úprava traktoru s nápravami V3s

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

úprava traktoru s nápravami V3s

#1 Nový příspěvek od kubajs613 »

poraďte mi prosím jak upravit odpérování,uložení náprav,traktor jsem koupil,sloužil pro svoz dřeva z lesa...
kvůli absenci kyvné přední nápravy a odpérování je jízda velmi nepříjemná...dříve jsem měl Tk 10 u něhož mi vadily brzdy a motor...tak za tenhle jsem rád (motor opel 2,3D a kotouč na vývodu se dvěma třmeny škoda...
traktor jsem pořídil pro občasnou manipulaci s balíky sena,což bude samostatná kapitola opatřit nejspíš rameny s třetím bodem a hydraulikou...nevím zda použít z nějakého traktoru nebo vyrobit,ani nevím co bych k takovému traktoru mohl do budoucna použít za nářadí...
kamarád mi nabídl řízení orsta,takhle je to špatně🙈
mohu na řízení použít to samé čerpadlo co pro hydrauliku nebo musí být dvě?
nemám s tím žádné zkušenosti,ale poradím si ( nejlépe s radami a tipy druhých)
děkuji za každou radu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Jak nepříjemná? Je to odpružení moc tvrdé a skáče to? Traktor je dost dlouhý a většina váhy je podle obrázku na předku nad přední nápravou. Jestli jezdil v lese a vzadu měl štít s navijákem, tak to bylo v pořádku, ale teď jsou ty zadní péra asi moc tvrdý. To že nemá na přední nápravě výkyv nemusí vadit. Má ji zas odpruženou, což ty s výkyvem nebývají. Možná by pomohlo (jestli tam nejsou) osadit odpružení ještě tlumiči.
Vyfoť ještě jak je uložená zadní náprava a co je nad ní.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#3 Nový příspěvek od kubajs613 »

předek je na pérech,myslím,že jen kvůli snažši montáži,nemají skoro zdvih a jsou tvrdá,zadek je na tvrdo,proto je celý traktor zakloněný,kde je těžištem těžko říct z důvodu rozvodovky z pragy... když byl na vleku tak byl zadek vleku dost zatíženej a při jízdě nad 80 se rozházel,samotný motor a převodovka nebudou těžký,navíc jsou vzadu v rámu nastrkaný závaží kam jen to šlo...
ano i při malý rychlosti po asfaltu skáče že se člověk drží volantu aby nespad🙈😂
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#4 Nový příspěvek od fikejz »

Teď jsem si všiml, že nad přední nápravou je "doraz" odpružení - navařený nějaký účko, nebo co. Jestli to skáče na něj tak se nedivými, že to není příjemný. Navíc je tam opravdu málo místa. Takže pokud tam není někde nějaká kolize při zdvihu nápravy směrem k rámu, tak bych ten paskvil co tam je navařen vyřezal a dal tam jako doraz nějaký nízký silentblok. Zadek na tvrdo nevadí, ale chtělo by to jiné pláště, tyhle jsou dost tvrdé a nepruží jako traktorové. Já nemám na svým domadělu odpruženou ani jednu nápravu a při jízdě na silnici neskáče ani když jedu na maximálku (pokud tedy netrefím díru).
Edit: ještě mě napadlo, na jaký tlak ty gumy foukáš? Možná by pomohlo je nafoukat o něco míň.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Aby mu pak nemlatil diff do vany ...

Na takovou otázku není jednoduchá odpověď. Snad jen to upuštění gum.

Jinak je to v kategorii křišťálová koule.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#6 Nový příspěvek od kubajs613 »

ležel leta vyfouklý ve stodole,nafoukal jsem ho na 2atm,ano gumy mě napadly,tyhle jsou zánovní🙈 a kvuli bubnum se nedostanu na menší ráfky,proč tam pán navařil doraz nevím,ale ty péra nepruží ani s ním nehnu,s člověkem to hopsá,že nejde udržet nohy na pedálech...dlouhý je nejspíš kvuli té rozvodovce...

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#7 Nový příspěvek od gastly »

Napsal bych ti hoď předek do rendyho uložení, ale vzhledem k nefunkčnosti tlačítka hledat (tady na foru) by to byl blbej vtip. Já to mám na Bubinovi 4x4x4 (skus zadat do hledání). pak klikni http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4&start=30 Něco je nafocený v tématu kinematika spojovačky přední nápravy.
Tvůj problém je nemožnost křížení náprav a při pokusu o propružení nebo křížení mlácení nápravy do dorazů, který ale nemůžeš uřezat, protože by to nepřežila vana motoru. Teoreticky skusit udělat doraz uprostřed diferáku ,tak aby to přežila vana (gumové) a uřezat ty krajní aby se to mohlo alespoň křížit by mohlo pomoct. Pokud se dostaneš na Hanó, ta se stav a pokecáme. (přes sklo to moc nepude) , protože toto datluju pět minut. Pepa.

kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#8 Nový příspěvek od kubajs613 »

kamarád co stavěl traktory se přišel podívat a viděl by předek kyvný,vyhodit péra a v předu na dif čep a na zadní straně chytit kolem menší příruby,ale ta je vyosená,tak je otázka,zda nevyužít větší příruby tlustým plocháčem udělat výkyv...

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#9 Nový příspěvek od gastly »

Tady tomu říkáme Rendyho uložení a jsou to dvě trubky.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#10 Nový příspěvek od krajan »

předek je na pérech,myslím,že jen kvůli snažši montáži,nemají skoro zdvih a jsou tvrdá,zadek je na tvrdo,proto je celý traktor zakloněný,kde je těžištem těžko říct z důvodu rozvodovky z pragy... když byl na vleku tak byl zadek vleku dost zatíženej a při jízdě nad 80 se rozházel,samotný motor a převodovka nebudou těžký,navíc jsou vzadu v rámu nastrkaný závaží kam jen to šlo...
ano i při malý rychlosti po asfaltu skáče že se člověk drží volantu aby nespad🙈😂

Traktor co ide 80 ??? Tak to ti neporadi nikto :vysmech: :vysmech:
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

kubajs613
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 31, 2011 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#11 Nový příspěvek od kubajs613 »

když byl vezen na vleku nad 80km/h🤨

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Tiež to vidím na výkyv na prednej náprave a vymeniť gumy. Aby si dostal predok nižšie možno by pomohlo otočiť reduktory - ale to je len teoria nikdy som v3s na predku nemal.

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#13 Nový příspěvek od fikejz »

Předělávat přední nápravu na výkyv - to už může rovnou předělat celý rám.
Jak jsem psal - pokud nehrozí vepředu kolize (třeba nápravy s vanou) odříznul bych ty "dorazy" dal silentbloky, možná změkčil péra ubráním listu, poladit tlak v pneu.
Jestli však hrozí nějaká kolize je to opravdu jen na přestavbu!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#14 Nový příspěvek od Pago »

Ja si myslím, že keď boli dlho prázdne kolesá, tak sú teraz preležané a preto to skáče a ešte sú aj dosť nafúkané...a pružiny bez tlmičov tomu ešte pridajú, keď sa to rozkmitá

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: úprava traktoru s nápravami V3s

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Co tak na ulozeni pridvihut motor kus vyssie aby sa zväcsil priestor medzi napravou a vanou motora. A aby to zmäklo, tak ubrat s listov pier.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“