Traktor domácí výroby 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
martin3200
Příspěvky: 85
Registrován: úte říj 21, 2008 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor domácí výroby 4x4

#91 Nový příspěvek od martin3200 »

Ahoj super trakto mohol by si my prosim odfotit ako si spojil zadny ram s motorom ? Nezlomi sa to ? Dakujem

Uživatelský avatar
Hraboš
Příspěvky: 117
Registrován: úte říj 28, 2008 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor domácí výroby 4x4

#92 Nový příspěvek od Hraboš »

Ahoj , za 17 let se to zatím nezlomilo :-/ :) .
Rám je přišroubován na obou stranách 4 šrouby M16 a převodovka je v zadní části přišroubována 8 šrouby M 12 .
Dole je takové "podvázání".
Dvě pásovinou zavřená účka 60mm vedou od příruby až pod spodní ramena (všude M16 :-D) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

martin3200
Příspěvky: 85
Registrován: úte říj 21, 2008 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor domácí výroby 4x4

#93 Nový příspěvek od martin3200 »

Dakujem pekne je to vymyslene a mas este aj nejaku spomalovaciu prevodovku za rozvodovkou alebo je to iba priamo v3s prevodovka+rozvodovka a diferencial ? Planujem to uchytenie spravit nejako podobne dufam ze sa my to podary

Stand
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 01, 2021 11:23 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Traktor domácí výroby 4x4

#94 Nový příspěvek od Stand »

Zdravím.
Chcel by som sa opýtať rovnakú otázku, akú som položil Dadymu, a to: "Či vám nerobí problém zmena záklonu rejdového čapu?" Podľa fotiek pozerám, že máte prednú nápravu osadenú rovnejšie, ako bola pôvodne na M461. Možno aj celkom rovno a zdá sa, že z rovnakého dôvodu ako ja. Upravovali ste nejak nohavice, pootáčali ste ich alebo niečo podobné? Páky riadenia máte presunuté dozadu, takže to nie je celkom vidno. Tiež vyrábam stroj podobnej konštrukcie (nemám ho zatiaľ tu na fóre). Musel som nápravu osadiť rovno, nie hruškou dohora, ako to bolo pôvodne a zdá sa mi, že s tým asi budem mať problém. Aké s tým máte skúsenosti?
Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“