Brzdy nápravy V3s

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

Brzdy nápravy V3s

#1 Nový příspěvek od kubajs613 »

Ahoj,poradíte mi jak vyřešit ovládání brzd u náprav z V3s? Mám na vývodu převodovky jeden kotouč,pokud nejedu 4x4 tak brzdí jen zadek a ještě bez uzávěrky mizerně,brzdiče již netěsní,nejradši bych použil brzdy náprav,jen nevím jak,když na traktůrku vzduch nemám,rád bych aby každé kolo brzdilo zvlášť,navíc zadní nápravu chci zaměnit za další přední kvůli rejdu,díky za případnou radu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Brzdy nápravy V3s

#2 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Brzdový kotúč pred nápravou tj na kardane alebo ako to máš ty je sebevražda.
Do toho by som nesadol! Mam veľmi zlu skúsenosť s týmto.
Stačí mokra tráva alebo ťažší náklad a bez uzávierky sa jedno koleso toči po predu a druhe do zadu a ty letiš dole kopcom ako bez brzd síce brzdiš ale nie kolesa.Ak chceš dožiť dôchodku prerob to!A z uzavierkou isto v kuse chodiť nebudeš vtedy to brzdi.
Inak len na pevnom a suchom podklade aj to skôr nie ako ano.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brzdy nápravy V3s

#3 Nový příspěvek od murár »

Ja mám kombináciu bŕzd. Najprv som mal spojkové valčeky zo S120 čo tlačili na tie pakne kde boli vzduchové valce. Potom som tam naimplantoval do vnútra brzdové valce z Avie 31. A tie valce tlačia priamo na tie brzdové pakne. Brzdilo to už oveľa lepšie ale vymenil som kolesá. A teraz som k tomu pridal aj kotúč na kardan. Mám velke kolesá 12,4-28 a cez ten prevod 8.346 čo má V3S náprava to brzdí super!
Skúsil by som tam kde boli tie vzduchové valce dať spojkovy valec zo Zetora.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brzdy nápravy V3s

#4 Nový příspěvek od jirik610 »

ale nene, ta brzda je přece tak účinná že zastaví i motor :D no tak tuhle kokotinu jsem tu už slyšel tak 1000x - no jistě že to brzdí úplně na hovno, protože když ti to zastaví vstup neuzavřeného diferenciálu tak kola mají tendenci protočit se proti sobě na ručku je to dobrý ale jako provozní brzda- bych blil!
K brzdám na V3s nápravu, kluci tu používají hydraulickej váleček ze zetora místo původního vzduchovýho válce a krátkej klíč z přední nápravy V3S, to prej nějak funguje, ale co já jsem vysledoval tak to má tu necnost že bez posilovače a velkýho pedálovýho válce abys měl lýtka jak Arnold v nejlepší formě a když zase prodloužíš páku na na pedálu tak to má krok od tam áž, áž, áž -jo přesně po tam! já to mám udělané tak že mám upravené pakny a ve spodku štítu mám brzdvej válec z IFI (pasuje i na 805tku) ten má delší krok jako áviovej a brzdí to o dost líp avijovej jsem taky zkoušel a za moc to nestálo, protože on má krátký vysunutí a nejde štelovat a na V3s nápravě vršek paken nenaladíš je tam jenom čep, no a tak jak pakny víc ojedeš tak to moc nepoznáš za sucha, ale projedeš pak někde vodu tak to není bůh ví co, uvažoval jsem že bych ten horní čep nějak nahradil nějakým excentrickým čepem a tím bych to šteloval, ale zatím jsem se nedokopal k tomu to udělat, obložení paken mám ferodové, aby tolik neubejvalo a na tom brzdovém praseti z ifi jsou závity, takže se to dá rozšponovat tam, jinak to brzdí dobře, ale průser je to odvzdušňovat je tam přístup jako penězům, nejlepší je to prostě udělat odsávačkou, naposled otec šlapal asi 3 hodiny a furt tam někde byla bublinka a nechtěla ven- i vzal jsem staré hydraulické čerpadlo, přivařil jsem k němu kličku a trychtíř na vstupní holendr, narval jsem to přes odvzdušňovák motáním kličkou, ale dostat se tam abys tam nabastlil hadičku to je peklo, ale za mě je to cesta a asi jediná, kterou bych se nebál doporučit.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brzdy nápravy V3s

#5 Nový příspěvek od jirik610 »

uvažoval jsem že bych ten horní čep nějak nahradil nějakým excentrickým čepem a tím bych to šteloval, ale zatím jsem se nedokopal k tomu to udělat, obložení paken mám ferodové, aby tolik neubejvalo a na tom brzdovém praseti z ifi jsou závity, takže se to dá rozšponovat tam, jinak to brzdí dobře, ale průser je to odvzdušňovat je tam přístup jako penězům, nejlepší je to prostě udělat odsávačkou, naposled otec šlapal asi 3 hodiny a furt tam někde byla bublinka a nechtěla ven- i vzal jsem staré hydraulické čerpadlo, přivařil jsem k němu kličku a trychtíř na vstupní holendr, narval jsem to přes odvzdušňovák motáním kličkou, ale dostat se tam abys tam nabastlil hadičku to je peklo, ale za mě je to cesta a asi jediná, kterou bych se nebál doporučit.

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brzdy nápravy V3s

#6 Nový příspěvek od Laslou »

Mrkněte do vlákna k Jarovi. Má to na Vlčnovjanu i na evo2.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Brzdy nápravy V3s

#7 Nový příspěvek od murár »

Ja mám tie brzdové valce medzi tým brzdovým obloženim. A ešte som ten brzdový valček z Avie 31 tak osadil že je odvzdušnovak pekne na vrchu. Tie brzdové obloženia si nastavujem z excentrom z IFY w50. A tlačím do toho kvapalinu origo vzduchovokapalinovým posilňovačom z Avie.
Obrázek Obrázek
síce to je foto z prednej nápravy ale tak nejako je aj ten vzadu uložený. Pri 20" kolesách to brzdilo dobre ale keď som dal 28" kolesá tak už som videl že to nie je ono. Tak som preto ešte osadil na kardan kotúč.
Obrázek
Teraz poznať že aj z naloženou vlečkou čo nebrzdí tak traktor nemá problém zabrzdiť. Tie predné brzdy nemám napojené lebo nemám tie excentre. Ale pri zapnutom prednom náhone mi kolesá brzdia rovnako a nepretáčajú sa vďaka samosvoru čo má náprava z Gaza 66
https://youtu.be/7wywCzgG580

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Brzdy nápravy V3s

#8 Nový příspěvek od mira1150 »

Já to mám řešené tak že mám tyhle válečky https://eshop.agroad.cz/eshop-brzdovy-v ... MsQAvD_BwE které tlačí přímo na klíče vzduchových válců akorát jsem ty klíče o něco zkrátil. Mám dva pedály ke každému válečku zvlášť a chodí to úplně perfektně, jako v autě není protože bez posilovače to tak nikdy nebude ale zvládne to ovládat i holka a zablokovat kola jde na jakýmkoli povrch s jakkoli těžkým nákladem. Největší výhodou tohoto řešení je minimální množství práce na instalaci. Taky to že když válečky po čase odejdou a to se současnou kvalitou stane vždycky není potřeba nic rozebírat. Nastavování je otázka minuty. Největší nevýhodou je že to naráně a větší kus dřeva když se dobře trefí může to urvat. Fotky bohužel nemám.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Brzdy nápravy V3s

#9 Nový příspěvek od Chose11 »

No a já si myslím že jsem to taky někde okouknul a nakoupil stejné válečky v inzerci a leží mi k prdu ve skříni, pokud by byl zájem, rád je prodám.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“