Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3031 Nový příspěvek od Ondras83 »

no me jde o to, ze potrebuju michat ty stroje za dva traktory (nebo alespon docasne par roku) a jeden jede hydrauliku, druhy jede prevodak...

UTTO olej je asi reseni :)

jeste me napada, neco jako psal novis, ze si kalem a bordelem z brachovy prevodovky zaseru svuj hydraulicky filtr...

dalsi moznost je pridelat na kubotu jeden kompletni hydraulicky okruh...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3032 Nový příspěvek od oco13 »

Ondras83 píše: dalsi moznost je pridelat na kubotu jeden kompletni hydraulicky okruh...
Ja som to v jednom vlákne navrhoval a dostal som po nose že vymýšlam cctiny. :'(

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3033 Nový příspěvek od Ondras83 »

me je skoro lito do toho veteranka co privezeme rezat, ale asi se tomu nevyhnu, aby to fungovalo 100%, tak jak chceme a potrebujeme ...

ale treba kvuli rozvadeci me i napadlo vyrobit novy zadni blatniky a tyhle originaly schovat, nezli upravovat a rezat ty originaly...jeste uvidime

to sami ten dalsi hydr. okruh, urcite by se muselo do neceho riznout...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ondras83 - traktor

#3034 Nový příspěvek od Čárls »

Jen co sem koukl tak se podívej na tenhle olej MOGUL HYDRO 10W
Prodává se i v 10litrovým balení Popis https://www.chytrydopravce.cz/mogul-hyd ... 10l_z5692/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3035 Nový příspěvek od ota »

Dyš Čárlsi já ty Moguly nemám třeba vůbec rád. Po čase to strašně smrdí, čpí. Jak se v tom člověk pak někde plemcá, ne a ne to dostat z rukou. Mám tu olej do mašiny Texaco a vůbec se mi ho tam nechce lejt. Ten čpí už v od novoty ještě v kanistru. To ten Shell je pořát stejnej bez jakéhokoli zápachu. I po letech. Když pak máš dělat převodovku třeba v dílně tak to je na plynovou masku. Z toho se pak uplně točí hlava z toho zápachu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ondras83 - traktor

#3036 Nový příspěvek od Čárls »

Jasný chápu :) mě šlo jen o to že se nechá sehnat hydraulický olej mazací My tenhle lejem je do velkejch soustruhu kde je i hydraulika a používá se v převodovkách jak sem četl v popisu Je ale fakt že smrdí my jej každý rok měníme a pak jde proplachovací pak teprve nový Vše dělá olejář co k nám jezdí Mění se ale jen ta těch velkých soustruhách Má na to vybavení Na ostatních mašinách měníme sami
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3037 Nový příspěvek od ota »

Když jsem byl v Kolíně ve firmě byl tam taky dědula co měl tohle na starost. Vše si evidoval a psal. Tedy byl to externí olejář. U emulzí dělal každej měsíc rozbory. Měl na to papírky, měřáky, a odlíval si do takovejch plastovejch zkumavek vzorky na rozbory. Přesně se musely dodržovat termíny, výměny. Protože ta mašina stála nesmysl a jen kvůli oleji kdyby se to podělalo tak by to majitelé nepřežili. Proto si platili toho pána. Ke každý mašině měl mazací plán a vše sledoval. Na některejch mašinách byly i takoví destičky a tam on nalepoval samolepky s termínama a prováděnou udržbou. Třeba ta DMG měla 1,5m2 chladící kapaliny. Otevřel víko od nádrže a tam si to žilo svojím životem! Za pár dní přijel s IBC kontejnerama a vysavačem a vycucnul to. Pak wapku nějakej přípravek a šuroval. Pak napustil novou náplň. Takhle dělal i mazací oleje.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3038 Nový příspěvek od Ondras83 »

co to michani prevodaku a hydrauliky?

co kdyz dam do obojiho UTTO olej, ale potom zaprahnu otcovu sklapecku a smicha se s hydraulikou? teoreticky by to nemelo ani snad vadit

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Ondras83 - traktor

#3039 Nový příspěvek od andre.marek »

Já bych dal UTTO do všeho - nejjistější a nejjednodušší řešení :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3040 Nový příspěvek od Ondras83 »

potřebuji dodelat:
nádrž, výztuhu ramu na pravou stranu, hydraulický olej + filtr, přední rám a světla na něj, zapojit veškerou elektriku, dodelat dalsi svetylka, co prisli z ciny

nejak nemam cas a chut, kdyz vidim, jak je manzelka zmordovana z tech dvou nasich chlapaku, kdyz prijdu z prace, tak ji radsi po odpolednach pomaham, kdyz mam cas, nez se zase uklidit na nedohledno do dilny...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3041 Nový příspěvek od Ondras83 »

nadrz hotova, kdyz jsem ji naplnil benzinem, zjistil jsem, ze nekde kape, takze se na to jeste musim podivat

byla to moje prvni prace s nerezem, nektery svary mam zacouzeny, ale na to kaslu, hlavni je, aby to drzelo a neteklo, objem nadrze bude asi mensi jak predtim, ale nevadi to, bude tam vic mista, kdyz vozim kluky, maji si kam dat nohy, kdyz sedi na blatniku

vcera jsem to po nejakym mesici zase nastartoval a dobry :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3042 Nový příspěvek od Atlan »

Naco si tam lial benzin? Prifuknem 1barom,a pouzijem saponat? Co sa nezvarilo Migom, prrejdem Tigom. Inak urobit netesnu nadrz Tigom je umenie :D zrovna nerez na ucenie sa zvRania tigom nieje naJlepsi napad.
Naposledy upravil(a) Atlan dne pát pro 04, 2020 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3043 Nový příspěvek od Ondras83 »

clovece me prijde, ze jsi sezral salamounovo hovno

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3044 Nový příspěvek od Atlan »

Mal si ho zjest aj ty a nemusel si to skusat benzinom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3045 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja to nezkousel, mam to hotovy, tak jsem tam proste nalil benzin, abych jezdil...

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“