ze je to potreba, tak je to tam

a to je asi vse, letos pres zimu toho nebylo tolik jako drive, ale uz neni moc potreba, maka dobre :)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ondras83 - traktor

#3849 Nový příspěvek od murár »

Tak výmena oleja čaká aj mňa, len musím najprv vybrať celý motor a vymeniť semeringy na oboch stranách. Tak syslim a objednávam potrebné veci.
Tak keď je konštruktér spokojný zo svojím dielom a to maká podľa predstav tak je to super! 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3850 Nový příspěvek od Ondras83 »

V neděli jsem koupil za celkem slušnou cenu nový protektory, tak jsme se do toho vrhli a odpoledne je tam soupneme, včera jsem se synatorem nasadil "cestovní sadu"
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3851 Nový příspěvek od ota »

Mě se tuhle podařilo taky koupit dva šípáky. Jeden nebyl nikdy nasazenej a druhej chvilku. Byli jsme se podívat na valník a ten byl už zamluvenej a když první kupec přijel a viděl že by jsme valník brali, tak zaplatil a zrovna jel pro traktor. No a prodejce prej tak pojďte, kdyby se vám něco hodilo z jinejch věcí. Tak jsme pár věcí koupili a mimo jiné co tyhle šípáky? Jo ty jsou na prodej. Tak jsem je vzal. 8) Chleba doma nežerou a myslím že jim vymyslím využití. 8)


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3853 Nový příspěvek od oco13 »

To bude na brachovu Kubotu?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3854 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nene, můj. Predelavam rameno...a konečně snad barva 😃
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#3855 Nový příspěvek od harijaro »

Vidím že tam bude aj silňejší hydraulický valec. Rameno bude tým pádom asi málinko dlhšie?!🤔👍

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“