Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - traktor

#2328 Nový příspěvek od vitex »

:shock: Ahoj,nic ve zlém Ondro ale na všech odkazech jsem viděl zasazení šesti brambor.Čekal jsem video s plným zásobníkem.Proč nebylo?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2329 Nový příspěvek od Ondras83 »

Protože to jsou videa ze zkoušení, jestli a jak to vůbec funguje, co jak nastavit atd...plný zásobník byl dneska, ale z toho je jen ta fotka, neměl jsem telefon a ani čas natáčet video...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2330 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tekla mi pistnice na zdvih ramen... poslední dobou už hodně.

Dneska jsem se do toho pustit a musel jsem rozebrat celý traktor...

Pístnici musím upravit novou, co jsem měl původně na otoč podkopu, už ji takřka mám, jen to svařit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2331 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nová pístnice je na místě, vyzkoušeno a funguje to pěkně. Ještě novou řemenici na altik a hurá na traktoriadu do Bydžova


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ondras83 - traktor

#2333 Nový příspěvek od murár »

[quote="murár"]Poľské sádzače majú na vrchu pod tým pasom navarok na ktorom ten pas z košíkom sa zatrasie a zemiak ktorí je tam na viac tak vypadne. Tak z toho navarku počuť zvuk ako z rapkača.
V sobotu som premastil sadzač a prichystal na sezónu a sfotil ten bazmek na to vytrasanie zemiakov.
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Je to kus guľatiny navarenej na tej vrchnej pasovine a dá sa to posúvať, nastaviť tak aby to natriasalo ten pás z košíkmi v ktorom sú zemiaky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2334 Nový příspěvek od Ondras83 »

uz je mi to jasny :)

my jsme sadili ty brambory takovy mensi a ty kosicky mame dost hluboky, chtel bych do nich udelat nejaky misky, jako se davaji do original tech misek, do tech plastovych, kde jsou klasicky vetsi a do nich se da cvaknout jeste mensi miska...

kazdopadne i s tim, ze jsem musel z kazdyho druhyho kosicku bramboru vypinknout prstem bylo letos sazeni o pulku rychlejsi a o neporovnatelne jednodussi a bez driny (driv se muselo naradkovat, nanosti brambory, zahrnout a primacknout) :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2335 Nový příspěvek od Ondras83 »

Výměna písku v pískovišti, ještě mě čeká jedno cca 2-3x tak velký, tam to asi vezmu podkopem
Obrázek

Fotku dávám, protože to musím malinko oživit. Traktorem makám teď poměrně často, ale buď nemám mobil nebo na to zapomenu, tak bych chtěl teď začít zase trošku pravidelně přispívat fotky i nějaký videa. Např z přípravy a sázení brambor toho moc není, ikdyz jsme letos litali jak fretky i po zahumenkach...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2336 Nový příspěvek od Atlan »

To vies musis zemiaky na sadenie vyberat podla kosickov co tam mas. Ja som isiel do 50mm kosickov. Tak ze sme tohto roku sadili rucne kedze minuleho roku sme ledva pozbierali co sme posadili. Ale uz sa tlacia vonku, ale je strasne sucho.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2337 Nový příspěvek od Ondras83 »

My je s tátou vyráběli že stary kardanky z oktavie a zbytků drátu z roštu do mycího stolu, držák je rozrizlej jekl s sedí přes e na článek řetězu z 250tky jawy

Barbory jsou jaký jsou a těch 10 kroků mě nezabije...kdyby se sázel hektar, řešil bych to víc...

Na sazeč je už pripraveno přihnojování...jen nejsou nějak lidí to dodělat :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2338 Nový příspěvek od Ondras83 »

Výměna písku v pískovišti naší Mateřské školy
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Všechno jsem zvládnul sám cca za 3-4h relativně bez dřiny. Ručně jsem musel vzít akorát rohy, jsou tam dokola trubky na stínění slunce, takže se muselo kopat vždy před roh. Ještě mě dvě hodinky čekají, pak dám fotky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2339 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nakonec jsem už nic nefotil, vyhrabano do cca 40cm, zítra zavezu novým pískem a hotovo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#2340 Nový příspěvek od Atlan »

Tak nafot aspon dieru.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“