Mirkův traktorek

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#181 Nový příspěvek od mira1150 »

jirkamiller píše: pát pro 31, 2021 4:24 pm zdravím pěkná práce chtěl bych se pozeptat výkres od čelního nakladače nemáš
[/quote

Žádný výkres jsem nikdy neměl.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#182 Nový příspěvek od gason1 »

Ďakujem za odkaz

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#183 Nový příspěvek od gason1 »

Môžem ťa poprosiť aby si mi povedal ako si vyrábal prirubu medzi prevodovkou a motorom, ako si to nameral a dal do osi a ako si to celé pozvaral? Budem robiť niečo podobné iba na iný motor tak by mi to dosť pomohlo ako vymýšľať vymyslené

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#184 Nový příspěvek od mira1150 »

gason1 píše: sob led 08, 2022 7:00 am Môžem ťa poprosiť aby si mi povedal ako si vyrábal prirubu medzi prevodovkou a motorom, ako si to nameral a dal do osi a ako si to celé pozvaral? Budem robiť niečo podobné iba na iný motor tak by mi to dosť pomohlo ako vymýšľať vymyslené
Je to jednoduché podle motoru jsem si udělal šablonu z papíru tu jsem překreslil na železo, vypálil a k tomu jsem si z pásoviny stočil trubku přivařil a na to přivařil z desky vypalené mezikruží. Pak jsem to přesoustružil a vyvrtal na souřadnicové vrtačce z jedné a druhé strany a to je všechno. Jo a než jsme tam přivařil to druhé mezikruží tak jsem si tam vyfrézovat odlehčení pro hlavy šroubů.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#185 Nový příspěvek od gason1 »

Ďakujem dúfam že až to budem robiť tak sa mi to podarí dať to do osi aby nebol problém

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#186 Nový příspěvek od gason1 »

Chcel by som ťa ešte poprosiť ak by si bol taký dobrý ako si robil medzikus medzi prevodovku a motor na 1,9TD budem robiť na 1,9TDi a pomohlo by mi to s tou aviackou prirubou čo je na prevodovke mi to tam nevojde

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#187 Nový příspěvek od mira1150 »

Pokud nemáš přístup k souřadnicové vrtačce a fréze bude to skoro nemožné.. já jsem si obreslil prorubu na převodovku, přírubu na motor. Nechal vypálit z plechu ty jsem si přichytit na požadovanou vzdálenost od sebe. A mezi to jsem navařil plech dokola. Problém ale je vyvrtat středních díry a šroubové díry. A pokud to nebude úplně přesně proti sobě tak do 0,05mm tolerance, převodovka a motor půjdou do prdele. Já to dělal tak že jsem rozebral převodovku co byla původně k motoru a podle ložiskového otvoru si na souřadnice vrtačce odměřil díry pro středních kroužek a šrouby na motoru. Stejně tak jsem rozebral převodovku z avie a podle ložiskového otvoru so odměřil kolíkové a šroubové díry na převodovce. Svařenec jsem si přebrousil na rovinné brusce a potom vyvrtal podle kót,
Další kapitola je ovládací vidlička. Když to schrnu, podruhé bych to nedělal ani náhodou. Sebralo mi to týden života. A vzhledem k tomu jak rychle jsem ten motor hodil do šrotu. Bych dnes koupil nějaký pořádný motor.

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Mirkův traktorek

#188 Nový příspěvek od gason1 »

Mohol by si mi poslať číslo na seba aby som ti niekedy zavolal a prebrali to cez telefon.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“