Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3827 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://www.youtube.com/watch?v=kCNz5-_9vs4&t=1s

nahled mi z nejakyho duvodu nejde, nevim proc


jeste video, natacel synek, tak omluvte kvalitu
orba hrozna, pluh neni hotovy, mam ho jen, ze jsem proste vzdycky chtel dvojak obracak, pole ujezdene od holmeru po repe, kterou tam sklidili predchozi den, slo opravdu o to, vytrit desky, aby nebyly rezate a namazat pluh pred zimou...

traktor jde ted na zimni udrzbu, jak je u me zvykem, sem tam nejake vylepseni, doladeni vylepseni z predchozi zimy a nejake opravy

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Ondras83 - traktor

#3828 Nový příspěvek od jiriSBS »

...Ondro , na takovém poli to nejde pořádně ani velkým traktorům , to co bych potřeboval vidět na tom videu není , ale mám dojem ,že by chtělo zavěšení spodních ramen na pluhu snížit . Daleko podstatnější je vzdálenost první radlice od zadní nápravy traktoru , vektor tahu pluhu je málo strmý , takže přítlak na zadní nápravu je malý .Když závěs pluhu zkrátíš , vektor bude strmější a tím se přítlak na zadní nápravu zvětší - zvýší se tažná síla.
Dolaď si podélné vyrovnání traktoru a pluhu ,nechce to moc ,ale v extrémních podmínkách se projeví všechny byť i malé chyby v nastavení a konstrukcí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3829 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ano, ja vím, že je to blbě. Jak pluh, tak podmínky...šlo o to, zabavit kluky, já se chtěl projet...
Ten pluh není hotový, vznikl loni z nudy a zvědavosti za cca 35min :)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3830 Nový příspěvek od DanculSK »

ahol :friends:
už si upratal? :red:
čo nový vyfuk ?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3831 Nový příspěvek od Ondras83 »

novy vyfuk byl moc tichy, tak jsem ho nechal tatovi, tam se jeste resi priruba a kolena k motoru (nemam ted nerez) no a ten svuj jsem pres nejake vyzkumy udelal, jeste potrebuju neco upravit, privarit, uriznout (rezonuje tam kus plechu, co mel delat zvuk turba a stejne to nejde)...no a lestim, ale tim, jak jsem to nikdy nedelal a i ty svary nejsou jak od profika, tak to hrozne trva a asi ten vysledek stejne nebude tak, jak na americkym tahaci :D ...v materialu na brouseni a lesteni jsem s prachama jak za kozu, tak snad to nejak poslechtim, jak to bude, dam to sem...pravda je, ze jsem se nejak naucil na ten fejsbuk a sem moc nechodim

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3832 Nový příspěvek od Ondras83 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

takovy práce a přitom taková blbost

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ondras83 - traktor

#3833 Nový příspěvek od murár »

No bez práce nie sú koláče! Ale vyzerá to super! 8)
Ja som na svoj kúpil originál výfuk zo Zetora a trúbku z kolenami čo sa používa na výfukové potrubie u áut.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Ondras83 - traktor

#3834 Nový příspěvek od gason1 »

Vedel by si spraviť aj v nereze a trochu iný model?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3835 Nový příspěvek od DanculSK »

ved to je v nereze
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3836 Nový příspěvek od Ondras83 »

Obrázek
Tady na stroji...

Uměl, ale nebudu to dělat. Nemám na to vybavení ani čas, moje sváření tigem je spíše na vyhazov než na ukazování... navíc nemám přístup k materiálu, tohle jsou zbytky, co jsem kde nastřádal za několik let. Dělal jsem ještě jeden a ten jsem dal tátovi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3837 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro , keď ťa tu po dlhej dobe vidím , mal by som otázku k čeláku.
Už som sa aj ja stal po druhý krát hrdým majitelom čláku a nahodil so na Shibu original japonský čelák u Miciny. :typek:
Moja dilema spočíva v tom že k nemu bola lopata široká len meter a traktor má 150cm, lopata je hodne zrasovaná a ja neviem či ju opravovať, alebo radšej riešiť inú :-/
Ide mi o to že s tak malou lopatou nebudem vedieť naberať popri stene. Tak ma zaujíma názor človeka s praxou :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3838 Nový příspěvek od ota »

Ondro chodíval jsem do jednoho kovošrotu, kde někdo nosil odstřižky nerezu. V marsce plno menších. Na paletě plechy. Paráda hromada. Párkrát jsem si vzal. Ono to na váze kurva přibejvá když si tam pár kusů dáš! Pak si majitelka vzpoměla, že nebude pouštět lidi na dvůr a bylo po. Trubek krásnejch tam. Kdysi dávno když jsem dělal na mašině s plechem vyšetřil jsem celou tabuly 3 X 1,5m ze 2mm nerezu. Dělal jsem nějaké nástřihy a sesumíroval to tak, že z asi 8 tabulí jsem neprostřihal a ušetřil celou jednu tabuly. Měl jsem ji dlouho na regále a občas odstřihl kousek. Nakonec jsem skončil a tabule tam zůstala. Předal jsem ji klukům, že ta je navíc.
Takhle, nejsem svářeč, ale ty sváry ty jsou bída. Dával jsem nástřihy a trubku kámošovi a to bylo 1A vyrobený. No nerez je sviňa a musí se to umět. Jako první pokus asi jo. V Kolíně se konečná uprava nerezu dělala rounem. Nejdřív klasika smirkem. Hrubším, jemnějším a nakonec rounem. A pak se to nakonzervuje sprejem. Používali jsme od Reky. Jdu se podívat co na tom píšou. Tak je tam ,,arecal Edelstahl Spray" tím se pak nastříkalo a potřelo hadříkem. To rouno třenba na vybračce nebo i detaily ručně sjednotí povrch. Občas se i sváry potíraly takovou vodičkou a po asi 10 min se opláchly vodou. Je to zase kvůli sjednocení povrchu, odstranění té duhy po vaření, korozi a chemickému stárnutí.
Trubka se nechá koupit na míru uřízlá v Hradci v Matezexu. Dost často tam jezdíme pro nerez. Jsou to pálky! Ale k traktoru jsem přivezl nerez trubku z kovošrotu Hladík. Byla tenkrát za 30Kč/kg. Mám ji ještě asi 150 cm zbytek doma. Občas se potká kus tak beru. Ale v tom Kolíně v té malé zběrně tam ho měli haldu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3839 Nový příspěvek od Ondras83 »

oco13 píše: čtv led 12, 2023 6:29 pm Ondro , keď ťa tu po dlhej dobe vidím , mal by som otázku k čeláku.
Už som sa aj ja stal po druhý krát hrdým majitelom čláku a nahodil so na Shibu original japonský čelák u Miciny. :typek:
Moja dilema spočíva v tom že k nemu bola lopata široká len meter a traktor má 150cm, lopata je hodne zrasovaná a ja neviem či ju opravovať, alebo radšej riešiť inú :-/
Ide mi o to že s tak malou lopatou nebudem vedieť naberať popri stene. Tak ma zaujíma názor človeka s praxou :friends:
ja bych jednoznacne delal lopatu sirokou, jako traktor ...a aby sla treba 10cm pod zem, jak jsi resil u sebe...ja to tak mam a uz nekolikrat jsem to vyuzil na skryvani zeme atd...dost jsem si s tim pomahal i pri odkryvani pripojky vody do baraku, kdyz jsem jeste nemel podkop...nejhorsi je, kdyz potrebujes dolu a nemuzes :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3840 Nový příspěvek od oco13 »

Dolu pod zem nebude problém tam mi to vychádza už pekne , len sa trocha bojím aby mi pri šírke 150cm nevyšla velmi velká. :-/ Objemovo
práve som hladal euroúchyt a našiel som za dobrú cenu len sa mi nezmestí do ramena :pohlavek: o 2cm tak holt budem vyrábať :pistol:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“