Hanze 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#436 Nový příspěvek od mato3 »

pripajam sa
lebo som na vaskach ci to prerobit na prasiatka (do vnutra)
alebo nieco podobne - cize nejaky valceky zvonku
takze foto, popisi berem vsetko :)

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#437 Nový příspěvek od Libor »

Terablick píše:
BohousSPE píše:Tenhle složitej systém s půlenýma hydraulickýma brzdama s posilovačema jsem vymyslel já - nikdo jinej, by si to určitě nenamontoval :D :D :D
To jooo, já myslel systém úpravy V3S brzd na prasátka :)

Chlapi,system prasátek do V3Skových bubnů zde první popsal a nafotil Standa 8) s krásným žluto modrým traktůrkem s motorem trabant,teď staví stroječek z T 805

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Hanze 4x4

#438 Nový příspěvek od BohousSPE »

Je to samozřejmě na každém, jak se rozhodne, ale já bych doporučil zabudovat prasátko dovnitř. Přeci jenom ten spojkovej váleček přímo na klíči podle mě není úplně ideální řešení - vždyť ten pístek má poměrně krátkej chod :-/ Sice když se ta páka klíče zkrátí, takže na konci páky není ten chod takovej, ale stejně. Ten vzduchovej má, jak už bylo řečeno, dost dlouhý chod, takže se nijak neřešily samostavy nebo excentry, ale ten škodováckej spojkovej váleček (nebo prasátko na páce) nemůže zaručit pořádný brzdný účinek. Samozřejmě záleží na hmotnosti traktoru, ale v mém případě to budou cca 3t, takže jsem to rozhodně nechtěl podceňovat. Zabudovat prasátko není vůbec nic složitého a myslím, že za to stojí :) Ale jak říkam, je to na každým a rozhodně to nikomu nehaním :friends:

1ramon21
Příspěvky: 113
Registrován: úte srp 31, 2010 8:38 pm

Re: Hanze 4x4

#439 Nový příspěvek od 1ramon21 »

1ramon21 píše:
alfik223 píše:Ja mam hydraulicke brzdy urobene tak, ze namiesto vzduchoveho valca som dal spojkovy pomocny valec zo skody 120. Tie paky som skratil na polovicu a hlavný valec mám zo skody octavia aj s posilovacom. Brzdi to smykom, a to nemam este napojený ten posilovac musim tam niekde nahodit tu podlakovu pumpu..
Obrázek
Nazdar ak mozem poptosit nenaslo by sa nejake detajlnejsie foto ako to mas poprerabane a ponapajane toez mam v plane prestavat to na kapalinove brzdenie ale este netusim z coho to poskladat dik
Este ma napadlo ako mas poriesenu rucnu brzdu.

Uživatelský avatar
alfik223
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 22, 2011 9:34 pm
Bydliště: Sabinov

Re: Hanze 4x4

#440 Nový příspěvek od alfik223 »

1ramon21 píše:
1ramon21 píše:
alfik223 píše:Ja mam hydraulicke brzdy urobene tak, ze namiesto vzduchoveho valca som dal spojkovy pomocny valec zo skody 120. Tie paky som skratil na polovicu a hlavný valec mám zo skody octavia aj s posilovacom. Brzdi to smykom, a to nemam este napojený ten posilovac musim tam niekde nahodit tu podlakovu pumpu..
Obrázek
Nazdar ak mozem poptosit nenaslo by sa nejake detajlnejsie foto ako to mas poprerabane a ponapajane toez mam v plane prestavat to na kapalinove brzdenie ale este netusim z coho to poskladat dik
Este ma napadlo ako mas poriesenu rucnu brzdu.
detailnejsie foto budem musiet nafotit lebo nemam nič take po ruke ... A rucnu brzdu mam povodnu z V3s narozvodovke ...

Uživatelský avatar
alfik223
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 22, 2011 9:34 pm
Bydliště: Sabinov

Re: Hanze 4x4

#441 Nový příspěvek od alfik223 »

BohousSPE píše:Je to samozřejmě na každém, jak se rozhodne, ale já bych doporučil zabudovat prasátko dovnitř. Přeci jenom ten spojkovej váleček přímo na klíči podle mě není úplně ideální řešení - vždyť ten pístek má poměrně krátkej chod :-/ Sice když se ta páka klíče zkrátí, takže na konci páky není ten chod takovej, ale stejně. Ten vzduchovej má, jak už bylo řečeno, dost dlouhý chod, takže se nijak neřešily samostavy nebo excentry, ale ten škodováckej spojkovej váleček (nebo prasátko na páce) nemůže zaručit pořádný brzdný účinek. Samozřejmě záleží na hmotnosti traktoru, ale v mém případě to budou cca 3t, takže jsem to rozhodně nechtěl podceňovat. Zabudovat prasátko není vůbec nic složitého a myslím, že za to stojí :) Ale jak říkam, je to na každým a rozhodně to nikomu nehaním :friends:
No idealne to nieje ale zas si zober ze ak ho das dnu tak ide na priamo a ked ho das na tu paku tak to ide cez paku a ten brzdný ucinok by mal byt lepsi ... musim este napojit tu vakuovu pumpu lebo teraz som posilovac napojil len na sacie potrubie a tam to nefunguje. Trosku hej ale to je slabe.. az potom budem mohol posudit ako to brzdy naozaj ale bude to len lepsie lebo teraz to uz brzdi :-)

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#442 Nový příspěvek od Libor »

Libor píše:
Terablick píše:
BohousSPE píše:Tenhle složitej systém s půlenýma hydraulickýma brzdama s posilovačema jsem vymyslel já - nikdo jinej, by si to určitě nenamontoval :D :D :D
To jooo, já myslel systém úpravy V3S brzd na prasátka :)

Chlapi,system prasátek do V3Skových bubnů zde první popsal a nafotil Standa 8) s krásným žluto modrým traktůrkem s motorem trabant,teď staví stroječek z T 805

Opravuji se :red: .....toto je ten konstruktér http://www.nasetraktory.eu/forum/member ... file&u=869 Standam tímto se omlouvám vám a hlavně jemu!!!!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#443 Nový příspěvek od Terablick »

alfik223 píše:... musim este napojit tu vakuovu pumpu lebo teraz som posilovac napojil len na sacie potrubie a tam to nefunguje. Trosku hej ale to je slabe..
A pročpak si myslíš že se tam dávaj ty podtlakový pumpy :). Diesel většinou nemá v sání skoro žádnej podtlak :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#444 Nový příspěvek od mato3 »

panove
aky je priemer brzdoveho prasiatka z avie :) :P ??

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#445 Nový příspěvek od Libor »

Terablick píše:
alfik223 píše:... musim este napojit tu vakuovu pumpu lebo teraz som posilovac napojil len na sacie potrubie a tam to nefunguje. Trosku hej ale to je slabe..
A pročpak si myslíš že se tam dávaj ty podtlakový pumpy :). Diesel většinou nemá v sání skoro žádnej podtlak :)

Na mojem nafťáku z P 309 byla na vačce namontována podtlaková pumpa k posilovači brzd.... :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#446 Nový příspěvek od Terablick »

JJ, Peugeoty je mívaly na vačce, VW na místě jakoby rozdělovače (na bloku), ale většina aut je má na altíku :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Hanze 4x4

#447 Nový příspěvek od BohousSPE »

mato3 píše:panove
aky je priemer brzdoveho prasiatka z avie :) :P ??
Přední 38mm
Zadní 44mm
:)

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Hanze 4x4

#448 Nový příspěvek od mira1150 »

foto jak to mám já jsem hodil do svého vlákna.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=75

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Hanze 4x4

#449 Nový příspěvek od Angel »

Terablick píše:JJ, Peugeoty je mívaly na vačce, VW na místě jakoby rozdělovače (na bloku), ale většina aut je má na altíku :)
Má pravdu ten pán u VW to vypadá jak rozdělovač co býval na starých škodovkách

1ramon21
Příspěvky: 113
Registrován: úte srp 31, 2010 8:38 pm

Re: Hanze 4x4

#450 Nový příspěvek od 1ramon21 »

alfik223 píše:
1ramon21 píše:
1ramon21 píše:
alfik223 píše:Ja mam hydraulicke brzdy urobene tak, ze namiesto vzduchoveho valca som dal spojkovy pomocny valec zo skody 120. Tie paky som skratil na polovicu a hlavný valec mám zo skody octavia aj s posilovacom. Brzdi to smykom, a to nemam este napojený ten posilovac musim tam niekde nahodit tu podlakovu pumpu..
Obrázek
Nazdar ak mozem poptosit nenaslo by sa nejake detajlnejsie foto ako to mas poprerabane a ponapajane toez mam v plane prestavat to na kapalinove brzdenie ale este netusim z coho to poskladat dik
Este ma napadlo ako mas poriesenu rucnu brzdu.
detailnejsie foto budem musiet nafotit lebo nemam nič take po ruke ... A rucnu brzdu mam povodnu z V3s narozvodovke ...
Dakujem za odpoved uz sa tesim na nejake foto.Mas aj nejake foto tvojho traktoru ulozenie prevodoviek naprav a tak?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“