Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3811 Nový příspěvek od ota »

Ondro nejsem žádnej oráč. Ale z mého pohledu tam ještě není vše v ppřádku. Jaký hloubkový záběr má předradlička? Zdá se mi, že Ti jde hodně do hloubky. A také si myslím, že by chtěla ještě fous dopředu. Aby dala o trochu větší prostor zadní hlavní radlici. Zdá se mi hodně vzadu, blýzko té velké radlice. Můžu Ti změřit vzdálenost jaká je optimální na dospělém pluhu. Aby ta předradlička měla ještě trochu větší prostor tu vrchní vrstvu zbytků, zeleného ještě víc otočit a polozit na orební dno. Zdé se mi, že to v tomhle nastavení ta předradlička nestíhá. Mohlo by to být i její hloubkou, myslím že si ,,ukrajuje vellý krajíc". Ale to jsou jen mé postřehy.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3812 Nový příspěvek od Ondras83 »

jojo, asi by to jeste chtelo. Vyuzil jsem diru na slupici. Ona je i "kratka", chtelo by to tu radlici na predradlicku trosku vetsi a delsi do hloubky, jako ma treba Jara na pluhu za Vlcnovjana...

kdyz se mi bude chtit, jeste si s tim zkusim pohrat, video je na panskym, kdyz oru zahrady, chova se to trosku jeste jinak, vcera jsem oral u kamose, fungovalo to podle predstav, driv ty veci, co tam lidi nahazi a chteji zaorat byl trosku problem, aby to pole nebylo "chlupaty", ted to krasne zaora, brazda vedle brazdy, zadny velky sklady :)

a porad jsem kovozemedelec, takze se musim porad ucit :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3813 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://youtu.be/CmrZ88bLJnI

Letos hotovo. Byla noční, ale fotky nemám


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - traktor

#3815 Nový příspěvek od vitex »

8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3816 Nový příspěvek od Ondras83 »

Bude nějaká brigáda pro obec, něco se dřevem, tak snad budou fotky, ale jak je něco na ježdění, je velká konkurence a tak na mě třeba nezbyde místo 😄

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3817 Nový příspěvek od Ondras83 »

dam to i sem, treba si toho vsimne vice lidi....resim z jara stavbu dilny:


mam projekt na dilnu, stavebni povoleni, nemel jsem cas, tak budu stavet z jara...mam tam takovou slozitost s vazbou kvůli heveru na auta, ale aby stavba nehyzdila okoli, tak je nizka, takze pul baraku priznany strop a vazniky, druha pulka baraku je beze stropu az ke krovum...

mam tam naprojektovane dve 160tky ucka svarene do krabice jako preklad na "vnitrni stit"...dokaze mi nekdo poradit, jestli ty dve ucka dokazu nahradit jeklem treba 160x160 nebo 180x180 (treba 5tka stena?) ....jeste jsem to nezjistoval, ale zda se mi, ze by ten jekl mohl byt levnejsi, nezli ucka ...jeste mam takovou kokotinu venku,kde bude zaprazi a pod vaznikem je nosnik taky ze dvou svarenych ucek, tam bych taky radeji svihnul jekl....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - traktor

#3818 Nový příspěvek od ota »

Nejsem nijak projektant. Ale ve firmě dělame spousty svařencú. Vše co má, bude nosné je vždy z iček, nebo hebka. Nosnou výztuhu třeba jako překlad, nosník nedělali zatim co si pamatuju z jeklu. Všelijaké nohy, rámy se běžně dělají z silnostěnných jeklů. Ale ty nosniky překlady třeba do hal děláme vždy z těch I profilů. Co si pamatuju, jsou to počítané projekty. Nebo dle výkresové dokumentace. A zatím na to nikdo nepřišel, že by se místo nosného ička dal jekl. Myslím, že nebude mít požadovanou nosnost v pruhybu i když by byl silnostěnnej.
Jekl občas dáváme jak nenosnou výplň. Třeba u kontejneru nad dveře. Aby se vymezil prostor. A nad tím jeklem je stejně nosný profil ičko.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ondras83 - traktor

#3819 Nový příspěvek od Veteranista! »

Taky bych nedával, jekl vůči Ičku je prostě "měkota"
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3820 Nový příspěvek od Ondras83 »

Díky za info, neco jsem zjistil a přečetl, tak uvidíme

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Ondras83 - traktor

#3821 Nový příspěvek od mira1150 »

160 účko do krabice bude určitě pevnější než jekl 5stěna už jenom protože účko bude mít stěnu silnější. Další a to je za mě teda hlavní bude účko za poloviční cenu jeklu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3822 Nový příspěvek od Ondras83 »

mira1150: ucko je za polovicni cenu jeklu, ale kdyz mas dve ucka do krabice, jsi razem o 200kc na metr draz, proto to cele resim, potrebuju toho ve finale nejakych skoro 30m

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Ondras83 - traktor

#3823 Nový příspěvek od mira1150 »

Jde hlavně o to že nemůžeš srovnávat dvě Učka do a jeden jekl stěny 5 dvě Učka mají na metrů dělky37,6 kg a jekl 22kg. Právě. Ta cena je jediný důvod proč se to kreslí ze dvou úček místo z jeklu. Když daš srovnatelný jekl bude muset mít 8 mm stěnu. A ten bude rozhodně podstatně dražší než dvě účka.

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ondras83 - traktor

#3824 Nový příspěvek od fikejz »

8) Nebo bude muset být ten jekl o pořádný kus vyšší.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3825 Nový příspěvek od Ondras83 »

ok, diky

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“