Hydrokon od Jana

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydrokon od Jana

#31 Nový příspěvek od Tatraka »

Nepropaguji drahý regulační hydropohon. U takto malého stroje je to luxus. Já jen říkám, že kalsický převod je určitě funkčnější než realizované řešení. O tom, že traktůrek jezdí vůbec nepochybuji. Jinak cena axiálního pístového hydromotoru a čerpadla není zanedbatelná. Někdo třeba má to štěstí, že je sehnal lacino, ale rozhodně se nepovalují tak často jako kpomponenty Favorit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#32 Nový příspěvek od Terablick »

Právě o tom mluvím. Kvalitní hydropohon neni pro kutily. Na druhou stranu traktůrků a další techniky z vraků aut je mraky. Tohle je právě takové to "něco mezi" - pokus o stavbu něčeho celkem dobře fungujícího v domácích podmínkách a s kutilským rozpočtem :). Samozřejmě není to dokonalé a má to mouchy, ale funguje to, plní to svůj účel, a přitom je to inovativní a neotřelé ;-). Tys přece taky přišel s řadou inovací a neobvyklých řešení ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#33 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte,kutili :friends:
tak a je to tu,zvary este nevychladli a uz idem prerabat :prace: .Nie ,ze by toto cele moje stvorenie bolo k nicomu,len som chcel vediet ci sa vobec pustit cestou hydropohonu pri pouziti dostupnych dielov a ono to funuje.Samozrejme ,ze to ma svoje muchy :zapomel: ,ale zohnal som regulacny hydrogenerator :) ,bude aj chladic oleja a momentalne pokukujem po nejakom motore okolo 18KW :chytry: nech mam nejaku rezervu,kedze regulacny hydrogenerator ma teoreticky prikon 13 KW +4KW manipulacna hydraulika.Tak by to ku mojim potrebam bolo uz celkom pouzitelne.Pred prestavbou by som este chcel dat to vydeo v povodnom stave a po prestavbe .Este idem prekopat uchytenie ramena nakladaca,lebo je moc v predu :( ,chcem ho blizsie ku prednym kolesam.Len poprosim o trpezlivost,narodila sa mi dcera :wink: tak momentalne su ine prioriti :ano: .

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#34 Nový příspěvek od Terablick »

Tak to gratuluju k dceři :potlesk: i k sehnání vhodnějších komponent ;-). To video určitě udělej, ať máme představu jak to šlape tak jak to je ;-). S tím motorem to bude trochu složitý. Aby byl trochu malej (aby se ti tam vůbec vešel), bude problém sehnat motor s dostatečným výkonem :-/ Možná nějakej dvouválec diesel nebo tak něco...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#35 Nový příspěvek od Jony »

Terablick dkujem za gratulaciu a aj ostatnym za vecnu diskusiu :friends: .Tak tak ,kompaktnost by som chcel zachovat,najvacsi mozny motor mi vychadza tak jak pises, nejaky dvojvalec do V, tak okolo 800-vka.Zatial to budem pouzivat tak jak to je :rally: a ked budem mat komponenty na kope tak to zbastim. :prace:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#36 Nový příspěvek od Terablick »

Mám jeden co by skoro stačil (má 18HP, ne 18kW), ale je i se strojem... Samostatně ho neprodám, a se strojem se tobě zas nevyplatí... :-/ Je to Briggs&Stratton Vanguard, vzduchem chlazenej 2 válec do V, čtyřtakt, tlakově mazanej (má i olejovej filt - pasuje z Felicie), a jde uložit (podle katalogu - možná se musí nějak upravit) na stojato i na ležato :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#37 Nový příspěvek od Jony »

presne take nieco by sa hodilo 8) ,hadam sa casom vyskitne z nejakej kosacky :zapomel:

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#38 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte majstri :friends: ,nam trochu nasnezilo ,tak pribudlo nejake to nove nadobicko.Sirka zaberu 140cm,naklapanie 3 polohy, na stred,do lava do prava po 30 stupnov.Po skuske som zistil ,ze pribudnu este dve struny co zabespecuju naklopenie pri buracke, tie dve co su tam su slabe :( ,hlavne ked beriem len spodkom cepele,inak spokojnost 8)
Přílohy
Fotografia0716.jpg
Fotografia0715.jpg
Fotografia0714.jpg
Fotografia0713.jpg
Fotografia0712.jpg
Fotografia0711.jpg

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Hydrokon od Jana

#39 Nový příspěvek od Angel »

zajímavě řešené :ano:

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#40 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte vsetci.Dcera uz je samostatnejsjia tak mi dovolila sa tr :) ochu venovat aj mojmu tatosovy.Napriek tomu ze som sipaky neplanoval som neodolal a zadovazil som si 4ks sipov 7,5/15 znacky SEHA.Disky uz trochu korodovali tak som ich povyzuval dorobil chranicky ventiliek a strekol.Davam aj foto len je z mobilu tak neviem v ako to ukaze.Zajtra alebo pozajtra idem obuvat len nech poradne zaschne farba.
Přílohy
CAM00187.jpg
CAM00196.jpg

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#41 Nový příspěvek od Terablick »

Paráda 8) . Kde a za kolik se seženou 15" šípáky? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#42 Nový příspěvek od Jony »

:) Dik ked nahodim :shock: dam nejake foto sam sa neviem dockat.Bral som z eschopu Gumex Slovakia myslim ze su aj v CZ na ceske korony to vyslo okolo 8000 za 4ks aj s dopravou bez dusi SEHA 7,5~15 8PR TT KNK50.Okrem kolies som poriesil aj vypynanie predku manual volnobezkami v prednych nabojoch inak by mi tie sipaky nacechrali travnik :smich:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#43 Nový příspěvek od Terablick »

Díky. A ty volnoběžky jsou dobrej nápad 8)
EDIT: na stránkách Gumexu (ani .sk) nikde nevidím pneumatiky :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: Hydrokon od Jana

#44 Nový příspěvek od Jony »

Terablicku skus guglit GUMEX SLOVAKIA a poto e-shop :friends:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrokon od Jana

#45 Nový příspěvek od Terablick »

Já stránky Gumexu našel hned, ale prodávaj hadice, těsnění atd, ale ne pneu... :-/
http://www.gumex.sk/
EDIT: aha, vy tam máte Gumex a Gumex :smich: Ten tvuj má adresu http://www.gumexslovakia.sk
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“