Avia 4motion

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Avia 4motion

#1066 Nový příspěvek od Toreto »

Pardon celny nakladac

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia 4motion

#1067 Nový příspěvek od Petr Matula »

tak sem si kupil dalsi kram do chalupy
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Avia 4motion

#1068 Nový příspěvek od Lukashil »

kolwgo vítám tě zpět, kde jsi se toulal?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia 4motion

#1069 Nový příspěvek od Petr Matula »

chlapy a devcata a lukashil. nebyl nejak porad cas. ale neznamena kdyz nebyl zadny prispevek,ze sem sem nenakukoval. jen proste neni cas, potreboval bych aby mel den 48 hodin. je nejak moc prace a nezbyva cas na zabavu. nejak sem na to tady rok sral a tedka to budu tezce dohanat a blbe sa me bude orientovat kdo kde a co sa kde atd. v praci zimni udrzba a nejake ty opravy a ostatni p...... , ale do prace sa prostechodit mosi. ano sneh uz neni ale porad je nejaka ta praca a nezbyva cas vubec na konicky. do toho neco doma,neco kamaradi,neco hasici pak nejaka ta akce pro zabavu a pak je na rade drevo drevo a stale zase drevo. traktor byl kupeny aby nezaostaval kdesi na sumpersku pod sopu,ale tady u me makal. je v nem stipacka a valime buky jen sa hory zelenaju nakrapal uz neco kelom sta metru a este mosi letos vydrzat dalsi stovku.neni to zadny krasavec ale jak poroby zasluzi si aj trochu te lasky a bude zas vypadat jinac. . je potreb udelat nejaku tu zasobu na zimu, ty su cim dalej tim vetsi a delsi. drivej byly take,ale tedka sa nam nejak vracaju. 4x4 funguje nejake ty malickosti a chybky sa vzdycky najdu, majorek jede jak za mlada. uz aj neco postipal a uz aj vlecku dreva dotahl dom. toz asi tak sprava ode ma ze sanova. at sa vam vseckym dari a mate sa krasne.
p.s. sem sa nejak rozepsal,ale to aby jste vedely :) :) :) :friends: :friends: :friends: :prace: :prace: :prace:

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia 4motion

#1070 Nový příspěvek od Petr Matula »

tedka valim snehy
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jogi15
Příspěvky: 32
Registrován: pon pro 30, 2019 8:57 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Avia 4motion

#1071 Nový příspěvek od Jogi15 »

Prosím ťa nehadaju sa ti predná a zadná náprava keď vzadu máš 24 a v predu 15? Prosím ťa vysvetlí lebo sa mi páči ako to máš. Ďakujem za skorú odpoveď...alebo niekoho čo mi to dokáže vysvetliť resp. Vyvrátiť či to je dobrý nápad...

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Avia 4motion

#1072 Nový příspěvek od harijaro »

Nemám túto tému prejdenú úplne do podrobna ale mam taký dojem že síce zadná náprava je v3s ale vnútro diferáku je z niečoho iného. Neviem ci nie robur. Ma to tak aj pepo na fénixovi.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Avia 4motion

#1073 Nový příspěvek od murár »

Ak máš dve rovnaké nápravy a rozmery pneu v predu sú iné ako vzadu tak automaticky sa ti budú hadať. Máš tri spôsoby ako to vyriešiť.
1. Zmenou diferaku v jednej náprave
2. Pridanou prevodovkou
3. Zmenou celej nápravy.

Jogi15
Příspěvky: 32
Registrován: pon pro 30, 2019 8:57 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Avia 4motion

#1074 Nový příspěvek od Jogi15 »

Moc to vadí ? Kedze predná náprava mi má pomáhať len keď je zle co znamená mäkký podklad na ceste .... Kde je vlastne jedno ako sa to točí Inak reálnei stačí zadok a tým pádom je jedno aký mám predok či 4x4 alebo 5x2 či sa mýlim???

Jogi15
Příspěvky: 32
Registrován: pon pro 30, 2019 8:57 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Avia 4motion

#1075 Nový příspěvek od Jogi15 »

Jogi15 píše: čtv říj 06, 2022 8:52 pm Moc to vadí ? Kedze predná náprava mi má pomáhať len keď je zle co znamená mäkký podklad na ceste .... Kde je vlastne jedno ako sa to točí Inak reálne stačí zadok a tým pádom je jedno ci mám v zadu 24 a V3S nápravu a v predu aro a 16 disky....

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Avia 4motion

#1076 Nový příspěvek od Ivan50 »

Myslim si,ze to vadi hodne aj na mäkom,lebo tu prednu napravu s mensimi kolesami bude muset tlacit pred sebou koli mensej prejdenej drahe voci zadku tym padom budu zadne kolesa presmykovat aj vtedy ked by uz nemuseli,ale je to moj nazor,mozno sa mylim...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Avia 4motion

#1077 Nový příspěvek od oco13 »

Ivan nemýliš sa - pri vychádzaní z mäkkého znova na normalny povrch by ťa mal predok ťahať ale tento ťa zabrzdí. Rovnako predok napríklad slúži aj na asfalte aby ťa dolu kopcom nepotlačila vlečka - ako ho zadavatel použije v jeho konfigurácii?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“