TRAKTOR - PROXIMUS

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#31 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Promiňte mi to ale cítil jsem se jak Robinson.Když sem se rozhodl v roce 2014 pustit se do stavby Proximuse taky jsem studoval traktory dnes Velikánů jako traktor Vlčnova a mnoho dalších i přesto , že jsem měl tehdy za sebou 3.traktory.Nasadily laťku hodně vysoko a také neměl odvahu se byť jen zeptat.Ale k přístrojové desce .Otáčkoměr jsem zakoupil v KARDANKA hydraulika.Stál poměrně dost ale jsem rád že ho mám.Je tam také i počítač
moto hodin .zapojení je jednoduché jeden drátek je osvětlení (mám dojem žlutý)potom přívod + ,kostra - a alternátor.Ale nejsem si jistý tehdy k tomu nebyl český návod.Ale ze zkušeností s elektrikou (hlavně kontrolkou dobíjení )jsem pořídil voltmetr s ampérmetrem .Máte přehled zda a jak to dobíjí.Asi
3 x mě přitáhli z lesa ,protože nešla kontrolka dobíjení.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#32 Nový příspěvek od aktonda »


aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#33 Nový příspěvek od aktonda »

Obrázek

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#34 Nový příspěvek od peter bendr »

Mas tu kabinu prepracovanu ako paradne ako major :friends:

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#35 Nový příspěvek od aktonda »

Je tak částečně tím,že u předcházejícího traktoru jsme se nazmrzovali a občas zmokli a tak proto ta kabina.Samozřejmě i topením.Ze začátku byl za sedačkou naviják ale přemístil jsem ho na opěrnou radlici.Postupně stále upravuji a předělávám.
vracím se k otáčkoměru . Kabely jsou 4. žlutý --osvětlení
bílí--od alternátoru
červený ---+
černý ----- -
U + a - si nejsem jistý,musel bych se podívat.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#36 Nový příspěvek od aktonda »


Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#37 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar Tondo,
pěkný traktůrek, vyhrál jsi se pěkně.
Dík za pochvalu aspoň, že ti byl Vlčnovjan 4x4 k něčemu užitečný. Vidím kapota..
Už jenom nakladač , podkop a si soběstačný. Není nic lepšího na traktoru jak je nakladač, pořád v permanenci, ani ho nesundávám...
Taky jsem tam dával otáckoměry a kraviny, čidla na uzávěrky a náhony...aj, k hov..u.
Všechno jsem to vykopal jenom to zatěžuje elekrickou soustavu a stejně na kontrolky na slunci není moc vidět..
Tak jako elekrická vrtula chlazení, předělal jsem to na mechanickou a nevím, že tam mám chladič a elektrika v pohodě.
Kopu celý den v horku 30 st a motor jenom chrochtá na volnoběh a vůbec se nepřehřívá.
Tak držím palce a val na další ...
Jara

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#38 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
velice si vážím tvoji odpovědi.Ten podkop byl mým snem a mám to vymyšlený rám s podkopem na který se najede a drží to celý za rám traktoru.Jen začít kreslit výkresy.Řadu let jsem s bagrem pracoval ale to je minulost.V současné době vyvíjím posuv klacků do štěpkovače . Jinak stále traktor upravuji a čeká mě přetěsnit reduktor (V3S) na zadní nápravě , koupil jsem ji z uženou a teče z ní olej. Ale má to vše jeden zádrhel . Před 10 lety jsem onemocněl
a 6 let jsem v invalidním důchodu . co se týká elektriky tak to je na román a poskládat to vše do traktoru dalo také hodně přemýšlení .Tak dík za odpověď
a doufám že se uvidíme.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#39 Nový příspěvek od aktonda »


aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#40 Nový příspěvek od aktonda »


aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#41 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Co se týká elektriky měl jsem smůlu v tom že motor ISUZU měl imobilizér a s elektrikou nechtěl nikdo mýt nic společného.Prvně jsem studoval schéma ,ale imobilizér tam nebyl Zachoval jsem motorovou elektrickou instalaci i s pojistkami .Jak jsem se svazkem pohnul tak se motor neroztočil. 14. dní jsem
hiedal kabel nevěděl jaký. Nakonec jsem závadu našel a odstranil a co sem instalaci asi 3 x předělával jsem sehnal auto elektrikáře a imobilizér odpojil.Doporučuji se při
startování podívat na kontrolku dobíjení. několikrát jsem ze začátku nedojel.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#42 Nový příspěvek od pedro643 »

Zdravým, je tu ďalší perfektný stroj s ktorým sa majiteľ/staviteľ pekne vyhral a podľa toho čo píše tak vývoj stále pokračuje 8) Klobúk dole a myslím že určite patrí do pomyselnej skupiny VYZERÁ AKO SÉRIOVKA. Nech slúži ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Ahoj aký Isuzu motor tam máš - mám doma dva 1,5D z Opla Corsy a tiež neviem ako sú na tom s imobilizerom. Jeden ešte stále jazdí v aute , tak aby som vedel ako ho potom vyoperovať.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#44 Nový příspěvek od aktonda »

AHOJ.
Já mám motor z OPEL Corsa --(B)ISUZU 1,7D.Auto bylo lehce bourané a mělo poškozený pouze alternátor.Před demontáži motoru a převodovky jsem chtěl zkusit motor, Po napojení baterie ihned motor běžel.Na spotřebu je to ideální a výkon stačí. Mám sice náhradní 1,7 TD ale nevím jestli ho použiji.
imobilizér bil napojen do vstřikovacího čerpadla nahoře a vedli k němu 3 vodiče.Mě to odpojil jeden ochotný auto elektrikář.Není to ale nic jednoduchého.
Podrobnosti mě nepověděl.
Musím přetěsnit na levé straně kolovou redukci. Teče olej do bubnu .potřebuji vědět jak hodně je to komplikované.Nápravu jsem koupil z úženou a zřejmě tam zapomněli na těsnění.

aktonda
Příspěvky: 48
Registrován: ned led 17, 2016 12:44 pm
Bydliště: svitavsko

Re: TRAKTOR - PROXIMUS

#45 Nový příspěvek od aktonda »

Ahoj.
Jestli by někoho zajímalo , tak brzdy mám kapalinové a místo vzduchového válce mám vypínací válec spojky .ruční je nezávislá a vymyslel jsem pákový mechanismus jež působí na zadní kola. Dokonce jsem známému dělal dělené brzdy (přes ruční brzdu).
Ale potřebuji doladit řízeni. Aby jel traktor stále rovně tak musím volantem dorovnávat stále do prava . Jestli by někdo věděl kde je chyba ,tak dejte vědět

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“