Mirkův traktorek

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#151 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Je v pláne ešte ten naviják? Chcem sa opýtať k tím hydraulickým brzdám ako si spokojný celkom mi to vrta v hlave je to pekne vymyslené a jednoduché. 8)
Naviják v pánu je, ale teď na něj není čas a nevím kdy zase bude (možná až za rok). A brzdy fungují parádně jenom jsem tam musel dodělat zpětné pružiny, ty jsem tam na začátku neměl, když bylo všechno nový fungovalo to dobře, ale časem se začalo stávat že se mi brzdy nevracely. Letos na jaře jsem taky tahal dřevo potokem kde bylo místy i 70cm vody a potom jsem nějakej čas nejezdil a asi mi dost zrezly bubny protože mi traktor nějakou dobu skoro nebrzdil.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#152 Nový příspěvek od Toreto »


mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#153 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Máš tam teda niečo takéto ? :)
http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -7711-7745

A valec brzdový stačí pr 19mm ? :)

http://shop.markomt.sk/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1692
Jj oboje sedí. Hlavní výhodu tohohle řešení vidím v tom že když by začalo téct prasátko není potřeba nic rozebírat sundávat kolo atd.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#154 Nový příspěvek od Toreto »

A použit dva brzdové valce vedla seba a máš delené brzdy tiež dobrá vec. :)

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#155 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:A použit dva brzdové valce vedla seba a máš delené brzdy tiež dobrá vec. :)
V tomhle případě je ale potřeba použít vyrovnávací valeček a nechat klíče brzd v originální délce, jinak by člověk musel na pedál tlačit zbytečně velkou silou. Já jsem nad tímhle řešením taky přemýšlel, ale nechtělo se mi dělat dva pedály :smich: A asi jenom jednou za tři roky provozu jsem si říkal že že by se mi hodily dělené brzdy.

Uživatelský avatar
jirkamiller
Příspěvky: 299
Registrován: pon srp 04, 2014 5:27 pm
Bydliště: Jičín

Re: Mirkův traktorek

#156 Nový příspěvek od jirkamiller »

Zdravím chci se pozeptat nemáš nějaký nákres na ten čelní nakladač předem děkuji za odpověď

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#157 Nový příspěvek od mira1150 »

Konečně se mi povedlo dokončit novou vlečku. Při stavbě jsem bohužel moc nefotil, ale přidávám aspoň něco málo.. Spodní rám je komplet nový, náprava je kompletně vlastí výroba, brzdy na ní jsou kotoučové z felicie (brzdím to pracovní hydraulikou). Rám korby byl použit z mé původní vlečky jen jsem ho zvětšil. Bočnice jsou komplet nové.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#158 Nový příspěvek od Toreto »

Moc parádne 8) ten naviják stále nič :friends:

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#159 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Moc parádne 8) ten naviják stále nič :friends:
Díky. Na naviják se pořád nedostává čas, vlečka byla předňější.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#160 Nový příspěvek od kahi »

moc pěkný a hlavně kára se mi taky libí. jak máš řešený ty brzdy? chtěl bych postavit taky něco takovýho na malých kolech. 12palců

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#161 Nový příspěvek od mira1150 »

kahi píše:moc pěkný a hlavně kára se mi taky libí. jak máš řešený ty brzdy? chtěl bych postavit taky něco takovýho na malých kolech. 12palců
Úplně jednoduše, prostě pouštím hydraulicej olej přímo do třmenů. Už jsem to tak měl a funguje to uspokojivě.

mašina
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 20, 2013 8:40 pm
Bydliště: žďár nad sázavou

Re: Mirkův traktorek

#162 Nový příspěvek od mašina »

Čau...zdravím..a chválím důmyslně a důkladně provedený stroj.. Jinak se zeptám trochu na začátečnickou otázku....ten poměr mezi nápravama při použití těch kol (mám je taky sehnaný a moc se.mi to i přinejmenším líbí) jsi teda "dopřevodoval" tím mezipřevodem na poměr řekněme kolem 3%. Já právě zvažuju,né teda z lenosti že bych tam žádný mezipřevod nedělal...pak by to vycházelo pokud se nepletu kolem 5.33% rozdíl že bude přední rychlejší. Myslíš že by to mohl být problém?....třeba v číslech to vypadá že to na 10m "ujede " o cca 30cm víc než zadek...potřebuju to prostě trochu zkonzultovat.

mašina
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 20, 2013 8:40 pm
Bydliště: žďár nad sázavou

Re: Mirkův traktorek

#163 Nový příspěvek od mašina »

Ještě....jakej poměr máš na tom zpomalovacím mezipřevodu?...třeba počty zubů..díky
Petr

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#164 Nový příspěvek od mira1150 »

mašina píše:Ještě....jakej poměr máš na tom zpomalovacím mezipřevodu?...třeba počty zubů..díky
Petr
Bohužel si už nepamatuju ty poměry jestli to není někde v tomhle vlákně tak už se to asi nedozvíme, já už si ani nepamatuju jak jsem k tomu došel. Ale mám ten předek pořád mírně rychlejší. Mám pocit že tam mám kola 15 zubů a 13 zubů, ale nevsadil bych na to ani 10 kč. Možná bych se na to taky vykašlal akorát to bude chtít používat fakt jenom když to bude opravdu nutné.

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Mirkův traktorek

#165 Nový příspěvek od Novis »

Mě to s aro nápravou vychází o 9% rychlejší předek :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“