Mirkův traktorek

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#136 Nový příspěvek od simpatak195 »

a co mas za chladic ze ti to neda?me fackovej na 205ce uplne paradne a i 70kovej na mercedesu taky da cerpadlo je pod.. chladic ma bejt stejne vejs nez motor obracene spatny..

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/lucin ... 011896.jpg

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/bundi ... ie0420.jpg

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#137 Nový příspěvek od Ondras83 »

dej tam drazkovej remen a je po klouzani :) vydrzi mnohem vic a nemel by bejt tak nachylnej na pretrzeni nebo vytrzeni zubu, jako zubatej remen...preci jen, kdyz se zvysi odpor na tolik, ze by klinaky proklouzly, na tom zubatym remenu se budou ty zuby natahovat, drazkovej vydrzi vetsi namahani a prenese velkej vykon :)

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#138 Nový příspěvek od mira1150 »

simpatak195 píše:a co mas za chladic ze ti to neda?me fackovej na 205ce uplne paradne a i 70kovej na mercedesu taky da cerpadlo je pod.. chladic ma bejt stejne vejs nez motor obracene spatny..

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/lucin ... 011896.jpg

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/bundi ... ie0420.jpg
Chladič je z favorita postavenej na výšku, ale hejbat s ním nemůžu jednak kvůli expazce a taky semi pod kapotou vejš nevleze. Kapotu kůli čerpadlu předělávat nebudu, tahle jsem ho umístil protože jsem chtěl co možná nejnižší kapotu.

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#139 Nový příspěvek od mira1150 »

Ondras83 píše:dej tam drazkovej remen a je po klouzani :) vydrzi mnohem vic a nemel by bejt tak nachylnej na pretrzeni nebo vytrzeni zubu, jako zubatej remen...preci jen, kdyz se zvysi odpor na tolik, ze by klinaky proklouzly, na tom zubatym remenu se budou ty zuby natahovat, drazkovej vydrzi vetsi namahani a prenese velkej vykon :)
Ten přenese pořád podstatně méně než já potřebuju.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#140 Nový příspěvek od gason1 »

Daj tam zubovy a máš po probléme. Ja mám 30mm široký a žiaden problém, ťahal som aj hydronavijak a takú silu aby si dokázal vytrvať zuby na remeni nekokazes dostať, skor zastavys motor.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#141 Nový příspěvek od Toreto »

Kde sa daju objednat remenice ktomu zubovemu remenu?
Spoj rozvodovej remenice s klukov si nejako zosilnoval alebo nie? Vera som na internete ponachádzal fotky žesa to vie strhnut aj bez náporu čerpadla. :'(

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#142 Nový příspěvek od simpatak195 »

aha na vejsku tak uz chapu proc ti to nedava.. skoda no kdyby lezel jak ma tak by to dalo.
mira1150 píše:
simpatak195 píše:a co mas za chladic ze ti to neda?me fackovej na 205ce uplne paradne a i 70kovej na mercedesu taky da cerpadlo je pod.. chladic ma bejt stejne vejs nez motor obracene spatny..

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/lucin ... 011896.jpg

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/bundi ... ie0420.jpg
Chladič je z favorita postavenej na výšku, ale hejbat s ním nemůžu jednak kvůli expazce a taky semi pod kapotou vejš nevleze. Kapotu kůli čerpadlu předělávat nebudu, tahle jsem ho umístil protože jsem chtěl co možná nejnižší kapotu.

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#143 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Kde sa daju objednat remenice ktomu zubovemu remenu?
Spoj rozvodovej remenice s klukov si nejako zosilnoval alebo nie? Vera som na internete ponachádzal fotky žesa to vie strhnut aj bez náporu čerpadla. :'(
Nic jsem s tím nedělal, už tři roky to tak funguje. teď jsem to měl rozdělaný a přetěsňoval jsem čerpadlo, při té příležitosti jsem konroloval rozvody a vypadá to že se tam nic nekalého neděje. Až se to urve tak ten motor zahodím a dám tam tříválcovou 50 zetor a bude klid. Podle toho co jsem měřil tak by se mi tam měl vlézt.
Naposledy upravil(a) mira1150 dne čtv lis 17, 2016 7:22 pm, celkem upraveno 1 x.

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#144 Nový příspěvek od mira1150 »

[quote="simpatak195"]aha na vejsku tak uz chapu proc ti to nedava.. skoda no kdyby lezel jak ma tak by to dalo.

No když jsem stavěl traktor nesehnal jsem chladič kterej by se na šířku vlezl pod kapotu.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#145 Nový příspěvek od gason1 »

Toreto
K tým ozubenym remeniciam, dá sa to objednať nieje to problém, vyberieš si priemer remenica a aj dĺžku remena a samozrejme aj šírku remenici a remena. Mám k tomu aj katalóg ale predávajú to aj Martan, Haberkorn. Rozvodovu kladku som podlepoval, preberal som to už na foru s Ondras83.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#146 Nový příspěvek od Atlan »

Hlavne som tu daval odkaz na program pre vypocet remenov a remenice tak skuste pouzit aby ste vedeli aky remen vam treba. Predpokladam ze tam mas 8M remen.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Mirkův traktorek

#147 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar Miro,
až teďka jsem si všiml jaký máš parádní nakladač. Super a co odepínání funguje to dobře ???
Jenom se mě zdá, že ta podpěra na odepínání je odst chabého ducha, ale parádní.
Dej nějaké video jak to máš rychlé a jak ti to maká.
Jara

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#148 Nový příspěvek od mira1150 »

jara1303 píše:Zdar Miro,
až teďka jsem si všiml jaký máš parádní nakladač. Super a co odepínání funguje to dobře ???
Jenom se mě zdá, že ta podpěra na odepínání je odst chabého ducha, ale parádní.
Dej nějaké video jak to máš rychlé a jak ti to maká.
Jara
Odepínání nefunguje úplně podle mých představ protože jsem tam nechal docela malé vůle. Odpojit to jde pěkně, ale při připojování tomu musím trochu pomoct trubkou aby to sedlo, ale možná až se trochu sjede barva tak to půjde líp, zatím jsem to měl odpojené jenom jednou. Podpěry jsou v pohodě ono to na fotce nevypadá ale je to z 3,5 plechu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#149 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky to nemam uplne super, to odepinani, ale zvyknul jsem si...pro me porad lepsi to sundat aspon nejak, nezli vubec

ja udelal konstrukcni chybu, ze jsem udelal ty slupice moc dlouhy a z dalsich duvodu mam ramena vylozniku daleko od sebe (nejsou tesne vedle kapoty) a tak mi to pri sundavani koliduje s prednima blatnikama, takze to musim na podperach dost vysoko zvednout a ty vule na cepech jsem udelal taky dost na tesno...pomohlo kvalitni poradny mazivo a jde to hezky rukou :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#150 Nový příspěvek od Toreto »

Je v pláne ešte ten naviják? Chcem sa opýtať k tím hydraulickým brzdám ako si spokojný celkom mi to vrta v hlave je to pekne vymyslené a jednoduché. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“