Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Ondras83 - traktor

#3016 Nový příspěvek od palobobo »

nemusi požicat pride porobit a hotovo :D :friends:

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Ondras83 - traktor

#3017 Nový příspěvek od cenda.t »

Tož vitaj v klubu šikmookých rýžojedů.... :typek: :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3018 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já ne hoši, to je na mě málo šroubování, mě z domadela nikdo nesundá, ale líbí se mi to, to jo. Dokážu si to představit doma a 3valec Kubota 20 koní dát do svého :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3019 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dneska jsem na svůj traktor udělal novou nádrž na benzín. Ještě svařit, udělat vodoznak, hrdlo držáky a bude hotovo :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3020 Nový příspěvek od Ondras83 »

Praktická otázka. Co když nahradím hydraulický olej převodovým pp80?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Ondras83 - traktor

#3021 Nový příspěvek od kopr »

Celkem se nestane nic. U Zetorů to taky bere z převodovky pp80. Osobně ale budu dávat OTHP3. Chci mít oba traktory sjednocený. To co tam mám teď je
sice funkční, ale není to ideální. Mám tam m6ad. Tenkrát toho bylo hodně a do kombajnů to prý dávali normálně.

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Ondras83 - traktor

#3022 Nový příspěvek od Novis »

To by mě taky zajímalo, potřeboval bych mít v domadělu stejnej olej jako v Zetoru kvůli sklopce

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3023 Nový příspěvek od ota »

No měl jsem to tak jednu zimu. Převoďák v nádrži a když jsem potřeboval uplně nejvíc vyvážet sníh ze dvora, tak jsem naložil fůru jako hrad a odvezl ji za ves do škarpy a tam vyklopil. Bohužel tu dvoukolovou sklopku už nesklopil. Ne a ne, olej nechtěl téct naspátek. Houpal jsem se na předním čelu a opravdu ale opravdu rychlostí pomalýho šneka ten píst přez ten rozvaděč chladným převoďákem zalejzal. Pak jsem nakládal na zvdenutou korbu, protože jak je to ke konci, páka se ještě snížila a ne a ne to zalíst. Myslel jsem, naložím fůru a korba slítne dolů jako nic. Jo až když byla nafasovaná sněhem tak slezla. Ale znovu jsem vyklopil v přesvědčení, že teď to půjde dolů jako nic. Šlo to snad ještě hůř. Pak v sezoně jsem ten olej vyměnil za hydrauliku. Dovlekl jsem z práce z ohraňováku a vysekávačky asi 200l hydrauliky. Od Shelů krásnou čisťonkou. Je tam do dnes a nemám vůbec problém kdykoli sklopit káru kteroukoli z těch dvou co tahám.
Bacha na ekologické hydraulické oleje. Mám v hydraulice u katru u ruky ekologickej olej taky od Shelů a vše je pohoda. O tom žádná, ale olej je za dobu co ho tam mám uplně černej. Je takovej lepkavej. Ruka chodí jak má i v mrazech. Ale ta materie co je v nádrži to stojí za to. Jednou jsem měnil hadici a trochu mi vyteklo bokem. Uplně to narušilo barvu na rámu ruky. Jako když by to ohořelo to vypadalo. Ten olej je takovej agresivní na tyhle věci. Když jsem to utřel do hadru a pak jsem měl ruce celej den takový jak potažený čímsi. Nešlo to umejt a pořát se mi lepily. Tenhle olej jsem kdysi dostal od kámoše z harvestru. Je to ekologicky odbouratelnej olej. Mám to v té ruce kvůli unikům, abych si nezaneřádil třeba vodu nebo tenkrát zahrádku. Ale ,,mazut" je to řádnej!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3024 Nový příspěvek od Ondras83 »

no bracha koupil tu kubotu a chce tam pasovat celak a podkop...s tim problem nemam, ale ja mam hydraulicky a on bude mit prevodak PP80, tak jsem myslel, ze bych muj hydr. nahradil taky prevodakem...jenze brachy traktor bude 10km od baraku a ja budu agregovat a menit naradi s tatou (jsme ve stejny vesnici) a ten ma hydraulicky...

takze jsem premyslel a vymyslel reseni na kubotu a pro sebe zachovam to, co je...

jinak to co pise ota me odrazoval z toho duvodu i otec...ten prevodak u traktoru se preci jen porad zahriva provozem a jizdou, ale kdyz je jen na hydr. tak se zahreje jen v cerpadle a to v zime nestaci...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3025 Nový příspěvek od ota »

Já u toho červenýho traktůrku, když jsem měl ten převoďák a v zimě zapnul zubovou spojkou čerpadlo, kolikrát mi chcípnul motor jakej to mělo odpor. A taky jsem si říkal, že se ten olej ohřeje po pár vyklopení. Vubec ne, nádrž byla jako led i po několika fůrách. Nehledě na to, že mi jednou a to bylo snad -16°C vyletěl simering na čerpadle. Třeba byl špatnej. Kdo ví. Ale s hydraulickým olejem se mi to nikdy už nestalo. Je taky znát když v zimě zapnu čerpadlo, ale utahne to motor. Nevím přesně už to označení toho hydraulickýho, ale tuším něco kolem 46. Musel bych vlíst na půdu, tam je origo kanistr když jsme si odlíval ze sudu.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3026 Nový příspěvek od fajlla »

Oto: mělo by to bejt HM46 používám ho taky. Mám ho jak v orstě, nádrž zvlášt a i v normální hydraulice. Tam to musím občas vyměnit jelikož si půjčujeme nářadí se sousedama a dva mají Zetory a tudíž olej převodový.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3027 Nový příspěvek od Ondras83 »

a co udela ta hydraulika v prevodovce? kdyz bych na to sral a michal to na obou traktorech?

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3028 Nový příspěvek od fajlla »

Tak to netuším. Snad to pro ní není tak hrozné. Když to nevadí čerpadlu jesi dává to nebo to. Pro ložiska to asi nejlepší nebude ale mastný je to dost. Ono taky zaleží jak často si to půjčují.
Mě ten jejich převodák občas zasere filtr tak ho vyměním a podle stavu oleje bud vyměním nebo nechám. Třeba teď sem tahal mojí sklápěčku obecním traktorem. Je tam novej olej v převodovce a budík na mém filtru ukazuje že je to ok. Jen to leze pomalejc dolů jak psal Ota. a teď me napadá že to bude asi tím olejem.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Ondras83 - traktor

#3029 Nový příspěvek od peb »

O olejich nevim prakticky nic, chemie mi nic nerika - ale neni reseni UTTO olej, kupr. Shell Spirax S4 TXM, tak jak pouziva napr. Iseki a dalsi?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3030 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem skočil na tu půdu kouknout co tam píšou.
Ten hydraulický olej co mám teď v traktůrku má označení: Shell Tellus VG 32.
Ten v té ruce biologicky odbouratelný je Shell Naturelle HF E 46. Ale o tom jsem psal vejš.
Mám tam obě plechovky od toho.
Teď mě napadá, co zkusit nalít něco jako je Shell Omala S2 G 100? Mám to ve všech obráběcích mašinách. Mám tu ještě na dolívání a je to celkem řidký olej. Je to vysoce kvalitní převodový olej. S hustotou hydrauliky. Schválně na to kouklni. Ano je drahý, ale co mám zkušenost, jak jsem ho nalil do mašiny takový je. Barva, hustota se nezměnila ani po letech provozu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“