Hydraulické řízení danfoss

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Trak thor
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 09, 2022 8:33 pm
Bydliště: Humpolec

Hydraulické řízení danfoss

#1 Nový příspěvek od Trak thor »

Zdravím všechny, chtěl bych znát váš názor na můj problém. Mám řízení značky danfoss, model LS, mám doma malé čerpadlo a nemohu se rozhodnout zda mám dělat samostatný okruh pro řízení nebo koupit přednostní ventil a zapojit okruh na současné hlavní velké čerpadlo.
Protože hlavní čerpadlo již pohání vývodový hřídel, zadní hydrauliku s rychlospojkami a čelní nakladač, tak si myslím že by to chtělo vlastní okruh na řízení s malým čerpadlem. Děkuji za rady.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydraulické řízení danfoss

#2 Nový příspěvek od ITS »

Samostatný okruh je jistota.
Navíc je ten současný okruh asi dost velký ( litry) a prioritní ventil by musel být také velký, aby přes sebe protlačil celý okruh.

Trak thor
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 09, 2022 8:33 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulické řízení danfoss

#3 Nový příspěvek od Trak thor »

Taky si myslím. :)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Hydraulické řízení danfoss

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

Tak tak, dva samostatné okruhy sú istota a jednoduchšie riešenie
:ano:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Hydraulické řízení danfoss

#5 Nový příspěvek od mira1150 »

Důležitá je taky čistota oleje. V samostatným okruhu je nečistot podstatně méně. A já třeba chci aby řízení bylo co možná nejspolehlivější.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení danfoss

#6 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak moje zkušenost - dělal jsem sousedovi servo řízení na TK, samozřejmě furt šetření peněz atd, takže jedno čerpadlo, orsta starší...koupil něco na bazosi, pak js zjistil, že je to LS, takže prioritní ventil atd ...ten ventil byl dražší, na mém traktoru celá orsta...

Na mém traktoru jsem to dělal loni, všechno nové krom čerpadla (to mám z golfa nebo Octavie TDI)...udělal jsem samostatný okruh, mám orstu 50ON. Používám červený olej dexron, nemám problém v -20 nastartovat a jet, kdy normální čerpadlo s olejem hm46 kňučí ještě 10minut po startu... navíc hlavní čerpadlo vypínám, když není potřeba, mám celak, podkop a olej je po sezoně špinavý...za mě teda svůj okruh, ve finále to bylo "levnější" a uživatelsky přívětivejsi, za 2 minuty je olej ohřáty a jedu

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“