Hydrokon od Jana

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Hydrokon od Jana

#1 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte,
doovolte mi predstavit mojho cierneho pomocnika okolo domu
r.v.2010 do terz...
motor:KIPOR 6HP
prevodovka:Skoda Forman
napravy:Samurai
brzdy:zadne bubny-delene,prasata prerobene z picapu Felicia
kolesa:samik,off road
prislusenstvo:vsetko bude na celo,zatial vidli,lopata sa vyraba,v plane je kosa,hrable,kefa...,v zadu je tazna gula
hydraulika:pohon prvodnik AM16-AC16- prevodovka z favorita sluzi ako predvolba-ovladanie noznym rozvadzacom, ktory ma v strednej polohe vsetky vetvy prepojene-necvakaju tak zuby :typek: ,celna hydraulika ZC-AX25-bulhar
vaha:cca 400
sirka:140 vonkajsia
dlzka:po pneu 180,po celny 250
razvor:140
Přílohy
Fotografia0488.jpg
Fotografia0485.jpg
Fotografia0455.jpg
Fotografia0453.jpg

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#2 Nový příspěvek od Jony »

sorry, ze pri poslednych fotkach musite otacat monitor :-/

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Hydrokon od Jana

#3 Nový příspěvek od mihi »

Jony píše:sorry, ze pri poslednych fotkach musite otacat monitor :-/
Zaujímavá koncepcia......
Daj prosím nejaké foto ako je napojená tá hydraulika na ten motor.....
Budeš dávať aj nejaké šípaky, alebo to necháš takto????,

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Hydrokon od Jana

#4 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

zajímavá stavba -jak je spojen motor z převodovků forman?

a aby nás nebolelo za krkem :)
Přílohy
Fotografia0455a.JPG
Fotografia0453a.JPG
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#5 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte,Zdenek dik za otocenie foto .Na prevodovke je nahodeny hydromotor AM16 a na prepojenie hriadelov som si vyrobil medzikus s povodnej spojky ,ktora ma drazkovanie na prevodovku a trubky ktora ma drazkovanie na hydromotor a spojene su cez dve retazove kolesa ,ktore su ku sebe celom a opasane dvojradovou valcekovou retazou.Mihi dik za otazku,sipaky by bodli ,ale zatial beham len po betone a ako tak upravenom travniku, tak zatial nie.Ak by som nieco nakladal v zlom terene celnou lopatou ,tak som rozmyslal,ze si nahodim retaze, aspon na zadne kolesa.Pridavam nejake foto ,prepacte za kvalitu fotil som len mobilom.
Cest praci a robote pokoj. :)
Přílohy
Fotografia0490.jpg
Fotografia0489.jpg
Fotografia0459.jpg

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#6 Nový příspěvek od Jony »

pridavam foto :idea:
Přílohy
Fotografia0493.jpg
Fotografia0492.jpg
Fotografia0491.jpg

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrokon od Jana

#7 Nový příspěvek od josip »

pridi stim do mnichovej lehoty na traktor zraz 20.8

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

No to je masakr,se asi krapet vyznáš v hydru ne?? Bomba stroj 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#9 Nový příspěvek od Jony »

dakujem za pozvanie aj hodnotenie :friends: ,momentalne nemam moj vytvor ako prevazat na vacsie vzdialenosti,ale casom to budem musiet doriesit :zapomel: ,lebo ho potrebujem vyuzivat aj mimo bydliska,zatial budem este dorabat kapotas nad motor a cerpadla+nejake drobnosti co sa ukazu az pouzivanim sak to poznate.Hydro ma zaujalo tym ,ze zdroj pohonu mozes mat na jednom mieste a to co chces pohanat lubovolne,je pravda ako sa tu v roznych temach uz spominalo ,ze je to drahsie a zlozitejsie na stavbu a treba si to trochu prepocitat ake komponenty pouzit a na co sa to bude pouzivat.Kopec informacii som cerpal aj z tohoto fora za co vsetkym zucastnenym dakujem :ano:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Hydrokon od Jana

#10 Nový příspěvek od mihi »

Tento traktor by som fakt chcel vidieť. Keby som nebýval tak ďaleko tak sa ku Tebe pozvem na kávu.... :friends: :) :) :) :) :) :)
Vždy ma zaujímali nové koncepcie a ty to máš super, aj keď neviem ako to je výkonovo...Počítal si nejako aký max.výkon by si z toho mohol dostať?????


Možno by sa mala založiť aj téma traktory Hybridné a budeme si pýtať z E.Unie nejaké príspevky za zlepšenie život.prostredia.....


Mihi :)
Mihi

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Hydrokon od Jana

#11 Nový příspěvek od wendy »

No teda! Hezky čistě udělaný,moc pěkný.Ta hydraulika to je teda něco.Ten motor žene dvě čerpadla?

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrokon od Jana

#12 Nový příspěvek od PA »

mihi píše: aký max.výkon by si z toho mohol dostať?????
jestlize motor da 6HP , vykon na pojezdu nemuze byt v zadnem pripade vyssi , nez 5,2HP [uvazovana max. ucinnost pouzitych prevodniku]. Ve skutecnosti bude jeste nizsi vlivem provozu prevodniku v pasmu nizsi ucinnosti , prutokovych ztrat hlavne v hadicih , filtru a rozvadeci. Z mechanickych ztrat asi nejvice klinovy remen. Ost. mech ztraty budou pomerne zanedbatelne.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#13 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte,dakujem za chvalu som rad ,aj ked su tu lepsi trhaci a tiez kvalitne spracovane tie mi boli takym prikladom :friends: .Mihi mozno som mal spomenut ze Hydrokona mam momentalne v MT :) Ku tomu motoru, je to klasicke pravidlo, ak chcem mat silu stracam rychlost a opacne.Tento co tam mam- KIPOR 6HP som dal koli tomu ,ze bol cisto novy a reku ak to cele nebude fungovat tak predam,respektive ak bude fungovat potom zainvestujem do silnejsieho.Wendy mas pravdu,zeniem nim dve cerpadla,vsetko je to zase o prevodoch,ako zaklad som si dal ,ze chcem na kazdom cerpadle zvlast dosiahnut tlak 150bar bez toho aby mi to zadusilo motor, ktory ma zatazovy regulator a zaroven sa daju cez lanko nastavyt otacky ktore ma udrziavat.Z toho som si vypocital potrebny krutiaci moment ,ktory potrebujem priviest na kazde cerpadlo a podla toho som to nasledne sprevodoval.Je samozrejme extrem pripad kedy by som potreboval od oboch cerpadiel plny tlak ,tak vtedy by som ho zadusil,ale to radsej smikne remen co ide z motora.Ako obet za to, ze dosiahnem pozadovany tlak padol prietok cize rychlost.Pri zubovom ktorym napajam celnu hydrauliku mi to vyslo v pohode pri prevode otacok motor cerpadlo1:3 ma otacky 1100 a prietok 12 litrov na tieto parametre je aj stavane,pri druhom AC16 ktorym napajam hyromotor na pohon som musel sprevodovat az 1:6 aby mi ho motor utiahol na tlak150 bar a prietok mi tym padol na cca15 litrov/min pri 500 otackach cerpadla,aj ked je stavane na 1500 otacok a prietok 40 litrov/min,tak cez prevodovku s formana na 5-mi vychadza a aj naozaj ide s tymto motorom cca 7km/h.Tak mam v plane vymenit motor za 12HP tym padom zmenit prevod z 1:6 na 1:3 litraz uz bude 2krat vacsia cca 30 litrov/min a rychlost pri tej istej sile bude asi 14km/h co pre moje potreby uplne staci.Pre predctavu o sile na 1 -ku samozrejme teoreticky by ta to tlacilo o stenu silou 7000N,cize asi 700 kg.
PS:s PA suhlasim

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrokon od Jana

#14 Nový příspěvek od PA »

Myslim , ze tohle reseni , kde je pouzita relativne dostupna dvojice pistovych prevodniku v otevrenem systemu s rozvadecem a hadicemi radeji velke svetlosti a celek jako takovy nahrazuje spojku a reverzni prevod , je podle me dobre samodomo reseni pro manipulacni postrky.
Vyhodou je mozna ochrana pred zadusenim motoru a komfortni reverz. Skoda jen ,ze ztraty na nutnem mikronovem filtru taky nebudou zanedbatelne.
Jak rika Jano - hydropohon je pekna vec , jen musi fungovat. Aby si nekdo opatril kompletni funkcni sestavu z nejakeho stroje a pak se bal , ze za nejaky cas tomu zacne ubyvat sil :nene:
Kdyz jsem slysel , v jakych castkach se pohybuji repase a nove dily hydropohonu u stavebnich stroju :cert:
Ta olejova patrona z osobaku[nebo co to je] na ty nadrzi , to je nejaky funkcni filtr , nebo je to "zatka na odvzdusneni s filtraci" ?
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Hydrokon od Jana

#15 Nový příspěvek od Angel »

no konstrukce je opravdu revoluční to se jen tak nevidí i ta samotná výroba je moc pěkná 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“