Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3556 Nový příspěvek od Ondras83 »

Když mě se do toho nějak nechce. Mám tady ještě dva motory, tak je chci zprovoznit a vyzkoušet, jestli tam ty čerpadla budou lepší. Nějak se toho bojím

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3557 Nový příspěvek od Ondras83 »

uz to študuju a asi sbiram odvahu :D

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Ondras83 - traktor

#3558 Nový příspěvek od kopr »

Já to měl jednodušší. Nejelo to. Takže buď zahodit. Druhá možnost porejt se v tom a pak až zahodit. :vysmech: K mému údivu to zatím jede. :-/ :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3559 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja mam jeste 2 motory, jeden je peknej, ten si necham a druhy si nechavam na dily, co je potreba, tak tam asi zkusim nejdriv ten motor natocit a pak to cerpadlo zkusim rozdelat (kdyz bude fungovat, tak ho dam do sveho motoru v traktoru a rozeberu to z traktoru)...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3560 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dneska jsem to konečně zase složil. V pátek má trošku přituhnout, tak potřebuju ještě něco poklidit. Ještě bych se chtěl zajet podívat do lesa někdy o víkendu, ale to je jen nápad, podle počasí a podle chuti, dřevo nepotřebuju, jen se chci projet a prohnat pilu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3561 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jsem chtěl připravit mašinu na les a nové gufero vydrželo asi tak 4 minuty běhu motoru. Ani jsem nevyjel z garáže. Tak jsem se nasral, čerpadlo vyhodil a dal tam jiný. Ti zase kape z nastavovace predvstriku. Asi mě z toho disla jebne. Zítra to chci zkusit nastartovat, dneska jsem neměl baterku
Ještě jsem udělal držák a řemenici na čerpadlo na servo, které jsem sehnal včera.
No tak snad to zítra nastartuju.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#3562 Nový příspěvek od harijaro »

Ak nezabudneš sprav foto-video dokumentáciu 8)

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3563 Nový příspěvek od pinkygsx »

Noo ja jak to čtu ty problemy s čerpadly zůstanu u karburátoru. Diesel mě neláká. :jazyk:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3564 Nový příspěvek od Ondras83 »

Taky si říkám, že jsem měl nechat benzin, na druhou stranu když ten diesel funguje, je to úplně něco jiného, než benzinak

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3565 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak příběh pokračuje. Přes baterky jsem to nebyl schopný natočit, tak mě nakonec brácha roztáhl kubotou. Chytlo to hned, ale hrůza. Motor v otáčkách, nešlo to nijak regulovat, hulilo to všelijak, že zpátečky šla hnědá nafta (předtím laborace s odvzdusnenim čerpadla, ucpané prutocaky atd). No nakonec jsem to čerpadlo vyhodil ven (to náhradní, co jsem měl, původní, co teče simering leží na stole jako náhrada, která jaks taks funguje). Vrhnul jsem se na rozebírá a proč to nefungovalo, uvidíte na fotkách, vše jsem s největší pečlivostí vyčistil, promazal, rozhýbal, pretesnil a teď půjdu startovat.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14524
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3566 Nový příspěvek od DanculSK »

To bolo zaliate vodou? :shock:
A tá prvá fotka,,,
Červený Semmering mi urobil to isté,
Ostal na kašu.
Prvá výmena bola za taký :pohlavek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ondras83 - traktor

#3567 Nový příspěvek od peter bendr »

Navacsi problem teraz je biozlozka nafty na povodne gumycky tesnenia to nevydrzia .
Mal som bmw e36 a tam mi robil to cerpadlo na 2 krat pretesnil celu sadu a jedna bola este starej vyroby a po roku a pol zacalo tade tiec a potom kupil druhu sadu ta bola komplet nove a bol klud dalsie 3 roky co som ho mal ja a 2 roky kamarat a potom neviem zmenilo majitela .

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3568 Nový příspěvek od simpatak195 »

Pokud je mozne ,vzdy když se skladuje motor co bezel,tak aspoň jedna k jedny motorový olej a naftu smíchat a nechat ho na to problafat a pak odstavit zalité tím,jinak s touhle naftou to dopadne vždy stejne.. to už je motoru co vím od kamarádů a dopadnou vždy stejne jak tady to ;-) jinak EuroOil bez bioložky jasná volba.. :ano:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3569 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jak poznám, že jsem otočil ten segment? Po složení to nejede ani na roztažení a nejde nafta ke vstřikům, prostě jsme to táhli po silnici s od trubek nesla nafta, čerpadlo jsem zalil plně naftou, balonkem natlačil a odvzdusnil a nic. Včera s tím rezatým čerpadlem to chytlo už za vsí, po vyčištění jsme to táhli kus a ani prd.
Na tom vačkovým kole je riska a tak jsem ten kolíček dal na risku. A teď nevím, jestli je to dobře, protože to nejede. Předtím to na mě tak blbě vypadlo a tak pořádně nevím, jak to tam bylo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3570 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro mám doma čerpadlo z naftovej Corsy B ktoré ešte tak mesiac dozadu jazdilo. Na motore praskla hlava tak šiel do šrotu a čerpadlo tu mám, len ako ho dostať k tebe. :-/

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“