T805 4X4 made in Dechtice

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#91 Nový příspěvek od Ivan50 »

viezol som sa na tatre 805ke s motorom 4s90A a poviem ti,že zetor sa na to nechyta,ten motor toči 3000 ot. a na velkej 3jke sa nemaš problem rozbehnuť...... :rally:

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#92 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Ivan50 píše:viezol som sa na tatre 805ke s motorom 4s90A a poviem ti,že zetor sa na to nechyta,ten motor toči 3000 ot. a na velkej 3jke sa nemaš problem rozbehnuť...... :rally:
To sa robehnem aj ja na 10,50-16 Ivan ja som taky motor daval do 805 a mne nemusiš vraviet ako v nej ide to je pravda že ide dobre ale ku každemu zariadeniu ktore ideš tahat musiš nacuvat aby to ten motor nevidel lebo potom musi ist ten plynovy pedal smerom ku podlahe .Pokial daš do 805 motor ktory toči max polovicu otačok oproti 805 tak ten v nej pôjde dobre ale ak daš ktory toči tolko čo kačena tak ho budeš musiet dut aby tahal.Neviem toto su moje skusenosti a aj otcove všetkym ktorym sme menili motory a dali zetoracke tak povedali len jedno že sme to davno nespravili, tak neviem.Tu na fore je dost chalanov ktorí by dali zetora do tatry ale odradi ich cena ,ked je niečo dobre a overene rokmi tak to cenu bude ma stale .Inak je na každom čo tam da mi mu môžme len poradit :friends:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#93 Nový příspěvek od milstav1 »

fabikmiroslav Já stebou upně souhlasím taky sem na tatře kdysi měl zetora a kámoš tam nacpal tehdá oktávku a nebyl moc spokojen jenom že nemoch zehnat zetora po lacinu tak tam nacpal citroena 1.9 d ale jak píšeš zetor si jenom bublal a citron toho měl plné zuby aby to zvládal a pokud tam nacpeš motor kterej točí 3000 ot. tak stoho máš auto a né traktor jeto zbytečně rychlé aj na redučku

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#94 Nový příspěvek od Ivan50 »

fabikmiroslav píše:
Ivan50 píše:viezol som sa na tatre 805ke s motorom 4s90A a poviem ti,že zetor sa na to nechyta,ten motor toči 3000 ot. a na velkej 3jke sa nemaš problem rozbehnuť...... :rally:
To sa robehnem aj ja na 10,50-16 Ivan ja som taky motor daval do 805 a mne nemusiš vraviet ako v nej ide to je pravda že ide dobre ale ku každemu zariadeniu ktore ideš tahat musiš nacuvat aby to ten motor nevidel lebo potom musi ist ten plynovy pedal smerom ku podlahe .Pokial daš do 805 motor ktory toči max polovicu otačok oproti 805 tak ten v nej pôjde dobre ale ak daš ktory toči tolko čo kačena tak ho budeš musiet dut aby tahal.Neviem toto su moje skusenosti a aj otcove všetkym ktorym sme menili motory a dali zetoracke tak povedali len jedno že sme to davno nespravili, tak neviem.Tu na fore je dost chalanov ktorí by dali zetora do tatry ale odradi ich cena ,ked je niečo dobre a overene rokmi tak to cenu bude ma stale .Inak je na každom čo tam da mi mu môžme len poradit :friends:
Miro,ved ja sa s tebou nehadam,viem,že maš na svojom konte traktorov,ktore si zhotovil viac než dosť a zetoracky motor je do tej kačeny suprovy:friends: :friends: ,ja som mal tiež zetora ale keby som robil dalši traktor pre seba tak by tam išla ta slavia,je lahky /270kg/a svižný... :ano: a navyše žiadna voda

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#95 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Ivan50 píše:
fabikmiroslav píše:
Ivan50 píše:viezol som sa na tatre 805ke s motorom 4s90A a poviem ti,že zetor sa na to nechyta,ten motor toči 3000 ot. a na velkej 3jke sa nemaš problem rozbehnuť...... :rally:
To sa robehnem aj ja na 10,50-16 Ivan ja som taky motor daval do 805 a mne nemusiš vraviet ako v nej ide to je pravda že ide dobre ale ku každemu zariadeniu ktore ideš tahat musiš nacuvat aby to ten motor nevidel lebo potom musi ist ten plynovy pedal smerom ku podlahe .Pokial daš do 805 motor ktory toči max polovicu otačok oproti 805 tak ten v nej pôjde dobre ale ak daš ktory toči tolko čo kačena tak ho budeš musiet dut aby tahal.Neviem toto su moje skusenosti a aj otcove všetkym ktorym sme menili motory a dali zetoracke tak povedali len jedno že sme to davno nespravili, tak neviem.Tu na fore je dost chalanov ktorí by dali zetora do tatry ale odradi ich cena ,ked je niečo dobre a overene rokmi tak to cenu bude ma stale .Inak je na každom čo tam da mi mu môžme len poradit :friends:
Miro,ved ja sa s tebou nehadam,viem,že maš na svojom konte traktorov,ktore si zhotovil viac než dosť a zetoracky motor je do tej kačeny suprovy:friends: :friends: ,ja som mal tiež zetora ale keby som robil dalši traktor pre seba tak by tam išla ta slavia,je lahky /270kg/a svižný... :ano: a navyše žiadna voda
Maš pravdu žiadna voda len neviem ako je to s nahradnymi dielmi či sa to ešte robi vieš aj na to sa treba pozert viem že tieto motory boli v domiešavačoch alebo v niečom takom :friends:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#96 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

milstav1 píše:fabikmiroslav Já stebou upně souhlasím taky sem na tatře kdysi měl zetora a kámoš tam nacpal tehdá oktávku a nebyl moc spokojen jenom že nemoch zehnat zetora po lacinu tak tam nacpal citroena 1.9 d ale jak píšeš zetor si jenom bublal a citron toho měl plné zuby aby to zvládal a pokud tam nacpeš motor kterej točí 3000 ot. tak stoho máš auto a né traktor jeto zbytečně rychlé aj na redučku
Presne tak
Dobre už bolo

apač
Příspěvky: 14
Registrován: ned úno 13, 2011 4:42 pm

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#97 Nový příspěvek od apač »

jasné, že sa to nedá porovnať.
akýkoľvek motor z afta...
neni nad pevný zetorácky motor, vŕtanie 100mm a viac.
na traktore je potrebný hlavne krútiaci moment ani nie tak výkon
potom stačí dolu kopcom zaradiť dvoječku a motor ma pekne podrží aj keď mám naloženú plnú vlečku piesku
len si pekne pobafkáva :vysmech:

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#98 Nový příspěvek od Ivan50 »

Chlapi,dobry motor je aj aviacky,len to zas.ane štartovanie,miro mysliš,že by sa ten aviacky motor dal prerobiť tym,že by sa vymenili trysky za viacotvorove ako ma zetor,pripadne piesty zameniť za zetorove ,myslim,že vrtanie maju identicke,tym padom by to muselo štartovať ako zetor a bola by to jeho lacna nahrada,pytam sa preto,lebo kamaratovi sme ho davali do 25ky a to štartovanie je :trik: :pistol: :grc: ..... :-/

Ďoďa
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 24, 2013 9:13 pm
Bydliště: pelhrimov

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#99 Nový příspěvek od Ďoďa »

apač píše:robota trvala 2 roky... :typek:
Zdravím jsem tu nový chtěl bych stavět traktor 4*4 potrebuji poradit.
Nevím jestli se rozhodnout pro podvozek tatra 805 nebo v3s.
Prosím poradte co bude jednoduší.
Děkuji.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#100 Nový příspěvek od Ivan50 »

No najjednoduchši na vyrobu bude jednoznačne tatra 805,je to taka skladačka,zužiš a skratiš,a maš pomaly polovicu traktora hotovu,kdežto na v3s musiš riešiť aj ram... :)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#101 Nový příspěvek od harijaro »

jak chceš silnejšiu a robustnejšiu mašinu tak voľ v3s komponenty. keď budeš chodiť po zadných tak rám bude jedno velké plus 8) a hlavne na v3s zoženješ diely za prijatelnejšie ceny ako na 805-ku

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#102 Nový příspěvek od simpatak195 »

zdravim panove ..mam dotaz je tu samej odbornik na kacenky..mam vuli na prednich polonapravach jde to stahnout zepredu jak je to vicko pod nim ta jakoby trubka se zavitem a hradbou vevnitr ty dve korunove tak cim se ladi abych si zase nerozhazel pri testu a zjisteni ze ne vuly na zubech muj selsky rozum je ze vnitrek na polohu hridele a malych kol a ta velka na pritahnuti polonaprav pokud se tedy nepletu..je to tak..dekuji moc za odpoved :)

vago
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 27, 2013 6:40 pm
Bydliště: trnava

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#103 Nový příspěvek od vago »


Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#104 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

To mu nikto neda , :nene: to je moc.Dneska ti nikto nezaplatí robotu.
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: T805 4X4 made in Dechtice

#105 Nový příspěvek od oco13 »

Miro - ten je tam už po niekolkí krát a nikdy sa nepredal. Za tri mesiace zmizne a za pol roka sa znova objaví. :-/
Pár blokov hore si písal ,že všetko čo je dobré má cenu aj si ju dlho udrží. 8) Za mňa ano , ale dnešným mladým masírujú mozgy marketingoví mágovia - ktorí ich presvedčia že je to "morálne zastaralé" a všetko staré a dobré letí na smetisko. :pistol:
https://stroje.bazos.sk/inzerat/7746984 ... ra-805.php tento je dobrý a aj za slušnú cenu a tiež sa nejako nemíňa už je tu 4tý krát
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“