malotraktor slavia 1ST120 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavbar
Příspěvky: 14
Registrován: stř srp 26, 2015 2:05 pm
Bydliště: J.Hradec

Re: malotraktor slavia 1ST120 4x4

#61 Nový příspěvek od pavbar »

Ještě dodatek jak to asi funguje.. pružina na čerpadle trvale ubírá plyn. Při startu se tomu musí pomoct a přidat ručně. Jakmile jde motor do otáček, může se ručně ubrat a zbytek zařídí regulátor otáček. Když otáčky klesnou, regulátor je zatlačen zpět tlakem oleje a tak se zase plynule přidá. Jinými slovy - pokud to nemaže, motor umí jen ubírat a bez pomoci chcípne. Na jednu stranu je to blbost, protože s nižšími otáčkami klesá tlak a schopnost motoru, aby si sám přidal. Na druhou stranu motor byl určený pro centrály a čerpadla. Běhal celé dny bez obsluhy, takže jakmile šel tlak oleje pod 0,5 bar, tak si motor sám nepřidal a zdechnul. Mohlo to lecos zachránit, pokud nepřišel nějaký jouda a nedal tomu plný plyn :-)

Uživatelský avatar
pavbar
Příspěvky: 14
Registrován: stř srp 26, 2015 2:05 pm
Bydliště: J.Hradec

Re: malotraktor slavia 1ST120 4x4

#62 Nový příspěvek od pavbar »

ufff...beru zpět.. ten tlak oleje má vliv jen na to, že regulátor při špatném někde drhne. Asi tam mám něco dost vyběhané. Celé je to hlavně o tom, že ten blbý šroub uvnitř otvoru na kliku má schopnot se sám utahovat - i přes pojišťovací matku! :typek:

Uživatelský avatar
266mato
Příspěvky: 85
Registrován: ned zář 09, 2012 2:44 am
Bydliště: Michalovce

Re: malotraktor slavia 1ST120 4x4

#63 Nový příspěvek od 266mato »

ja som to riesil vymenou cerpadla ktore bolo predtym na repase co snim robili neviem ale pohohlo to teraz mi vonobeh drzi ked sa motor zohreje pekne za studena to zdochne a pri praci mu pridavam pedalom stom nastavenim v otvore na kluku som skusal tocit ale zmenu som nevidel velku a tlak oleja netusim aky mam lebo budik mi neukazuje skusal som menit za iny ale ani ten nesiel tak neviem ci je taky nizky tlak alebo je chyba niekde inde :D

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: malotraktor slavia 1ST120 4x4

#64 Nový příspěvek od kytka »

Ahoj pořídil jsem Slavii 1ST120 v horším stavu, vyměnil olej vyčistil vanu a filtry, pak jsem ladil volnoběh, potom ve válci buch buch v sání bylo kus držáku na vzduchový filtr a ve válci kovové drobky.Sundal jsem hlavu vyčistil a zase složil, podařilo se mi odvzdušnit a zase natočit jednou dvakrát šel pěkně ale pak už nic. Zjistil jsem že ve páka regulátoru kterou jsem při startu dával vždy úplně dolů a která se pak nějakým vnitřním pérem odtlačovala zase nahoru najednou plandá jen tak ve větru.Zřejmě pod ní něco prasklo nebo tak nějak.Můžeš mi prosím poradit jak na to? Díky moc Jakub

kytka
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 02, 2018 4:37 pm
Bydliště: okres kladno

Re: malotraktor slavia 1ST120 4x4

#65 Nový příspěvek od kytka »

Už to frčí, byl střiženej klínek u páky táhla ovládání jupí.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“