Hanze 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Hanze 4x4

#406 Nový příspěvek od zde »

hanzdj píše:Jinak dneska jsem se s bráchou pustil do napasování startéru k tomu motoru a zřejmě se povedlo :) měli sme to nastarované v dílně na zemi a šel hned. Nato že stál doví jak dlouho a čerpadlo bylo zazdušněné tak stačilo nažhavit a na otočení měl hned snahu. plynule chytnul asi až na potřetí ale pak už šel krásně, ne jak nějakej eFoOeRDé :jazyk: Máme i nějaké video tak to sem pak dám 8)

Ještě přihazuju pár aktuálních foto ;-)



z čoho maš starter ???? zetrvak mas z 1203 ???

Uživatelský avatar
hanzdj
Příspěvky: 213
Registrován: ned dub 04, 2010 10:29 pm

Re: Hanze 4x4

#407 Nový příspěvek od hanzdj »

zde píše:
hanzdj píše:Jinak dneska jsem se s bráchou pustil do napasování startéru k tomu motoru a zřejmě se povedlo :) měli sme to nastarované v dílně na zemi a šel hned. Nato že stál doví jak dlouho a čerpadlo bylo zazdušněné tak stačilo nažhavit a na otočení měl hned snahu. plynule chytnul asi až na potřetí ale pak už šel krásně, ne jak nějakej eFoOeRDé :jazyk: Máme i nějaké video tak to sem pak dám 8)

Ještě přihazuju pár aktuálních foto ;-)



z čoho maš starter ???? zetrvak mas z 1203 ???
setrvák je z naftové felicie, upravený věnec na druhou stranu. starter je R19 naftový 8)

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hanze 4x4

#408 Nový příspěvek od traktorfanda »

Tady už se nepracuje? :-/

1ramon21
Příspěvky: 113
Registrován: úte srp 31, 2010 8:38 pm

Re: Hanze 4x4

#409 Nový příspěvek od 1ramon21 »

Biggles555 píše:
hanzdj píše: kdybych věděl jak se to dělá tak bych to taky udelal. když dám nahoře Img a pak ten odkaz dám mezi tak me to napíše obrázek ale nezobrazí se to. :nene:
Musíš mezi ty dvě IMG vložit adresu obrázku a ne adresu odkazu :-)
Obrázek

Nějak takhle :-)
Obrázek

Postup (img]název adresy obrázku na imageschack-zjistíš po kliknutí pravým tlačítkem na obrázek[/img).....hodně zdaru :friends:
Pekna masina: )

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#410 Nový příspěvek od mato3 »

pekna praca musim pochvalit
nechal som sa inspirovat na tomto fore a tiez sa chystam urobit kvapalinove brzdy do V3S napravi
len sa chcem opytat
bola tu zmienka o nejakej vivei alebo o nejakom podtlakovom cerpadielku ci pumpicke ktora sa da napojit a pohanat remenom od kluki. (remenom co pohana alternator)
ak som to teda spravne pochopil
tak chcel by som sa opytat z coho alebo kde mozem ziskat taku pumpicku
dakujem

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#411 Nový příspěvek od Terablick »

Vmontuju se sem, i když to neni moje téma :). Ta podtlaková pumpa (správně vývěva) se používá u dieselových motorů k posilovači brzd. Proč atd je jiná věc, ale prostě to tak je. Má poměrně "velkou sílu", ale malej průtok. Na co to chceš použít? Najdeš to v každém novějším dieselovém autě - buď jako nástavbu na alternátoru, nebo občas i jinde. Buď jako samostaný agregát na řemenu nebo na vačkové hřídeli, nebo třeba i jako zástavbovou součástku na bloku motoru - podobně jako rozvaděč na benzínovém autě, jen netrčí tolik :). Pokud by jsi chtěl výkonnější kousek, koukej po altíku z nějakého většího offroada. Mívaj podtlakem spínaný uzávěrky, přední náhony, zapínání různých věcí atd. Maj tím pádem většinou větší vývěvu a často i malej zásobníček podtlaku.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#412 Nový příspěvek od mato3 »

objasnilo to moje otazky
no chcel som to na vyrobu podtlaku pre posilovac brzd
chcel by som si urobit brzdy do naprav z V3S za pouzitia prasiatok z avie alebo UAZ/GAZ
+ nejaky posilovac

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#413 Nový příspěvek od Terablick »

Tak na to je to přímo dělané :). Na tyhle relativně větší prasátka doporučuju použít komplet válec s posilovačem + i podtlakovou pumpu z nějakého toho offroadu nebo dodávky :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#414 Nový příspěvek od mato3 »

ked uz si tu takto radime :D
mohol by si objasnit cinnost a potrebu toho excentra
ktori robil hanzdj :P
(ak teda vies o com hovorim )

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#415 Nový příspěvek od Terablick »

No popravdě takhle si nevybavím... Ale když mi to připomeneš... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#416 Nový příspěvek od mato3 »

pise sa o otm na druhej strane tohto celeho prispevku Hanze 4x4
a asi 4 prispevok
je to od uzivatela traktorfanda
(otazka bola polozena asi niekde predtim lebo je to citovane - v bielom poli to je )
a pod tym je odpoved + obrazok
ale som nepochopil :P

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#417 Nový příspěvek od Terablick »

Aha. No o detaily si napiš raději autorovi toho "patentu" :). Ale jde o to, že pakny je potřeba mít buď samostavné, nebo se musí seřizovat. Tyhle se seřizujou. A k tomu slouží zařízení zvané excentr, což je něco co se otáčí, ale dá se to v libovolné poloze pevně zajistit, a má to nerovnoměrný (mimostředný) tvar. Jeden konec pakny dosedá na prasátko, druhej na takovj ten "držák pakny" a cca uprostřed dýlky je tenhle excentr, kterým se nastaví vůle mezi paknou a bubnem. Tím jak se s ním otáčí se pakna přibližuje nebo oddaluje. Neumím to moc pospat. Používalo se to dřív i na svisláky ke štelování odklonu, a třeba myslím Pionýr tím měl roztahovaný pakny místo prasátka :). Dokonce ještě závodní Favorit skupiny A měl odklon nastavitelnej takovýmhle způsobem, jenže ten excentr byl součástí jednoho šroubu co držel tlumič v těhlici (nebylo tam oko, ale dva šrouby jako měl Golf :)). Felda (závodní) už měla štelování nahoře v uložení v "hrnci" :) Obrázek snad trochu osvětlí o co jde :) Tohle je složitější typ, kterej drží do všech stran. Ale mohlo by to být i tak, že by byl ten velkej kruh prostě jakoby mimo střed, a ten čep by tam vůbec nebyl. pak by ale paknu musela tlačit proti tomu excentru pružina :)

Obrázek
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#418 Nový příspěvek od mato3 »

hmmm
co sa stane ked ten excenter nepouzijem
pakne na V3S su uchytene hore
a dole dam medzi ne prasiatko
excentre nebudem davat
nebude to potom brzdit?
nebude to fungovat ?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanze 4x4

#419 Nový příspěvek od Terablick »

No brzdit... Tam jde o vymezení vůle. Samozřejmě s moc malou bys to nesložil, ale když bude velká, bude velkej krok pedálu, a může to vést tak daleko, že pedál bude na zemi a pakny se nedotknou bubnů... Osobáky maj samoštěly, ale V3S je nemá. Vzuchovej válec má velikej krok. Ten dotáhne klíč do konce vždycky, ale krok prasátka je malej, a navíc závisí na objemu kapaliny vytlačené z brzdového válce. Ono i skloubení brzdového válce a prasátek má vliv atd... Chce to trochu vědět o teorii, funkci atd když se člověk pouští do přestavby brzd... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

mato3
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 27, 2014 9:28 am
Bydliště: Bardejov

Re: Hanze 4x4

#420 Nový příspěvek od mato3 »

pakna bude hore uchytena v tom "oku"
a niekde cca v strede sa oprie o excenter
tak ?
ten excenter nastavim tak aby nebola vola az taka velka aby som nenasadil bubon
tym padom sa mi bude pakna vracat len po ten doraz = eycenter
ked to zlozim a nasadim bubon
tak medzi prasiatkom a paknov bude vola
zacnem tlacit pedalom prasiatko sa roztahne odvzdusnim
a prasiatko sa oprie o paknu
potom vzdy pri brzdeni bude bude pohyb pakni len od toho dorazu (excentru)
az po bubon
este otazka excentre 2 alebo len 1 ?
cize na obe pakne alebo len na jednu ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“