Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Ondras83 - traktor

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

Zdravim, rozhodl jsem se pro stavbu. Nejak jsem chtel kubotu, ale cenove hruza, potom jsem chtel dodelat rozdelanou praci po tatovi, ale ten to ma jako oko v hlave a kdyz neco zacnu, tak prijde a dela takhle: :tyty: tak jsem se rozhod, ze zacnu sam.

velikostne: 100-110 sirka (100 na stredy kol, do 120cm celkova sirka), dylka kolem 2m, kola predni 12", zadni 16"

dalsi predstavu mam motor z fava (feldy) s prevodovkou a zavarenej diferak a to je tak vsechno, dal bych potreboval nejakou radu :)

velikost traktoru volim takovou, protoze to mam na zahradu se stromama a nejakou 2tunovou V3Skou tam jezdit nechci a ani nemuzu - to je rozumejsi koupit 30tku zetora a ma to i legalni provoz na silnicich :)

http://ondras83.rajce.idnes.cz/traktor/ tohle ma tata, neco podobnyho stavi, ale nema na to moc cas a ja chci neco podobnyho udelat pro sebe...

ted k dalsim komponentum: za motor s prevodovkou chci dat retezovej prevod se zapinanim predniho nahonu, jestli teda bude potreba, jeste jsem nic nepocital (a hlavne popravde ani nevim, jak na to) no a nevim, co za napravy. Puvodne jsem chtel oktavku, ale je problem to sehnat, takze bud ARO nebo UAZ, ale to jsem prohlizel a bojim se, abych na tech 12tkach kolech mel vubec nejakou prujezdnost, protoze ten dif je moc velkej. Pak taky nevim, jeslti to vubec pujde zkratit na ten metr, protoze co jsem videl a sledoval, vsechno bylo tak na 120 cm (tzn. celkova sirka 150 a vic cm)...na predni diferak bych chtel nejak naroubovat tehlice asi z favorita...

proc tak bytelny?...chtel bych na to postupem casu dat predni nakladac, protoze to mam na budouci stavbu baraku a tam je to furt potreba :) - jsme totiz linej vsechno vozit v kolecku, proto, dokud je cas, chci postavit nejakej samohyb :)

poradite, jak ty napravy? pripadne co pouzit? - velikostne by to melo bejt mensi jak TKcko, asi jako Kubota B7000

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2 Nový příspěvek od Ondras83 »

nikdo neporadi, co za napravy pouzit, aby to bylo max 120 uzky (jestli to vubec jde takhle zuzit) a jestli na to pujdou 12tky kola?...bojim se, ze na GAZacky naboje nedam 12tky kola...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3 Nový příspěvek od Atlan »

do 12 nedas predne brzdy, navyse diferak bude nizko v predu, min 14 kolesa v predu... a na tak u sirku ako chces no neviem ako to bude s vytocenim kolies musel by byt uzky ram alebo vysoko :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

na 12tkach to ma rejd dobrej a predni brzdy nechci, staci zadek...tzn kdybych schodil bubny a nechal jen naboje, 12tky by tam sly?...ted prohlizim ty napravy a bude tam mala pruchodnost :( preci jen ten dif je hodne velkej...

a kdybych mel vsechno 16tky, tak to budu mit hrozne siroky...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak me napadla jeste naprava ze samuraje...ale kvuli tomu nakladaci se bojim, jeslti nejsou ty nohavice jen z plechu, jako to ma zigul, ale aby tam byla poradna roura...?hm :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Tak rozmyslaj na prednu napravu sa da dat 500kg, ak bude mat motor nejakych 100kg este ti 400kg zvysi na tu lopatu co je viac ako dost. Skor klakne nieco ine ako tie rury :D a podlozit uckom sa daju vzdy
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#7 Nový příspěvek od pinkygsx »

když se podíváš na tento trakturek tak zužovat se dá. tam má určitě hodně blízko šéřce 1m :) a je to 4x4 ale tada na 16kách. Řekl bych že nápravy jsou robur
http://dum.bazos.cz/inzerat/28976333/Tr ... lnikem.php

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#8 Nový příspěvek od Ondras83 »

vcera jsem zas koukal na traktor od josipa a ten maz as 14tky kola...tak uvidime, co me jeste napadne :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#9 Nový příspěvek od Ondras83 »

muzete mi nekdo vysvetlit toto?

nevim, jestli ty prevody pocita do pridavny prevodovky, nebo se to da pouzit i na retezovej prevod...

prijde mi totiz jako blbost, ze by mi tam stacil prevod 1:1...

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ondras83 - traktor

#10 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...do Tebou požadovných rozměrů bych se vešel ,pokud není 4x4 nutné... :smich: :friends:

Obrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ondras83 - traktor

#11 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:...do Tebou požadovných rozměrů bych se vešel ,pokud není 4x4 nutné... :smich: :friends:

Obrázek
.....a celková délka? :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#12 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ondras83 píše:muzete mi nekdo vysvetlit toto?

nevim, jestli ty prevody pocita do pridavny prevodovky, nebo se to da pouzit i na retezovej prevod...

prijde mi totiz jako blbost, ze by mi tam stacil prevod 1:1...

Obrázek
muzu nekoho poprosit, aby na to cihnul?...v tomhle pripade mi tam totiz pasne redukce ze samuraje a mam vyreseny 3 veci najednou - redukci, vyvod na predek a zapinani predku... coz by bylo fajn :)

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#13 Nový příspěvek od Mikro »

Já na tom obrázku vidím jen zadní nápravu a zadní kola :-/ chtělo by to napsat jakou budeš mít přední nápravu a kola, jinak nelze poradit :-/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#14 Nový příspěvek od Ondras83 »

mam to blbe nahrany, musi se kliknout na ten obrazek a tim se zvetsi do normalni velikosti...

kazdopadne jsem to dneska pocital v praci a po praci a vychazi mi to presne tak, jak si myslim :)

max rychlost asi 27km/h na 4000rpm - tzn. asi 20 na 3000rpm coz ma tata ted a je to dostacujici :)

takze konfigurace: motor s prevodovkou felda nebo favo (asi favorit prevod 3,9 aby to nebylo zas az tak pomaly), zavarenej diferak, redukcni prevodovka suzuki samuraj, zadni naprava gaz 69, kola 6,5/16, predek samuraj (asi napasovany tehlice z predokolky, jeste uvidim) a kola 6,5/80-12

jedine ted premejslim, ze kdyz to vyjde nejak hezky kratky, mozna bych tam jeste soupnul 3kvalt ze zuka, ale na to asi nedojde...

a mam problem, ze mam redukci a napravu ze samuraje SJ410, kterej ma kratkej prevod a to jde predek hrozne pomalu, takze ted musim vsechno shanet z SJ413 :( takze kdyby nekdo neco mel, nabidky prijimam hnedka :)

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#15 Nový příspěvek od Mikro »

Krásně ti to vyšlo 8) a já jsem truhlík, že mě nenapadne rozkliknout obrázek :smich:
Ta rozvodovka ze samíka je celkem na nic, jednak zpomaluje a taky ti nesmyslně výjdou vývody na předek a zadek ( úplně vpravo )
A na to, že tam dáš ještě převodku z žuka můžeš nejspíše zapomenou ( mám jí tam a je to boj o každý mm ). Buď Žuk nebo přídavka, obojí určitě nee.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“