Hanze 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Hanze 4x4

#1 Nový příspěvek od hanzdj »

Zdravím tak pomalu se pouštím do stavby dalšího traktoru.
Představa asi takto:

Motor VW1,9TD
převodovka I 1203
převodovka II V3S včetně rozvodovky
zadní náprava V3S zkrácená kola 12,4-24"
přední náprava UAZ zkrácená kola 6,5-16"
řízení Orsta
přední a zadní hydraulika, naviják,atd

Moto bude pevně spojen s převodovkou 1203 spojka Škoda felicia 1,9D. První převodovka bude sloužit především pro částečnou redukci otáček, zbytek se bude řadit na převodovce V3S. Naviják poháněn od rozvodvky.

Uživatelský avatar
kolchoznik
Příspěvky: 73
Registrován: pon pro 27, 2010 12:37 pm
Bydliště: Kozlovice

Re: Hanze 4x4

#2 Nový příspěvek od kolchoznik »

ahoj,Uazy nemely asi uzaverku,ani v zadu,ze jo?
nefunguje?zkuste to vypnout a zapnout:-)

panter-josef
Příspěvky: 747
Registrován: ned srp 23, 2009 11:54 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Hanze 4x4

#3 Nový příspěvek od panter-josef »

normálně ne ale dá se dodělat 8)

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#4 Nový příspěvek od hanzdj »

tak tady je pár fotek zkracování přední nápravy, nohavice uříznutá a svařená natupo k sobě V svarem. Poloosa zkrácená na soustruhu, sčepovaná, zavařená a přeplátovaná trubkou. Jinak jsem musel nápravu přdělat kuli opačnému směru oráčení vývodu z V3S převodovky. Náprava je zhůru nohama a jsou otočené krajní klouby a přehozeny z prava do leva.
Přílohy
IMG_2840k.jpg
IMG_2839k.jpg
IMG_2832k.jpg
Naposledy upravil(a) hanzdj dne stř led 12, 2011 7:21 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#5 Nový příspěvek od hanzdj »

Tady je pár komponentu před úpravou, nebo před namontováním.
Přílohy
IMG_2909k.jpg
IMG_2908k.jpg
IMG_2907k.jpg
IMG_2899k.jpg
IMG_2898k.jpg
IMG_2856k.jpg

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#6 Nový příspěvek od hanzdj »

Tak a poslední co jsem dělal je zkracování zadní nápravy V3S a zabudování hydraulických brzd. Náprava je opět zkrácená a natupo svařená V svárem. Poloosa dělaná naprosto stejně jako ta UAZácká. Co se týká brzd, prasátko je použito z Avia 31 přední průměr 38mm. Pod prasátkem je plech tlouštky 10mm pro souosení s paknama. Dále jsem tam udělal excentry pro seštelování a upravil pakny pro napasování na brzdový váleček.
Přílohy
IMG_2928k.jpg
IMG_2926k.jpg
IMG_2925k.jpg
IMG_2924k.jpg
IMG_2918k.jpg
IMG_2915k.jpg
IMG_2914k.jpg
IMG_2913k.jpg
IMG_2911k.jpg

Uživatelský avatar
flukas
Příspěvky: 179
Registrován: pon led 10, 2011 8:24 pm
Bydliště: Brno

Re: Hanze 4x4

#7 Nový příspěvek od flukas »

Chudák kroska - pod těma kolama...
Pokud jste v místnosti nejchytřejší, jste ve špatné místnosti.

Uživatelský avatar
Extrucktor
Příspěvky: 293
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:30 pm
Bydliště: Podhradie (Martin)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#8 Nový příspěvek od Extrucktor »

pekná práca s tými brzdami keby som nemal všetky komponenty na vzduch urobím aj ja kvapavku :ano:

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#9 Nový příspěvek od hanzdj »

flukas píše:Chudák kroska - pod těma kolama...
To je dirtbike-takové přiblyžovátko mašiny jsme museli odvést pryč aby se na ně neprášilo máme 525exc a 450sx 8)

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#10 Nový příspěvek od hanzdj »

Extrucktor píše:pekná práca s tými brzdami keby som nemal všetky komponenty na vzduch urobím aj ja kvapavku :ano:
taky jsem přemýšlel o vzduchu ale přišlo mě to víc práce (dopasovat kompresor, brzdič, rozvod vzduchu, vzduchojem, a další komponenty) než udělat hydraulické. i sám jsem překvapenej že se mi to myslím pěkně povedlo. brzdič dám s posilovačem, průměrem pístku cca 22mm a musí to brzdit jak fík :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Hanze 4x4

#11 Nový příspěvek od Toreto »

Na tento traktor sa teším. :potlesk:

Uživatelský avatar
Extrucktor
Příspěvky: 293
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:30 pm
Bydliště: Podhradie (Martin)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#12 Nový příspěvek od Extrucktor »

hanzdj píše:
Extrucktor píše:pekná práca s tými brzdami keby som nemal všetky komponenty na vzduch urobím aj ja kvapavku :ano:
taky jsem přemýšlel o vzduchu ale přišlo mě to víc práce (dopasovat kompresor, brzdič, rozvod vzduchu, vzduchojem, a další komponenty) než udělat hydraulické. i sám jsem překvapenej že se mi to myslím pěkně povedlo. brzdič dám s posilovačem, průměrem pístku cca 22mm a musí to brzdit jak fík :)
a posilovač bude aký vzdochotlaký alebo podtlakový?

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#13 Nový příspěvek od hanzdj »

Extrucktor píše:
hanzdj píše:
Extrucktor píše:pekná práca s tými brzdami keby som nemal všetky komponenty na vzduch urobím aj ja kvapavku :ano:
taky jsem přemýšlel o vzduchu ale přišlo mě to víc práce (dopasovat kompresor, brzdič, rozvod vzduchu, vzduchojem, a další komponenty) než udělat hydraulické. i sám jsem překvapenej že se mi to myslím pěkně povedlo. brzdič dám s posilovačem, průměrem pístku cca 22mm a musí to brzdit jak fík :)
a posilovač bude aký vzdochotlaký alebo podtlakový?
Posilovač nejspíše použiju z favorita nebo ještě mám možnost z AX potřebuju neco co bude mít kolem 22mm pumpu. Posilovač bude zapojen jako u osobáku na vývěvu :)

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#14 Nový příspěvek od hanzdj »

Tak sem si minulý týden dovezl ještě pomocníka, koupil jsem si soustruh na železo :) myslím si že ho ted hojně využiju nebo spíš už využil. připravil jsem si potřebné mezikusy ke spojení motoru a převodovky a ke spojení převodovky1 a 2. Pak jsem ještě stihnul připravit rám a nějaký drobnosti. Teď o víkendu jsem udělal držáky motoru a převodovek a dnes jsem ještě připravil hydrauliku a místo pro tažné. Foto jsou z minulého týdne. Aktuální hodím v týdnu pokud bude čas 8)
Přílohy
IMG_2929k.jpg
IMG_2930k.jpg
IMG_2931k.jpg
IMG_2934k.jpg
IMG_2935k.jpg

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hanze 4x4

#15 Nový příspěvek od milstav1 »

hanzdj píše:Tak sem si minulý týden dovezl ještě pomocníka, koupil jsem si soustruh na železo :) myslím si že ho ted hojně využiju nebo spíš už využil. připravil jsem si potřebné mezikusy ke spojení motoru a převodovky a ke spojení převodovky1 a 2. Pak jsem ještě stihnul připravit rám a nějaký drobnosti. Teď o víkendu jsem udělal držáky motoru a převodovek a dnes jsem ještě připravil hydrauliku a místo pro tažné. Foto jsou z minulého týdne. Aktuální hodím v týdnu pokud bude čas 8)
neví nečt sem cele vlakno ale ja mněl zadek v3s motor 1203 plus prevodovka 1203 a druhá robur ale silu to mnělo velkou ale ta 1203 převodovka odchazela byla to nani velká zatež

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“