Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#31 Nový příspěvek od Mikro »

Liší se průměrem novahic, ale na ten ses neptal :smich:
Příruba na kardan je taky malá a velká, ale netuším jak je montovali.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#32 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak pridavam par fotek, dneska jsem rozebral a vycistil brzdy, byl jsem mile prekvapen, ze jsou na vymenu jen valecky, oblozeni je novy a nekdo to delal, protoze slo vsechno krasne rozebrat :) dal jsem zkousel, jak to zhruba vyjde na dylku a zatim jsem mile prekvapen :)

ram uz byl na naprave, s tim jsem nic nedelal a co pujde pouziju, zbytek predelam

motor a prevodovka - favo
2. spajzka - GAZ 69 redukcni
zadek Gaz 69
predek Samurai (Sj413)
kola 16 zadek, predek 12
rozmery - celkova sirka max 120cm, dylka 200 - 220cm jak to vyjde, vahu netusim

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#33 Nový příspěvek od Ondras83 »

premejslim, jak spojit druhou prevodovku (redukce gaz) se zadni napravou...GAZ 69

1. reseni je natvrdo primo unasec z prevodovky na unasec diferaku - musim to mit ale krasne v rovine

2. reseni je pres hardy spojku - bojim se, jeslti to vydrzi, na 1203jce se to porad menilo a tady to dostane jeste vic zabrat

3. reseni jsou krizovy klouby, ale ty nemam a prodlouzil bych si s tim stroj (nechci to moc dlouhy - zaprve kvuli obratnosti a za druhy, aby to taky nejak vypadalo ;) )

co poradite? - jeste k ty hardy spojce - nakonec by to mohlo bejt skoro desli, nezli kloub...

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#34 Nový příspěvek od Libor »

Ahoj,
mě se nejvíc líbí řešení,které mám zde z fora dvě ozubené kola spojené duplexovým řetězem-vyrovná osovou nesouměrnost a je pevné 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#35 Nový příspěvek od Ondras83 »

mel jsem na mysli toto :) http://postimg.cc/image/68tni2kel/

tou retezovou spojkou se mi to taky libi, ale nemam kola ani duplex retez, ale co je nejhorsi, nemam moc moznosti soustruznika, proto jsem to trosku zavrhnul...ikdyz na druhou stranu je to kratky a vyrovan mi to osovou nesoumernost, kterou se bojim, ze tam nechtene udelam...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#36 Nový příspěvek od Atlan »

Nad tym ani neuvazuj, okrem ineho aj ked to das do roviny ram sa kruti..tak že to mas jedno. ozubene kolesa sa predavaju tak kupis, ak das vecsi priemer prijde ti len navrtat diery,
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ondras83 - traktor

#37 Nový příspěvek od Chose11 »

ta řetězová spojka se dá koupit už hotová, myslím že nákup ozubených kol a soustružení vyjde tak zhruba nastejno jak nová, koukal jsem na ní u nás v prodejně s ložisky.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#38 Nový příspěvek od Atlan »

A takto ked nemienis pretazovat napravu tak hardy spojka vydrzi, je pravda ze sa musi castejsie menit ako na aute ale dasato.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#39 Nový příspěvek od Libor »

A další věcí je poptávka zde na fóru,v inzerci poptej kola,případné soustružení zde také seženeš.......,ale pokud se dá i koupit hotová...myslím,že není co řešit :-/ Osobně se mi to řešení moc líbí-z výše popsaných důvodů

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#40 Nový příspěvek od Ondras83 »

tata mi dal kardan, tak uvidime :) zatim jsem stale ve fazi shaneni komponentu a to se mi zdrzuje z financnich duvodu i s ochotou prodavajicich... :pohlavek: ale pujde to :) prevodovka je vyjednana, jen pro ni zajet a pak predni napravu...

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Ondras83 - traktor

#41 Nový příspěvek od Lukibos »

Smysl otáčení náprav ti vychází?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#42 Nový příspěvek od Ondras83 »

no, podle vseho, co jsem koukal na videa, fotky a shanel dalsi informace, tak by mel :) - dystak to budu resit otocenim difu, ale tahle problematika me zajimala jeste nez jsem to zacal shanet...treba mikro to ma na lordu krasonovi a chodi mu to :) a vlastne ty mas taky predek ze samuraje a vychazi to :)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Ondras83 - traktor

#43 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:no, podle vseho, co jsem koukal na videa, fotky a shanel dalsi informace, tak by mel :) - dystak to budu resit otocenim difu, ale tahle problematika me zajimala jeste nez jsem to zacal shanet...treba mikro to ma na lordu krasonovi a chodi mu to :) a vlastne ty mas taky predek ze samuraje a vychazi to :)
To jo, ale ja tam budu ještě mít vyrovnávací převodovku pro předek se dvěmi koly pro změnu otaček.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#44 Nový příspěvek od Ondras83 »

kdyz tak otocim dif, ale jak rikam, melo by to vyjit :) kdyz ne, tak si myslim, ze to az zas takovy uskali nebude...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#45 Nový příspěvek od Ondras83 »

panove, pocitam prevody (zadek mam danej, ale predek shanim zrejme nesehnatelnou napravu - samurai SJ413 ale uzkou - prevod 3,9)...mam jednu vyjednanou, ale prodavajici mi neni schopen rict, co tam je za prevod, kazdopadne to risknu a vemu ji...kdyz tam bude prevod 3,9 tak mi podle vypoctu zde ( http://prevody.alm.cz/ ) vychazi prevod. pomer mezi predkem a zadkem 1,01 ...ale kdyz ta naprava bude to, co ja nepotrebuju, tzn. prevod 3,7, tak mi podle prevodu vychazi 0,98 (kdyz pozmenim konfiguraci plastu)...a ja se ptam, jestli se to nebude hadat, kdyz tam bude mezi predkem a zadkem prevod 0,98 a ne presne 1...jsou to dve setiny, ale stejne... :) dokaze mi na to nekdo odpovedet? :friends: dekuju :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“