Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3497 Nový příspěvek od DanculSK »

... dobrééé
8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3498 Nový příspěvek od Ondras83 »

pres zimu se chystam na predelani rizeni na orbitrol... a mam par otazecek

bud pouziju pistnici 40/22mm, orbitrol 50 a cerpadlo 3-5l
nebo pouziji pistnici 50/28mm, orbitrol 80 a cerpadlo 5-8l

me se spis libi prvni verze, orsta 50, mensi pist, servocerpadlo z osobaku - sila pistu je cca 900kg pri vysouvani, 650kg pri zasouvani - to predpokladam, ze by melo byt v pohode (tlak pocitam 80bar - podle serva z oktavky), mensi mnozstvi oleje

je tedy nejaky zasadni rozdil pri pouziti orsty 50 a 80 na ovladatelnost traktoru? pri pouziti 80tky orsty uz bych musel pouzit jine cerpadlo, problem to neni, ale vic se mi zamlouva pouzit servo z osobaku.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3499 Nový příspěvek od Ondras83 »

a jeste jedna vec, podle zkusenosti od tech, co to maji...aby nebyla ta 22mm pistni tyc malo a neohybalo se to...

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Ondras83 - traktor

#3500 Nový příspěvek od jezus666 »

Zdar,
přidám pár mojich postřehů k orbitrolu:
- litráž čerpadla má být větší o cca 10-20% než kolik spočítáš objem pístnic a otáček volantu
- já jsem na 80 orbitrol dal čerpadlo 12,6l/min, objem pístnic už nevím, musel pohledat
- 22mm pístnice pro tvou velikost je myslím akorát, budeš dávat 1 nebo 2 pistnice?
- já mám 2, 25/40mm je to úplně v pohodě, síly to má dost
- jenom to čerpadlo z osobáku, nevím jaké chceš, já osobně s tím nemám dobrou zkušenost, ten průtok je malý....
asi tak

Mira

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3501 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro - neviem nakolko budú moje skúsenosti pre teba relevantné (lebo proti tebe som len "bastlíř") Ale - na klbaku mám celkom obyčajné servo z francúzskeho auta , Piestnicu 40/22/250 mm a orstu 80ku . Chodí to uplne perfektne, navyše to servo ťahá aj tri okruhy hydrauliky. Piestnicu 22mm som neohol ani keď som traktor už dolámal a tie dve polovice viseli vlastne len na nej. 40mm j vnútrajšok valca. A niekedy dávnejšie som našiel údaje , že servo dáva 6 -10l podla otáčok. :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3502 Nový příspěvek od Ondras83 »

Na tu 50tkuby to servo mohlo krásně stačit. Že začátku jsem s tím normálně hnal i celak. 80tku orstu mám doma, zkusím se podívat, jestli je to k něčemu. Případně to zkusím napojit na zadní okruh hydrauliky a uvidíme. Takže pístnici pouziju slabší, paráda. Ještě to pořádně změřit, co se tam vejde.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3503 Nový příspěvek od Ondras83 »

jeste pro info, at to pak zas nemusim hledat

50tka nebo 80tka orsta s vetsi pistnici vychazi krasne cca 3,2ot mezi rejdy, to je jako osobak a mam to i ted, 1,5ot na kazdou stranu, takze to teoreticky vychazi vse krasne...ted jde spis o to, abych to tam vse nabastlil, vcera jsem meril a meril a asi budu muset vyndat napravu ven a delat to vse venku.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3504 Nový příspěvek od Atlan »

Uz vies ake tycky pouzijes na konci a capy?
Ja mam z felicie tie maju dieru na tyckach (zvecsoval som v nich zavit) a tusim ze tie na oktaviu maji vonkajsi zavit... Tak aby ti isla narezat diera do piestnice, res zostal material na kraji. Este ma napadlo tycky nepojdu priamo z piestnice ale pri vytoceni sa budu vyosovat. Tak bacha na to lebo bude treba o troska vecsi chod piestu koli tomu, a rozumne umiestnit piestnicu od napravy aby tie uhly nevoli velmi velke. Este mam silon v piestnici koli obmedzeniu dhodu

Ale to asi vsetko uz mas podchytene.

Na 50 orbitol bacha, dal som tam prechodky na 16mm hadicu tj tu najmensiu, a tou prechodkou som zamackol ventil co tam trcal, tak mi to nechodilo, som zavrtaval dieru v priechodke na 13mm tusim aby tam vosiel ten koniec ventilu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3505 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja nebudu mit prubeznou pistnici, ale jen jednu na strane, podobne, jako zetor
Obrázek

vepredu bude normalne spojovacka, jak je to ted

hadice budu davat M18x1,5, ale na to upozorneni se sroubenim diky

jsem zvedav, ale to, co mam ted uz se zasekava, ze je to hodne neprijemne s tim jezdit, mam dost zlomenou volantovou tyc, tam 2x kardanovy krizek a jeste docela nesouosost primo na prevodce rizeni a to ji proste nedela dobre, takze se cela prevodka, resp pastorek v ni vychodil a ted to nedoleha presne do hrebene a proto se to rizeni zasekava a volant jakoby "pridira". No a taky do toho celaku bude ten orbitrol pohodlnejsi, ted jde tocit taky jednou rukou, ale nekdy me to sere, jak to jde se lzici tezko a potrebuju se nekde skoro na miste vymotat, takze jdu do posilovace

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3506 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dneska jsem udělal dědovi radost a přivezl zase nějakej kus nábytku :) babča měla taky radost :smich:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3507 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dodělali jsme káru pro kubotu
https://youtu.be/iSAhJvKKb10

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#3508 Nový příspěvek od harijaro »

Asi sa inšpirujem uložením piestov. Čo to tam vystrelilo s pod traktora?! Nejaká umelá zátka?! :puska: :puska: :puska: :puska: :puska: :puska:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3509 Nový příspěvek od Ondras83 »

Zátka z pístnice, už tam jsou sitka. Brácha to tam dal pro natírání a zapomněli jsme je vyndat.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3510 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som to prerobil na 2 hadicove. Piest nebol v kondicii, nechaval aom vyklonenu vlecku nech vyteka voda ked prsi. Potom pri vyklapani bol gejzir. Navyse sa vlecke velmi nechcelo chodit dole, po pretesneni piestu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“