Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#2131 Nový příspěvek od harijaro »

Ale že nezdvihne ani prdel traktoru na patkách to sa mi nezdá :nene: to budú slabé tlaky

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#2132 Nový příspěvek od ota »

Víťo já mám na té Kubotě taky slabonký pístnice. Když jsem bagřík dovezl dom, povídám si, bude to mít asi prd sílu s takovejma tyčkama. No a pak jsem bagroval na zahradě a tam kořeny. Chytil jsem sem tam za nějakej a převrátilo by se to jak nic. Kurva to má sílu! Ty kořeny jsem pak postupně vybagroval. Jen to chce trochu omáknout, jak na ně. Přez lžíci na páku té lžíce a jen to v kořenech praskalo. Když bych nedával bacha a lžíce vezme za něco fakt pevnýho, převrátilo by to Kubotu jak nic. Asi to má trochu jiný tlaky. Tuhle jsem rovnal ten plac pro plachtovou garáž a svahovkou a hrnul radličkou. Docala jsem koukal co to uhrne. I se pásy hrabaly.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - traktor

#2133 Nový příspěvek od vitex »

Je to možné,špatně na to vidím.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2134 Nový příspěvek od Ondras83 »

No písty mám slabší 50mm vnitřní průměr válce...je to trošku kvůli hmotnosti, objemu oleje a ceně... doufám, že to bude tím rozvaděčem, jiný písty tam nejdou a kupovat je nebudu

(Některý podkopy co jsem zkoumal mají taky tyhle rozměry a kope to)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Ondras83 - traktor

#2135 Nový příspěvek od jara1303 »

Ondro,
pěkné, to doladíš.
Čerpadlo dává malý tlak. Co tam máš za čerpadlo ???
Já mám čerpadlo max. 276bar/3000ot. 23l při 15oo otáčkách a kopu na volnoběh 800-900 ot. a super.
Pozor na to aby jsi vyřadil (třeba 3.cestnýma ventilama) ty dva rozvaděče a bys napájel podkopový přímo z čerpadla.
Já jsem to tam neměl a začali mě téct všechny ókroužky v rozvaděčích.
Jinak ty pohyby dostaneš do ruky...... , ale samozřejmě joistiky jsou k nezaplacení.
Jara

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ondras83 - traktor

#2136 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Ondras83
Na bočním vývodu mám čerpadlo jen pro podkop (63 l/min.-160atm). Přes rychlospojky na rozvaděč, ale nesmím sepnou čerpadlo pokud nejsou zapojené rychlospoje od podkopu(tlak nemá kam jít). Pístnice mám 100mm vnitřkem, 50mm tyč. Kopu tak 1100-1300ot./min. ;-) Největší problém jsem měl že jsem se pořád přitahoval, ale po pár hodinách na to člověk příjde a dnes už je to v poho ;-)

M. :)
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2137 Nový příspěvek od Ondras83 »

jara: ja mam oba rozvadece se zatizitelnou zpateckou, takze muzou bejt zapojeny v serii, jako to mam na celak (lepsi by byl jeden monoblok, ale tkahle to funguje taky dobre) takze to bude udelany tak, ze za prvnim rozvadecem bude tricestny kohout a tim kohoutem budu poustet tlak do joysticku na celak (jako to mam do ted) nebo prepnu kohout a pujde tlak do zadnich novych rychlospojek na podkop...tim, ze mi bude prouudit porad olej pres prvni rozvadec a ten ma zatizitelnou zpatecku, tak to nevadi...do ted to tak mam s celakem a jestli je tam tech rozvadecu vic, to tomu prvnimu nevadi :)

misa bourak: ano, ale tvuj podkop vazi tolik, co muj traktor :)

cerpadlo mam nove (cca rok) 15l/min pri 1500rpm ...rychlost mi naprosto vyhovuje, ten tlak po zkouknuti videii neni zas tak nejhorsi, ale myslim, ze az predelam napajeni rozvadece primo z cerpadla, ze to bude OK :)

zitra se chystam zase neco ukopnout a hlavne predelat tu hydrauliku :ano:



tady myslim, ze jsou stejny pisty jako mam ja

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2138 Nový příspěvek od Ondras83 »

jinak cerpadlo umi tlak klasika 160bar, max 210bar

ale jestli to tak jde pres ten redukcak v rozvadeci, to nevim, nekolikrat jsem s nim hybal...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2139 Nový příspěvek od Ondras83 »

vcera jsem byl jeste u souseda, delam mu servo na TK, potom zbyl nejakej cas, tak jsem zacal delat ten ventil na hydrauliku, dneska dodelam rychlospojky, natahnu k nim nejaky vedeni (asi trubku, uvidim jak s mistem) a bude to hotovy...potom bych mel asi i nejakou praci a kdyz ne, tak si nejakou vymyslim a zkusim natocit nejaky video :)

jeste mam v planu zuby, ale nezbyvaji ted finance, tak mam stary naklady z pluhu, tak to zkusim, jestli by tam nepaslo toto...uvidim

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2140 Nový příspěvek od Atlan »

:potlesk:
8)
Makai nech mame na co kukat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondras83 - traktor

#2141 Nový příspěvek od Toreto »

No daj video :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2142 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nakonec dneska nic, mám jen držák na rychlospojky, po práci jsem byl u kámoše pomáhat, sváželi a balili jsme senáž. Poprvé jsem jezdil s velkým traktorem takhle sám (dřív jen nějaký přejezdy z vesnice), tak jsem to nemohl odmítnout :)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - traktor

#2143 Nový příspěvek od vitex »

Třetí foto je nejkrásnější,co jsem za poslední rok viděl.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2144 Nový příspěvek od Ondras83 »

Díky 8) :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2145 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak jsem vcera konecne zprovoznil komplet doma vyrobene hydraulicke rizeni na TK pro souseda, takze to mam z krku a muzu se uz konecne venovat svymu traktoru...takze mam v planu dneska dodelat tu hydrauliku na podkop a kdyz bude cas a pocasi, neco s tim podelat, vyfotit, natocit atd...hlavne teda chci nejak alespon trosku poresit ten problem s tlakem, at je to k necemu

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“