T805-Přestavba

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#16 Nový příspěvek od MartinT805 »

aha tak to je super ;-) dekuji moc. no potreboval bych nekde sehnat nejake fotky nebo nakresy miry spojeni kliky se setrvacnikem a priruby mezi motor a prevodovku kdyby to nahodou nekdo mnel byl bych mu moc vdecny :( zapinani vyvodu zatim nemam to musim jeste nejak domyslet a dodelat kardan do zadu. a vyvod budu vyuzivat asi jen jeden ale kdyz uz jsem to delal tak jsem udelal oba :)

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805-Přestavba

#17 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Mas tam vsetko co treba na tie vyvody alebo ti nieco chyba??. Ja som robil prirubu podla dlzky hriadelky ktoru som mal na tej 1203 a pouzil som aj lamelu 1203 do spojky vw golf. Podla toho som vyrobil prirubu, nafotim ti??
Ale..
Na golfe je starter na prevodovke, ja som dal starter z fiat marea ktory sa toci opacne ako golfovy a dal som ho vedla motora aby som nerezal do zvona805. Na zotrvacniku golf som na sustruhu stocil priemer na ozub.veniec startera ktory som dal podla modula zubov a pasoval mi zo suzuki swift. Cele to znie komplikovane ale funguje bez chyby..
Ked budes potrebovat, rad poradim...
Inak je skoda ze mas odrezane usi na prednom dife na riadeni, mne tam ten motor sadol bez upravy olej.vane tak riadenie mam origo a v tejto faze ako to mas zhodene so spravil pruzenie ala Miro Fabik..
A to ti doporucujem tiez!! To uvidis aka je to zmena v jazde, nebudes chciet dole z traktora..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#18 Nový příspěvek od MartinT805 »

chybi mi hodne veci :'( cele razeni tech vyvodu kardan atd. aha no myslel jsem ze tam dam original pritlacak setrvak i lamelu to uz mam doma akorat sezenu hridel a starter a nejak vymyslim tu prirubu :) kdyby byly nejake ty fotky byl bych moc rad kazda inspirace super.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805-Přestavba

#19 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Nemaš to zle na to aky traktor je z toho, len ma troška zarazila ta zadna naprava ako šteluješ tanierove kolesa :-/ ked to maš cele zvarene.Predna naprava je spravena klasika vložene kamene a urezane riadenie to je normalne ,lebo sa to tak robilo.Pokial tam daš motor z Golfa bude to určite lepšie ako ta nenažrana 1203 .Maš to dost uzke a tie gumy by chcelo dat ine.Zaleží na čo to budeš používat :ano:
Dobre už bolo

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#20 Nový příspěvek od MartinT805 »

No to doufám výkon žádný a zralo to aji trávu kolem cesty :vztek: A uvazuju že tam to turbo nakonec dám.

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#21 Nový příspěvek od MartinT805 »

Akorát teď přemýšlím nad tím jak spojim ten tatravacky setrvacnik s klikou golfa :prace:

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805-Přestavba

#22 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

To turbo ti moc nepomôže ,objem ničím nenahradíš.Spojku nechaj origoš z golfa ,zbytočne si to komplikuješ .upravíš hriadelku a daš si spravit prírubu .Neviem či chceš s tym chodit aj do lesa pokial ano bolo by to treba zošírit.Čo sa tyka toho vyvodu na bazoši to niekto predava cele a tuším že to vyraba aj pan Uherka z Kolarovic pri Bytči ale stoji to dost ako všetko na T 805.Po rozmýšľaj dobre nad tym .
Dobre už bolo

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#23 Nový příspěvek od MartinT805 »

No to ne ale prece jen je to pomoc... No hlavně do lesa do teď se to používalo tak jak to je a byl sem spokojený mezi stromy super a když jde o nějaký svah tak se otočí disky :ano:

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#24 Nový příspěvek od MartinT805 »

No spojka na tomhle typu motoru je jako na sdi takže origo není moc dobre řešení.

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: T805-Přestavba

#25 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Ani ja tam nemam to turbo a nechyba.. Zbytocna vec co sa moze pokazit..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#26 Nový příspěvek od MartinT805 »

No asi ho tam dávat nebudu jen jsem nad tím tak přemýšlel.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: T805-Přestavba

#27 Nový příspěvek od peter bendr »

To turbo tam bolo original? Ci si ho chcel doplnit ? Ak bolo original tak ho tam daj ,nastavenie cerpadla je ratane aj s turbom

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#28 Nový příspěvek od MartinT805 »

No originál tam bylo je to s golfa II 1.6 GTD.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: T805-Přestavba

#29 Nový příspěvek od peter bendr »

To je to spiralove turbo, ja by som ho tam dal , a ako kolega vysie spomenul ze sa moze pokazit tak by som ho potom dal az prec

MartinT805
Příspěvky: 27
Registrován: pon pro 10, 2018 8:09 pm
Bydliště: Třinec

Re: T805-Přestavba

#30 Nový příspěvek od MartinT805 »

No to právě nechci riskovat aby nepovolilo a já zadru pospravovany motor :nene: A repas turba je strašně drahý takže to asi zůstane bez toho turba 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“