Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3001 Nový příspěvek od Ondras83 »

Koukám, že to po mě nějak moc opravil mobil. Ten rotavator s motorem se tady už řešil a prý to nemůže fungovat, nevím jak na to kdo přišel, ale Tera s 6,5 koňmi a trochou cviku fungovala, ne ideálně, ale šlo to. Kdyby se na ten rotavator dal silnější motor, musí to makat jako čert

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3002 Nový příspěvek od DanculSK »

Veď keď funguje toto...
https://youtu.be/5PpwDeciS6c
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3003 Nový příspěvek od oco13 »

Mulčovač s 3000rpm funguje a rotavátor s 300rpm nie? aký by na to mal byť dôvod?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3004 Nový příspěvek od DanculSK »

Oco, ono asi niektorý chcú na rotavator 1000 otáčok
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3006 Nový příspěvek od oco13 »

Hej sú tam pekne rozobraté otáčky a potrebný výkon. Len nikto tam nerieši tú moju poznámku- že ak oprieš čumák traktora o plot tak máš min. 2 metre nerozrobené , nezorané, atď. Takže Varina a ísť pekne dokolečka aj popri plote. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3007 Nový příspěvek od Ondras83 »

musis couvat :)

s vari mam neco odjeto a jsem rad, ze mam traktor, posunul jsem pole, abych mel misto na otaceni a chodim z pole v pohode, ne utahanej jak s terou...ale na jeji obranu, tera lepsi jak motyka a ruce 8)

za kolik se da koupit ten cinskej motor cca tech 13koni?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3008 Nový příspěvek od oco13 »

Štandartne ceny behali okolo 320 - 350 ojro, ale teraz sa objavil nejaký predajca čo ho má za 250 ojro. Ja som od neho kúpil 6,5Hp za 90ojro aj s poštou. Chcel som ho vymeniť na Ebine, ale tá po vyčistení karbecu nejako ožila. Tak motor je odložený - kdyby neco. :typek:
musíš couvat
ja rotavatorom najčastejšie rozrábam dvor sliepkam, to im spraví zábavu aj na týždeň. A na jar rozrábam gazdinej zahradu po jednotlivých záhonoch , takže niekedy je aj 80cm už len taktak. Ono každý má ten svoj nejaký systém použitia. :friends: Teda vôbec nechcem odsudzovať rotavátory. Vonku v chotári to musí byť paráda.
Ako najmenej namáhavú cestu by som videl na original japonca zavesiť motor a sprevodovať ho na otáčky PTO. Nedávno sa ku mne dostal 10Hp čínsky jednovalec a ten už má aj redukciu 1:2 teda max 1800rpm, prevádzkové cca 1000 - 1200. Ten už by sa dal sprevodovať celkom lahko. :typek:
Naposledy upravil(a) oco13 dne pon lis 16, 2020 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3010 Nový příspěvek od oco13 »

Ja mám tento https://stroje.bazos.sk/inzerat/1181771 ... -4takt.php aj na štiepkovači 4tým rokom
a 15hp je toto https://stroje.bazos.sk/inzerat/1181762 ... -4takt.php
Je to ten istý predajca a motory budú rovnaká čína.
K tomu inzerátu z cz bazoša :
Tomu oháňaniu sa Hondou GX niečo velmi neverím, skor verím, že aj Honda berie z Číny.
Edit na mulčovači mám vraj 18Hp s honosným nápisom Cronimo, ale talianska bude asi len farba. :typek: Ten šlape druhým rokom bez odvrávania.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3011 Nový příspěvek od Ondras83 »

hele je mi uplne jedno, jestli tam je samolepka honda nebo ne, protoze je mi jasny, jak to je...

a zastavba mi je taky jedno, protoze bych to implantoval uplne na surovo, jako vsechno :)

no i tak je to nejakych cca 12tis za rotavator a motor a na to se ted musim vykaslat

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3012 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro všetko treba postupne, ja teraz musím nažgrliť 5t Kč na podložky ku travnym kolesám, lebo sa mi nechce ich vyrábať :pohlavek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3013 Nový příspěvek od Ondras83 »

k traktoru - fotky rovnou nemam, protoze vse delam v noci a videt nic neni

takze traktor je skoro slozeny, vsechny prevody na miste, vcera sjsem to na vterinku nastartoval

upraveny spojkovy pedal (delam to tak 2-3 roky, tak ted konecne), na jedne strane navarena vyztuha ramu - hlavne kvuli podkpu, nejak me to vrtalo hlavou a nasel jsem tam misto, tak jsem udelal prostorovou vyztuhu z plochace 12x40mm, jeste musim na druhou stranu (jedan je pod levou a druha bude pod pravou podlahou)

na zkousku pridelany svetla, ktery jsou na podzimni praci v noci opravdu nutny, jeste mam dalsi dve, dopredu pujde ram a na nej svetla (planuju tkay tak 3 roky)

jedna z hlavnich veci: namontoval jsem konecne odpruzene sedadlo, drzak sedadla je z 65mm Ucka a tvori dodatecnou vyztuhu uchyceni 3. bodu, jediny co me porad vrta hlavou, kvuli pruzeni a hydr. hadicim je sedacka o par cm vys jak puvodni a celkove teprve uvidime, jestli bude ta ergonomie tak, jak ma byt, jako prvni jsem upravil radici paku, tak dal uvidime. Mozna pri prvnich zkouskach vcera kolem pulnoci mam v planu jeste dodelat operku ala jirkaSBS, dokonce jsem na to nekde mel i operku z karosy, takovou tu penovou ze sedadla cestujiciho, ovsem kde je, to asi uz nezjistim...

dalsi dulezita vec je, ze musim vytvorit tu palivovou nadrz, na kterou uz mam konecne poradne misto

no a pka uzdrba - oleje, fitlry, hydraulika

kdyz bude cas, musim se vrhnout na vlek a kdyz bude nalada a chut, udelam pres zimu kombinator, veci na nej mam, jen to dat cely konecne do kupy...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3014 Nový příspěvek od Ondras83 »

musim se pochlubit i tady, vyresil jsem problem s tim rotavatorem :D uhnul jsem brachu na toto :) rotavator 140cm zaber
Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Ondras83 - traktor

#3015 Nový příspěvek od jojof »

To si parádne poriešiť, 8) len či Ti ho brat požičia. :co?:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“