Ivanov traktor v3s

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Ivanov traktor v3s

#1 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ahojte chlapi :) ,kedže som uvažoval o stavbe v3s traktora ale čas a zvaženie,že by to vyšlo moc penazi pri nakupe dielov a neustaleho hladania po inzeratoch a otravovania znamych so sustruhom ma prinutili hladat hotovy traktor na inzerate...naskytol sa mi jeden traktor už hotovi tak som nevahal a išiel pon...sice je na nom dosť roboty kym ho dostanem do stavu aky si predstavujem ale je to minimum v porovnani,keby som ho staval od začiatku.Tu vam stručne opišem,z čoho sa sklada.
Napravy: zadna nezužena v3s
predna zužena v3s s diferakom uprostred
Prevodovka: original v3s
Kolesa : šipove 11,2x24
navijak:
ram:zvarenec z u profilu 12 a 10
Motor: zetor 6901
Riadenie: olejovy posilovač
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ivanov traktor v3s

#2 Nový příspěvek od murár »

Gratulujem a naj to slúži bez porúch! :friends: Ja som na svojom začínal z pneu z V3S, potom som mal 12,5/20 a teraz mám 12,4/28 a naspäť do menších a užších pneu by som nešiel. :tyty:

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#3 Nový příspěvek od Ivan50 »

Zajtra urobim nove fotky a potom ich sem vložim.V stručnosti co ma caka a co ma neminie z oprav je nastaviť regulator na vstrekovacom čerpadle lebo pri volnobehu kolišu otačky,dalej vymeniť vyfuk,lebo je tam akysi zvarenec s neprivetivim zvukom a dorobiť brzdy na prednu napravu lebo ten čo staval traktor vyhadzal všetko počnuc brzdovymi paknami,klučom a valcami a pretesniť reduktory lebo olej tečie odvšadial.Čo som stihol spraviť je vymena gufier v zadnych nabojoch,vyčistenie brzd a nastavenie.Zasadna vec,ktoru chcem je vymeniť kolesa za menšie šipaky,lebo s tymito kolesami ten traktor nema silu,ked to porovnam s mojim zetorom,tak je tam rozdiel :vztek: a navyše po ceste to ide hadam aj 70 :tyty: a navyše by bol problem tieto kolesa sparovať s hnacim vlekom,ktory chcem urobiť do buducna,museli by tam byť kolesa zo zilu aj to neviem,či by pasovali obvody a navyše by bola vysoko korba.Tak to by bolo na začiatok vsetko....

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#4 Nový příspěvek od Ivan50 »

murár píše:Gratulujem a naj to slúži bez porúch! :friends: Ja som na svojom začínal z pneu z V3S, potom som mal 12,5/20 a teraz mám 12,4/28 a naspäť do menších a užších pneu by som nešiel. :tyty:
Ono s tymi kolesami to vyzera dobre to je pravda ale ta sila ma nepresvečila :nene: 1tka a dvojka redukovana ako tak ale 3jka slabota a 4ka tam je diera ako svvet... ja ešte mam jeden traktor zetor s napravou v3s takže tento by som ani nepotreboval,ale ja som už raz taky...odmalička ma bavia traktory a stale ma to drži tak som si musel zadovažiť niečo nove :) :) :) :) a teraz si ho chcem upraviť k obrazu svojmu...

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivanov traktor v3s

#5 Nový příspěvek od Janci »

Regulátor na čerpadle nenastavíš.. vypusti naftu z regulátora spodnym šrobom a dolej tam olej, ono to prestane na chvilu kolísať dokým olej nevytečie do vaňe :)
Zetor 4011

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#6 Nový příspěvek od Ivan50 »

Janci píše:Regulátor na čerpadle nenastavíš.. vypusti naftu z regulátora spodnym šrobom a dolej tam olej, ono to prestane na chvilu kolísať dokým olej nevytečie do vaňe :)
to som dolial už ale robi to stale...kedysi som na supri 50tke dotiahol struny na regulatore a prestalo to kolisať ale tuto neviem ako to je...ked to nenastavim tak to dam cerpadlarovi..

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ivanov traktor v3s

#7 Nový příspěvek od peter bendr »

Ahoj odkial si kupil ten traktor? ;-) neni to jeden stych co robieva ten chlapik vom ruzomberku?

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#8 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ano je to jeden z nich...ale neni to priamo od neho ale tento je jazdeny

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ivanov traktor v3s

#9 Nový příspěvek od peter bendr »

Nekupil si ho z marikovej? ;-)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ivanov traktor v3s

#10 Nový příspěvek od murár »

Ivan50 píše:
murár píše:Gratulujem a naj to slúži bez porúch! :friends: Ja som na svojom začínal z pneu z V3S, potom som mal 12,5/20 a teraz mám 12,4/28 a naspäť do menších a užších pneu by som nešiel. :tyty:
Ono s tymi kolesami to vyzera dobre to je pravda ale ta sila ma nepresvečila :nene: 1tka a dvojka redukovana ako tak ale 3jka slabota a 4ka tam je diera ako svvet... ja ešte mam jeden traktor zetor s napravou v3s takže tento by som ani nepotreboval,ale ja som už raz taky...odmalička ma bavia traktory a stale ma to drži tak som si musel zadovažiť niečo nove :) :) :) :) a teraz si ho chcem upraviť k obrazu svojmu...
Tak ta prevodovka z V3Sky ma nevyhodu že cestná rýchlosť zrychľuje otáčky. A náprava V3S ma prevod oproti Zetoru tiež do rýchla! Ja som na svojom dával kvôli tomu druhu prevodovku a ešte aj ten cestný prevod som menil do pomala.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#11 Nový příspěvek od Ivan50 »

peter bendr píše:Nekupil si ho z marikovej? ;-)
nie nie..je z terchovej...
Tak ty ked tam maš dve prevodovky si navoliš prevody ake chceš,kombinacii požehnano...Ono je pravda,že cestne su dorychla ale to by ma ani tak netrapilo ako ma trapia tie redukovane,pretože je to bieda...kolesa spravia velky rozdiel,pretože predtym som mal v3s traktor s aviackym motorom a prevodovkou a redukčna prevodovka s menšim pomerom ako v3s a ten traktor bol silnejši ale mal som tam kolesa 8,3x 20...tatra 805 ,ma prevodove pomery skoro take iste ako v3s a to bola ina sila ale mal som tam kolesa 7,5x16 čiže čim menšie koleso tym silnejši...preto to chcem vymeniť...niekto kto ma dobre sprevodovany traktor tie kolesa neuberu z vykonu

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ivanov traktor v3s

#12 Nový příspěvek od murár »

Kombinacii je do ošalenia :rohy: ale najčastejšie riadim na prvej aviackej prevodovke. Na V3skovej pred úpravou som najčastejšie mal 2q a teraz zaradený 3q. Aj pri cúvaní riadim spiatočku na V3skovej a na aviackej podľa potreby 1 až 4.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#13 Nový příspěvek od Ivan50 »

Tak po dlhej dobe sem vložim neake foto ako pokračujem :) .Roboty je vela a času malo tak aspon semtam niečo urobim.Zatial som prevarel dva disky a obul pneumatiky,znižil blatniky,kedže to esteticky nebolo najkrajšie,koli zmene kolies,urobil doraz na spojku,lebo pri zošlapnuti to akoby premačklo pätky na taniery a nechcelo sa to vratiť späť,a ešte musim pretesniť reduktory,...tak zatial sa majte..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Ivanov traktor v3s

#14 Nový příspěvek od peter bendr »

Co su to za gumy co si obul ?

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#15 Nový příspěvek od Ivan50 »

peter bendr píše:Co su to za gumy co si obul ?
Su to neake turecke gumy 7,50x20.... https://www.gumexslovakia.sk/produkt/gt ... 100-8pr-tt
Najskor som chcel Mitasi ale vychadzali drahšie a maju iba 6 platen ,tieto maju 8

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“