Crystal STS

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Crystal STS

#1 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Př.převodovka:nevím s čeho je,ale je to 5q bez sinchronizace
Rám: ''U''-250mm
Náprava př.:PRAGA V3S
Náprava zad..PRAGA V3S
Řízení: servo řízení TATRA 815

Fotky jsou před přestavbou a jsou tak dva roky staré.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#2 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Omlouvám se za velikost fotek,ale vkládal jsem poprvé.
Traktor jsem začal dělat asi v polovině roku 2009,a již asi 2 roky jej využívám,ale stále probíhají další a další vylepšení. Největší úpravou prošla asi zadní část, kde stávající kola 8,25-20(V3S)byly nahrazeny koly 14,9-24(přední kola z hnané nápravy Zetor Crystal),dále proběhla celková přestavba tříbodového závěsu;kde spodní ramena pochází z Zetor 4011,sloupky ramen z Z-7745 a horní ramena pocházející z Z-50 Super. Samozřejmostí je náhonový hřídel který,alespoň částečně nahradil hydromotor z dráškovaným hřídelem.
Zítra vložím foto traktoru v součastné podobě.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
kutilluke
Příspěvky: 348
Registrován: pát črc 09, 2010 4:30 pm
Bydliště: okr. Blansko

Re: Crystal STS

#3 Nový příspěvek od kutilluke »

Velikost fotek je 8) aspoň je vše pěkně vidět, akorát není zbytečnej tak masivní rám?

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#4 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Zdar,rám je určitě trochu předimenzovaný ale nic jiného nebylo a za tu cenu by to asi udělal každý.
Zase na druhou stranu,takto masivní rám a hlavně těžký slouží i jako závaží,samotný rám váži asi 300-400kg.
Přikládám foto traktoru v současné podobě.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Crystal STS

#5 Nový příspěvek od Daddy »

Míša Bourák píše:Samozřejmostí je náhonový hřídel který,alespoň částečně nahradil hydromotor z dráškovaným hřídelem.
Zítra vložím foto traktoru v součastné podobě.
Možná jsem si to špatně vyložil, ale náhonový hřídel máš poháněný hydromotorem? Anebo jsi měl hydromotor dříve a teď je poháněný jinak?
Kdyby se Ti povedlo nějaké foto odspodu, rád se podívám. Díky

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Crystal STS

#6 Nový příspěvek od harijaro »

masinka je to dobra 8) a ten ram si myslim ze je trosku predimenzovany ale zas je aj oslabeny vyrezmy kvoli motoru takze sa to tak trochu kompenzuje ;-) len tie predne kolecka sa mi zdaju bohovo male aky tam mas rozmer?!

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#7 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Daddy píše:
Míša Bourák píše:Samozřejmostí je náhonový hřídel který,alespoň částečně nahradil hydromotor z dráškovaným hřídelem.
Zítra vložím foto traktoru v součastné podobě.
Možná jsem si to špatně vyložil, ale náhonový hřídel máš poháněný hydromotorem? Anebo jsi měl hydromotor dříve a teď je poháněný jinak?
Kdyby se Ti povedlo nějaké foto odspodu, rád se podívám. Díky
Vývodový hřídel je poháněn hydromatorem.Nedávno jsem přidal akorát konzoli spodního závěsu.
Večer mohu vložit video,jak vypadá vývodový hřídel v činnosti spoli se sekačkou.

Obrázek

Obrázek
pohled zezadu
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#8 Nový příspěvek od Míša Bourák »

harijaro píše:masinka je to dobra 8) a ten ram si myslim ze je trosku predimenzovany ale zas je aj oslabeny vyrezmy kvoli motoru takze sa to tak trochu kompenzuje ;-) len tie predne kolecka sa mi zdaju bohovo male aky tam mas rozmer?!
je pravda,že je předimenzovaný,ale nic jinného nebylo.To ''U-čko'' mě přišlo na 100Kč/m,takže nebylo nad čím přemýšlet.
Na přední nápravě jsou použita kola 6,00-16.Určitě je vyměním za větší ale chce to čas,alespoň nějaké 20''.Přední náprava projde také přestavbou,určitě chci předělat výkyv nápravy na způsob jak má Pepa na starem a novém stroji.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Crystal STS

#9 Nový příspěvek od Daddy »

Míša Bourák píše:
Daddy píše:
Míša Bourák píše:Samozřejmostí je náhonový hřídel který,alespoň částečně nahradil hydromotor z dráškovaným hřídelem.
Zítra vložím foto traktoru v součastné podobě.
Možná jsem si to špatně vyložil, ale náhonový hřídel máš poháněný hydromotorem? Anebo jsi měl hydromotor dříve a teď je poháněný jinak?
Kdyby se Ti povedlo nějaké foto odspodu, rád se podívám. Díky
Vývodový hřídel je poháněn hydromatorem.Nedávno jsem přidal akorát konzoli spodního závěsu.
Večer mohu vložit video,jak vypadá vývodový hřídel v činnosti spoli se sekačkou.

Tak to mě asi bude zajímat :ano: . Hydromotor vypadá na nějaký Danfoss. Jakým čerpadlem ho zásobuješ - jaké má parametry? A jak rychle se Ti hřídel točí?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal STS

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Taky mě to zajímá :). Plánuju něco dost podobného, pokud jde o pohon nářadí. Ten hřídel toho čerpadla nemá žádný uložení? Nebojíš se, že to odnesou ložiska hydromotoru? Nebo je dělanej na přímou zátěž? Většina hydromotorů neni :(. Ty parametry mě taky zajímaj, a na video v akci se těším :). Jinak moc pěknej a šikovnej stroj. Ten rám mi připadá teda předimenzovanej, ale to samozřejmě neni na závadu 8) . Aspoň víc vydrží ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#11 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Vkládám slíbené video,dofám že to půjde.
Hydromotor je danfos,co se týče otaček tak je určitě míň než u továrního traktoru.Zatím jsem s ním pohaněl jen tu sekačku co je na fotu.Čerpadlo je original na převodovce avia,dává 160 atm.
Jinak používám běžné nářadí za traktor,bez jakýchkoliv úprav.

Obrázek

Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=4o8TTIdFrdw
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal STS

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Pěkný :) . U toho čerpadla a hydromotoru jde spíš o průtok (objem na otáčku "krát" otáčky). Podle toho videa to bude nějakej "větší" hydromotor (pro větší průtok), nebo celkem malý čerpadlo. Ale předpokládám, že to máš vyzkoušený, a že to seká :). Jak rchle se dá jet aby to ještě dobře sekalo? Traktor je to parádní 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Crystal STS

#13 Nový příspěvek od Daddy »

Také se mi to líbí. Na bočním vývodu převodovky AVIA mohou být různá čerpadla. Sám se rozhoduji mezi Jihostroj UN10 AL (cca 14l/min. a 16MPa) anebo UN20AL (27,7 l/min. a 20 MPa). U té UN20 bych musel před rozvaděč ještě vložit redukční ventil, protože rozvaděč je "pouze" na 16 MPa. Kdybych se rozhodl pro pohon vývoďáku olejem, tak bych dal asi větší čerpadlo.Hydromotor doma nějaký mám, ale parametry budu muset zjistit - jediné co vím, že hřídel je z něj na obě strany, válcovitý tvar o průměru cca 15 cm a vážil asi 19 kg :) - nepodstatný údaj :ano: .
Anebo budu muset zrealizovat něco podobného jako "kopr" a využít náhon navijáku z přídavné převodovky.....

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal STS

#14 Nový příspěvek od Terablick »

A nebo tam může být cokoliv jiného - nepůvodního :). To UN10 je pochopitelně na rotační hydromotor pro pohon nářadí slabé (malý průtok). UN20 už ujde ;-). Ideál by byl spíš tak UN40, ale to by zase asi neustála ta převodovka :-/ . Ten hydromotor se ti pokusím identifikovat, když mi napíšeš co o něm víš (typ, označení nebo prostě něco) nebo pošleš alespoň fotky :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Crystal STS

#15 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Na to čerpadlo se můžu podívat,co jeto za typ.Na té sekačce mám větší horní řemenici abych vyhnal trochu otačky nahoru.Ale i tak to ve srovnání když se používala na továrním traktoru,je i to sečení pomalejší,ale seče to a to je pro mne důležitý.Až bude zase sekat dám video.
Až vyměním motor a převodovku,dám si čerpadlo přímo zepředu na kliku;to si myslím že by mohlo také pomoct.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“