Traktor 4x4 od Martina

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#61 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

pavel601 píše:...... 8) .....ako dopadlo testovanie ?
Test dopadl dobře.Zbývají nám dodělat nějaké drobnosti - jako je kryt přístrojové desky,předělání pák -zapínání předku a zapínání přední uzávěrky,polohové zajištění pák uzávěrek a náhonu čerpadla.Motor a převodovka jsou suché pouze se mě objevila kapka oleje na přírubě spojky.Na naviják jsme namotali včera lano jede v pohodě pouze nevím jak je možné navíjení lana za jízdy a nejen v klidu stroje tak jak píše návod na použití PV3S.Na pedál spojky jsme dali jednu silnou pružinu na odlehčení -pomáhá při vypínání spojky a druhou slabší na vrácení pedálu čímž zmizelo trhání při zapínání spojky - máme v ní větší cit.Dále musíme vyřešit ovládání vyklápění vleku přes rozvaděč.Propojení z druhé funkce sekce rozvaděčě do přepadu T-kusem se mě zdá jako ne optimální,protože od rozvaděčě dostávám pořád tlak a až po vypnutí čerpadla nebo motoru mě půjde korba vleku dolů volně.Tolik zatím s prvního výjezdu.

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Traktor 4x4 od Martina

#62 Nový příspěvek od pavel601 »

...... tak to je fajn , mušky vychytáš a postupom času už len vyskúšaš pri robote..... je to taký sympatický stroj a prajem ti , aby zvládol všetku robotu .... maj sa ... :ano:

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor 4x4 od Martina

#63 Nový příspěvek od Toreto »

Traktor sa vydaril 8) Len tie zadné blatníky sa mi tam nepáčia, račej klasické ako to majú riešene na traktoroch ZETOR 6945-7245 :)

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#64 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

Toreto píše:Traktor sa vydaril 8) Len tie zadné blatníky sa mi tam nepáčia, račej klasické ako to majú riešene na traktoroch ZETOR 6945-7245 :)
Tyto blatníky stály 120,-Kč 1ks mají rovinu pod bednu na nářadí a jsou z plastu takže jsou poddajné píši teď o zadních.Přední jsou originál Zetor používají se na traktorech s předníma gumama 11,2-10x24 -12,4-24 i s orinál držáky myslím,že jsou jak stama.Ty zadní můžu dle potřeby vykrátit.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor 4x4 od Martina

#65 Nový příspěvek od pinkygsx »

mooc hezký jak fabrické. ALe jak psali kolegové ty zadní blatníky tak nějak nesedí.Jsou malé. Ale to už je kosmetika. 8)

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor 4x4 od Martina

#66 Nový příspěvek od Angel »

nezlob se zaza můj názor ale když Vidim ten vymazlenej stroj a na něm ty zadní blatníky tak to prostě mému oku vadí

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#67 Nový příspěvek od Standam »

Angel píše:nezlob se zaza můj názor ale když Vidim ten vymazlenej stroj a na něm ty zadní blatníky tak to prostě mému oku vadí
Zdravím Martine, opravdu ty blatníky snižují celkově dobrý dojem. Přesto by mě zajímalo na jaký stroj původně jsou, na můj nový stoj by se hodily a dojem by zvyšovali. Standa.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor 4x4 od Martina

#68 Nový příspěvek od Toreto »

Takéto niečo by na tom vyzeralo si myslím lepšie :) Proste klasika :ano:
A na ních bi mohli ostat nadalej tie "kaslíky" pre náradie
P.S Prepáč za tú červenu :red:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor 4x4 od Martina

#69 Nový příspěvek od Angel »

Toreto píše:Takéto niečo by na tom vyzeralo si myslím lepšie :) Proste klasika :ano:
A na ních bi mohli ostat nadalej tie "kaslíky" pre náradie
P.S Prepáč za tú červenu :red:
Jo třeba tak 8)

poldikxx
Příspěvky: 624
Registrován: pát led 02, 2009 5:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Traktor 4x4 od Martina

#70 Nový příspěvek od poldikxx »

Můžu se zeptat jak funguje servo? všiml sem si že orsta je 80ka a malá pístnice jakou i já chystám zabudovat na řízení.
kolik otoček volantem je potřeba na jednu stranu když kola budou rovně.
díky za odpověď

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#71 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

poldikxx píše:Můžu se zeptat jak funguje servo? všiml sem si že orsta je 80ka a malá pístnice jakou i já chystám zabudovat na řízení.
kolik otoček volantem je potřeba na jednu stranu když kola budou rovně.
díky za odpověď
Servo funguje dobře,ale musím ho doštelovat.Přetěsňoval jsem pístek co chodí v horní části serva (o-kroužky).
Z venku má tento pístek matky na zajištění závlačkou (z obou stran).Před rozebráním se musí pečlivě změřit šuplérou odstup matky od osazení na těle serva což jsem trochu podcenil a teď musím servo doladit.Osmdesátka servo je optimální to už psali někteří kluci předemnou.

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#72 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

Angel píše:
Toreto píše:Takéto niečo by na tom vyzeralo si myslím lepšie :) Proste klasika :ano:
A na ních bi mohli ostat nadalej tie "kaslíky" pre náradie
P.S Prepáč za tú červenu :red:
Jo třeba tak 8)
V pohodě rád si přečtu názory od všech.Myslím taky,že ty plechové by byly pěknější.Prozatím tam nechám tyto a uvidím co to bude dělat.

poldikxx
Příspěvky: 624
Registrován: pát led 02, 2009 5:19 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Traktor 4x4 od Martina

#73 Nový příspěvek od poldikxx »

a ty otáčky volantu do plného rejdu kolik jich je když kola budou rovně a zatočím na stranu?

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor 4x4 od Martina

#74 Nový příspěvek od Angel »

Jen doufám že se za nás nezlobíš. Jóóó to víš, my s toretem jsme ještě junáci :pivo: a tak nás zajímá to hezké :beatiful: než co je uvnitř :friends: :D :D :D

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#75 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

Angel píše:Jen doufám že se za nás nezlobíš. Jóóó to víš, my s toretem jsme ještě junáci :pivo: a tak nás zajímá to hezké :beatiful: než co je uvnitř :friends: :D :D :D
Hoši já jsem ve stavbě traktorů úplný začátečník.Toto je náš první traktor co jsme postavily se synem.Chtěl jsem skusit zdali to dokážem.Průser dnešní doby je to,že jsem právě teď dělal dřevo po mýtní těžbě buk 80 let staré buky- krásné dřevo ,ale prudký svah a my jsme nemohly využít náš stroj.Důvodem bylo to,že jsme jezdily přes hlavní cestu vedoucí do Luhačovic a já se bál po ní jet.Měli jsme půjčenou Z-8145 na svoz s kolesnou na cca 6m3 a na vytažení kmenů ze žlebů nám musel přijet kamarádův strýc se Z-5245 s navijákem.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“