Traktor z považia

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Traktor z považia

#1 Nový příspěvek od peter bendr »

Zdrabim pani majstri takže situacia sa zmenila mesto predaja bude stavba traktorika :)
Komponenty :
viacmenej nezname tak by som vas poprosil o pomoc pri idemtifikovani 8)
viem len tolko že zadna naprava vyzera ako z Ruburtu
kola su tam vzadu 16" a v predu 13" ale zčoho su vobec netušim .
Motor tam bol povodne zo žigulaka ten pojde preč bude ako cekol na predaj alebo ho rozoberiem do šrotu a poriešim iny.

rozmery
dlžka.....220cm cca
širka: predok 100cm
zadok 120cm

zatial za všetky rady a napady vopred dakujem :
ešte som sa chcel spytať na uzavierku na tu napravu da sa tam dorobiť??
+ ešte niaka fotodokumentacia
Přílohy
IMG_1965.JPG
IMG_1972.JPG
IMG_1969.JPG
IMG_1967.JPG
IMG_1966.JPG

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia 4x2

#2 Nový příspěvek od peter bendr »

ešte chcem urobiť vlečku jedno napravovu za traktorik mamk dispozicii polonapravy z škoda 120 a chcem stredy diskou vyrezať na navariť ich na 15" lebo mamku nim pneu 225/70 r15
ram by mal byť z rur ešte musim pozrieť ake mame doma rozmerovo by som ju chcel 250cm dlhu a aspon 110cm široku ložnu plochu .
Brzdena by mala byt dvojako na lanovody by som chcel urobiť ručne brzdenie , a na valčeky by som chcel urobiť narazobu brzdu len to musim ešte pri stavbe doriešiť :)

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Traktor z považia

#3 Nový příspěvek od Sejcek »

Ty disky si sežeň z 1203 to jsou 15", rozteč 130 a nemusíš předělávat středy... ale nevím jestli tam nacpeš ty 225 gumy

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#4 Nový příspěvek od peter bendr »

Sejcek píše:Ty disky si sežeň z 1203 to jsou 15", rozteč 130 a nemusíš předělávat středy... ale nevím jestli tam nacpeš ty 225 gumy
to j ten problem žetam potom nedam tie gumy :/ lebo disk z 1203 je 4.5J a tie čo mam si 6J :)

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Traktor z považia

#5 Nový příspěvek od artemio »

Zadní náprava je spíš garant, ale je to skoro to samé, uzávěrka tam jde, mám ji taky na nápravě z robura, a nejsem tady na foru jedinej :) Je dodělávaná, já už jsem to tak koupil a když si vezmeš, kolik by výroba kvalitně udělané uzávěrky vyšla, tak bych tam radši nacpal nápravu z avie s hotovou uzávěrkou.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#6 Nový příspěvek od peter bendr »

artemio dakujem za radu a približenie s čoho je ta naprava 8) aj stou uzavierkou uvidim ako to bude jazdit a spravať sa a možno že by som potom riešil inu verziu :)

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#7 Nový příspěvek od peter bendr »

Pani neviem ako to vizera z obloženim v bubnoch ale rozmyšlal som že dať kotuč na kardan a brzdy mať orobene tak? ake to ma vyhody a nevyhody? aky mate nato nazor??

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#8 Nový příspěvek od peter bendr »

aky mate nazor na motor z favorita ? v traktore to bude žrut ako hovado čo ? :vztek:

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Traktor z považia

#9 Nový příspěvek od artemio »

v traktoru tvojí velikosti přijatelná volba, pokud s ním nebudeš pracovat denně. :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Traktor z považia

#10 Nový příspěvek od xxmm »

peter bendr píše:aky mate nazor na motor z favorita ? v traktore to bude žrut ako hovado čo ? :vztek:
jsou určitě mnohem větší žrouti do traktoru než fáčko
namátkou trabant, žigul, moskvič, warťas
podle mě i oktávka/1203ka bude mít větší spotřebu (minimálně je většina těhle motorů v mnohem horším stavu než fáčko díky kvalitě výroby) z benzínovejch bych ho dal k tomu lepšímu co se dá sehnat (lepší budou malý fiaty)

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#11 Nový příspěvek od peter bendr »

lebo chcem tam dať dve prevodovky z predohabov , su celkom kompaktne :) uvidim čo presne za motor zoženiem najradšej by som bol dakemu hladkemu diesliku 1,3 alebo 1,4 ale tak nebollo by zle aj 1,8 :) ak by som do buducna možno zmenil zadnu napravu za v3s-kovu :)

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#12 Nový příspěvek od peter bendr »

premyšlal som nadtym brzdovym kotučom na unašači vyvodu na diferaku nemam vobec skusenosti s takoutov brzdou bude to dostačujuce? či by bolo lepšie rozhodiť bubny a dať dokopy radšej tie brzdy?
vid obrazok kde by som chcel dať kotuč :)
Přílohy
kotuč.JPG

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z považia

#13 Nový příspěvek od Atlan »

NEvymyslaj kraviny ,, oprav bubny a bude, lebo niekedy kardan brzdi len jednu stranu..... Oblozenie bu das nalepit, alebo zozenies nove alebo nadvaris nejake klasicke....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor z považia

#14 Nový příspěvek od peter bendr »

Atlan píše:NEvymyslaj kraviny ,, oprav bubny a bude, lebo niekedy kardan brzdi len jednu stranu..... Oblozenie bu das nalepit, alebo zozenies nove alebo nadvaris nejake klasicke....
presne vtom sommal dilemu či nebude brzdiť iba jedna strana alebo sa to dako pretačať :nene: tak uš mam vtom jasno zrepasujem bunove brzdy :) ale nato je ešte čas zatial nemam zohnany agregat :vztek:

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Traktor z považia

#15 Nový příspěvek od xxmm »

přesně opravit brzdy bude o dost jednoduší při nejhorším dáš nový prasátka z něčeho jinýho

k motoru jen tip: sháněj celý auto v čechách se dá v pohodě sehnat do 5000 celý auto bez papíru. Když koupíš jen motor tu ti chybí hadice tady držák atd ve finále koupený samotný motor žere jen čas a další peníze u auta po dokončení stavby traktoru prodáš ještě kastli do šrotu

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“