Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3451 Nový příspěvek od Ondras83 »

Děda by me vzal motyckou pod koleno, kdybych mu sáhl na Teru. Mimochodem vybíral sam, babča me musela volat, jinak by dělal sám.tsk jsme tam s Filipem dneska vlitli a pomohli dodělat, co zůstalo, ale aspoň jsme odvozili bedýnky a natě na kompost.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3452 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dneska jsem koukal, že budu muset pořídit nové pneu na zadek, rozměr 6.00-16.

Jaké máte zkušenosti s různými výrobci? Nebo jsou nejlepší klasika mitasky?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3453 Nový příspěvek od ota »

Nevím jak to má Mitas se šípovejma gumama. Ale máme na traktoru na předku 7,5x 16" klasické traktorovej vzorek směrovej. No a je to spuchřelí jako prase. Jak z boku, tak i mezi tím vzorkem. Uplně jsou tam boule vylezlí. Starý sjetý Barumky z roku raz dva neměly ani jednu prasklinku. Ale byly sjetý naplacku. Tyhle mají vzorek jestě dobrej, ale spuchřelý jak sviňa.
Teď jsem objednával na ještěrku šípový kola na předek. A doporučil mi Ruský Voltaire. Povídal gumař, že Mitasku nazuje na normální zouvačce na osobáky. Ale tuhle Ruskou ani omylem. Musí s ni na nakladní zouvacku. Tamtu by rozlámal. Jsou silnější a tvrdý. Povídal,, na těch Ruskejch si pojezdíš. No ale já to mám 10,5/75x15,3" Uplně jsme zustali oba čumět, dovezl jsem tam uplně sjetou Voltairku co mám rezervu a postavili ji vedle funglovky se stejným rozměrem i typem vzorku. A ta nová byla o 1 cm menší než ta ojetá na placku. On povídal, že až ji nazuje a nafoukne, nabyde tak max o 1 cm na obvodu. Tedy funglovka bude mít stejný průměr jako sjetá na placku. Měřili jsme ještě hloubku noveho šípu a 32 mm. Asi za ty leta taky šetřeji na velikosti.
No po zkušenostech s Mitaakou bych hledal něco jinýho. Buďto Ruskou, nebo mi kdysi nabízel Altaishimu. To je možná Ukrajina, nebo Běloruská guma? Právě šípový Altaishimy chválil. Ale jako traktorový, ty větší. Uplně ideální říkal na Hona gumy.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3454 Nový příspěvek od Ondras83 »

Voltyre znám, na terénní desty a na unccka nejlepší gumy (dělal jsem vedoucího v pneuservisu)

Na předku mám mitasky od nova, 14"šípy z roku 2013 a jsou popraskaný v napisu, až se bojim, že mě to pod tím celakem někde bouchne. Ale zase ty 16" td13 je krásně ostrý a akorát hustý vzorek, ještě na mě pořád skáčou seha/özka, kámoš je měl na 7245 a nevím, jestli je ten vzorek ideální na lehký traktor. Špička šípů se rozšiřuje a zdá se mi dost hustý, mají právě podobný tvar jako ty starší 6,5/16 Barumky a nebo protektory, a ty staly pěkně za hovno na záběr.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3455 Nový příspěvek od Atlan »

Ja mam. Mitasky vsade celkovo 6ks, mozem pozriet ako su natom, ale nic im asi nieje. Ale je fakt ze traktor mam zakryty a nesvieti mi slnko na nich.

Problem 14 mitasiek je vtom ze su 2PR tj 2 platnove, proste na celny nakladac slabe...

Ak budem. Niekedy menit pojdem. Do tych ruskych aspon 4PR by to chcelo.

A. Este mitasky su dost meke celkovo, rychlo sa zosuchaju.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3456 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jsou to 4 plátna, mě vyhovují, ale ty zadky jsem seskrabal na stavbě při nakládání, dostali zabrat.
Tady mám předky 2013, 4PR
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Asi zkusím ty seha özka

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3457 Nový příspěvek od Atlan »

Jj zle som. Si pametal 4platna, a stacia na tu vahu?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3458 Nový příspěvek od ota »

Asi budu mít na předku u traktůrky ty stejný. Ale musel bych se dojít podívat, kterej rok výroby. Už tam pár pátků jsou. Nezkoumal jsem je zaťím jak na tom jsou. Ale teď koukám na Ty Tvoje a až vyjedu ven z garáže budu jistě zkoumat.
Na zadku mám protektory obnova Brno starý jako svět. Vyhrabal jsem je kdysi v garáži u pantáty. Měl je tam připravený že na traktor. On chtěl, aby mu naprotektorovali vzorek jako měla Avie 15. A oni to popletli a udělali šipák. No bude jim slušně 40 roků a to už jezdily předtím. Zatím v pohodě, ani nejsou nijak sjetý. Zrovna jsem si říkal, až dovezu na ještěrku ty nazutý 15,3" zkusím je postavit k traktůrku. Jak by to vypadalo s níma. Předělat disky není problém, jeden jsem teď předělával k ještěrce a šlo to v pohodě. Ty 15,3" mají 10 pláten. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3459 Nový příspěvek od Ondras83 »

15,3 jsem měl a prodal, bylo to jak tupláky, nějaký hokejky Mitas a šípy Kleber. Přesně sedí s předkem jako 6/16.

Ještě mě mám 6,5/16, tak to zkusím, jak jde 4x4 a možná koupím ty.

Ty předky mám bez duše, foukam cca2,2.nexo uteče, koukám na to 1x,2x do roka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3460 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som dal radsej duse, budes to ma meksie, niekde cuvnes alebo viac zatlacis a vyfukne ti guma. Tak som radsej dal duse, ale mozno ze zbytocna obava. Inak sfukuju aj duse tal to mas jedno.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ondras83 - traktor

#3461 Nový příspěvek od tucnakk »

Tady v okolí je hrozná moda na stavební stroje a traktory dávat gumi znacky kama. Jak nemáš kamy investoval jsi špatně

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3462 Nový příspěvek od ota »

Koukal jsem na traktůrku dneska na ty 14" Mitasky a ani prasklinka. Podivil jsem se. No ale mám je tam aspoň 20 roků. Skoro nedofukuju, tenkrát jsem dal i nové duše a skoro neutikaji. Třeba jednou za rok trochu dopumpnu. Měřím tlak vcelku často a neutikaji. Ale předek foukám jen max na 2 Atm. A stačí to. Nemám čelák. Sice motor má metrák a jsou tam 3 závaží ze Zetora ale v pohodě. No takže stará výroba Mitas drží v pohodě. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3463 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak se mě podařila sehnat zase jedna poctivá komodita. No a sem tam něco z práce, co se nějak děje.
Obrázek Obrázek

Obrázek



Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“