Vlkův traktor I

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Vlkův traktor I

#1 Nový příspěvek od vlk »

Na doporučení Dadyho jsem se rozhodl založit toto téma.Myšlenka postavit nový traktor 4x4 přišla v okamžiku asi (před měsícem) kdy po prudkém dešti jsem s naloženou vlečkou dřeva asi 3m3 nevijel v lese kopec sice dost ostrý a táhlý ale nevijel :vztek:.Ne že by traktor neměl sílu,té má na rozdávání ,ale hold se hrabal a hrabal,ale nevyhrabal.Následek asi relativně úzkých pneumatik a za druhé nerozvážnosti mezičlánku mezi sedačkou a volantem :pistol: .Jak říkala moje babička´´ lenoch se nejvíc nadře´´ chtěl jsem odvézt co nejvíc a tak to dopadlo.Tak to jenom na vysvětlenou.
A teď k věci představa je jak už jsem psal - 4x4,motor +převodovka 5q Avia 31,přední náprava Aro m461, zadní náprava V3s,2převodovka V3s,řízení orsta no pak se uvidí.Nějakou představu už mám,ale nic moc konkretního,ale líbí se mi jak to řeší Daddy na svém DDT tak budu asi dost kopírovat :idea: V každém případě budu vděčný za vaše rady a postřehy.
Vlk :idea:
Naposledy upravil(a) vlk dne stř říj 05, 2011 11:38 pm, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vlkův traktor I

#2 Nový příspěvek od Daddy »

:) :) . Podívej se také do jiných témat. Hodně zajímavých informací získáš v tématech od jirik610 - ať už je to jeho traktor anebo traktor, který staví pro tatínka. Na každém z nich je mnoho "vyřešených problémů" pro ostatní stavitele.
Tak ať se daří a postupně nám dávej fotky, ať je na co koukat 8) 8)

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Vlkův traktor I

#3 Nový příspěvek od vlk »

Určitě se podívám.Nějaké fotky jsem chtěl vložit,ale asi je jich tu už moc prostě mě to nepustilo.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Vlkův traktor I

#4 Nový příspěvek od Angel »

Tahle kombinace komponentů o které tu píšeš používá většina lidí tady na foru. proto si myslím že nebudeš mít problém s konstrukcí a parta sme tu také velmi dobrá tudíž ti rády všici poradí. Co bych ale chtěl pochválit je ten fakt že dáváš dohromady díly které k sobě pasují nebudeš mít starost s výrobou speciálních dílů a mezikusů.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Vlkův traktor I

#5 Nový příspěvek od vlk »

To Angel:Je to jak píšeš,prostě se držím hesla proč vymýšlet vymyšlené.Vím,že kopíruju už od začátku,ale jak jsem to tady na fóru pročítal tak se tady na to moc nehraje.
Tak uvidíme čas ukáže. :red:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Vlkův traktor I

#6 Nový příspěvek od Angel »

no to víš že ne proto toto forum vzniklo aby lidi jako třeba my dva nemusely stavět deset traktorů ale nechali si poradit a postavili parádní stroje hnedle na poprvé. mimochodem já také kopíroval zase od jiřina (tedy zatím mám jen komponenty v garáži)

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Vlkův traktor I

#7 Nový příspěvek od vlk »

Tak to jseš na to lépe 8) , já mám v garáži tak akorát svůj současný traktůrek,ale je fakt,že motor +nápravy a přídavnou převodovku budu mít snad v příštím týdnu :wink: .Je sice fakt, že jsem chtěl přední nápravu ara461,ale asi je to úzkoprofilové zboží :'( ,tak tam bude z ventry.Snad to klapne :co?:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Vlkův traktor I

#8 Nový příspěvek od Angel »

přeji dobré pořízení a s tou ventrou souhlasím traktík budedržák

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vlkův traktor I

#9 Nový příspěvek od Daddy »

Když použiješ přední nápravu V3S, budeš ji mít pevnější (skoro až "nesmrtelnou" :) ). Nakonec i na ni můžeš dát menší kola (ale musí mít odstrojené brzdy).

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Vlkův traktor I

#10 Nový příspěvek od vlk »

No už se na to třepu hlavně at už jsou díly a hurá na to.U nás jak by řekl klasik chčije a chčije a není do čeho píchnout :( .Doufám,že mě ta euforie bude držet co nejdéle :idea:

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

#11 Nový příspěvek od vlk »

Teď mě napadlo jak je to s rejdem v3skové nápravy na svém současném traktůrku byla původně dělaná kyvka nějak divně uložená rejd kde nic tu nic :vztek: tak jsem tam vrazil škodvku120l a rejd je super nehledě na to ,že se to dobře odpružilo :wink: .Je mi jasné,že konstrukce nového traktoru bude jiná,ale přesto by mě ten rejd zajímal. :typek:

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vlkův traktor I

#12 Nový příspěvek od feki »

neviem jak na kratkych traktorikoch, no rejd na v3ske ako takej je katastrofa 8) :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vlkův traktor I

#13 Nový příspěvek od Daddy »

Je tady něco nového? - posháněné dílčí komponenty nebo snad už zahájena stavba? :)

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Vlkův traktor I

#14 Nový příspěvek od vlk »

Sekl jsem se na dílech.Tak to bude asi chvíly trvat než začnu. :vztek:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vlkův traktor I

#15 Nový příspěvek od Daddy »

A jaké díly nakonec použiješ? Přiznám se, že jsem celé vlákno zpět nečetl, jestli už to tam náhodou není?!?!?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“