Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan ak dáš čerpadlo oproti kluke tak výkon neprenáša už remenica , ale spojka ktorú tam musíš spraviť - či nie?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#17 Nový příspěvek od Atlan »

Ta spojka bude ako spojena s klukou?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Juro 343
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 10, 2022 2:29 am
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#18 Nový příspěvek od Juro 343 »

Na klukovej remenici mam este dorobenu dvojremenovu remenicu ktora je tam na troch sroboch pripevnena a na tu by som chcel privarit spojku na cerpadlo.a cerpadlo by bolo v drazkach uchytene na zasuvanie a vytahovanie aby sa mi tocilo len ked ho budem potrebovat.mam tam malo miesta medzi tou remenicou a chladicom tak naraznik orezem a posuniem tak aby som tam mal miesto na to cerpadlo.
Obrázek
Musim to este lepsie pofotit aby som to sem mohol dat

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#19 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan - Napríklad nadražkujem konec kluky, alebo ho obrúsim do štvorhranu - stačí si otvoriť ruské videá na YT a inšpirácií máš kopu.
Pre zadávatela - Atlan naráža na to že original spojenie remenice s klukou neprenesie taký výkon lebo na to nie je dimenzované. :-/ , chcelo by tam dať masívnejšie pero a drážku alebo pridať ešte jedno rovnaké.
Edit - ešte ma napadlo sverné puzdro? napríklad :typek:

Juro 343
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 10, 2022 2:29 am
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#20 Nový příspěvek od Juro 343 »

Tak zas kopanec do zadku ked mi to ten klinek neudrzi.ja som na to spoliehal.

Juro 343
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 10, 2022 2:29 am
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#21 Nový příspěvek od Juro 343 »

Tak majstri mam uz lepsie fotky ako som fungoval doteraz
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Teraz je uz len otazne ci by to udrzala tato remenica hriadelovej kluky.ta je osadena na koliku.
A ak by mi vedel povedat aky je rozdiel medzi motorom slaviou a mojim citroenovym lebo panovi co ma slaviovy motor tak to funguje.pan ma na Vývod "od kliky" pohání alternátor, malý čerpadlo řízení, větší čerpadlo hydrauliky (to všechno přes řemenice) a natvrdo osazený čerpadlo na hydromotor. Snad je to srozumitelný.a takymto sposobom by som to chcel aj ja spravit len akurat cerpadlo na hydromotor by som chcel dat cez daku spojku na vypnutie aby sa furt netocilo ked neni treba.
Dakujem Juro

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#22 Nový příspěvek od Toreto »

Pokiaľ je kolík na kľuke a remenici tak sa ničoho neboj. Všetci tu tak zeneme čerpadlá aj kompresori na vzduch a ešte to nikomu nepovolilo, neni sa čoho báť. Skvor zadusis motor čerpadlom ako to utrhne. ! Toľko moja skúsenosť stačí pozret ako tu všetci ženu hydrauliku či už čerpadlo proti kľuke alebo cez remene treba aspom dva jeden je málo

Juro 343
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 10, 2022 2:29 am
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#23 Nový příspěvek od Juro 343 »

Dakujem toreto.tak uz som pevne rozhodnuty ist do toho.len teraz este sa rozhodnut ako dat druhe cerpadlo ci z druhej strany aby boli oproti sebe na tiez na dva remene alebo cely predok posunut a dat ho napriamo na kluku.lebo podls toho musim kupit cerpado lave slebo prave.a odkial si prosim Ta mozno ani nebyvame daleko od seba

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Aky hydromotor na bubnovu kosu 125 prosim o rady

#24 Nový příspěvek od Toreto »

Milochov

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“