Traktor od Novise 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#76 Nový příspěvek od Novis »

Doge53 píše:Super stroj 8) . Z čeho je ta elektromagnetická spojka na čerpadlo?
Jo tak abych řekl pravdu tak nemam tušení, válela se strejdovýmu známýmu doma, takže s tím ti bohužel neporadím :( :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#77 Nový příspěvek od Novis »

Včera jsem si přivez trochu dřeva:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A dneska jsem byl tahat kamaráda který zapadnul s mt8 132.2 , vláčel louku, a měl tam potok kterej dlouho nikdo neprokopával tak že tam udělá kolej aby to teklo v ní, najel kolmo k potoku pod lesem, a jak se to probořilo tak už nedokázal zatočit, covnout nemoh a když to zkusil dopředu tak se tam zahrabal eště víc, sedlo to na podvozek a bylo vymalováno, když jsem ho vytahoval tak to traktůrek skoro necejtil, bohužel jsem si zapomněl mobil tak jsem to nemohl vyfotit což mě hodně mrzí :'( No ale co se dá dělat, zítra máme jít špalíkovat tak udělám nějaké foto. :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#78 Nový příspěvek od Novis »

Tak po dlouhé době přidám aspoň ňějaký fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A todle se mi povedlo včera odpoledne, pomáhal jsem sousedovi natáhnout nepojízdné auto do garáže, u auta jsme opřeli trubku o tažné a u traktoru jsme to opřeli vepředu o tu desku, trubka sklouzla a bylo to:
Obrázek
Obrázek
Už tam je skoro dodělanej jinej, ale mám z toho divnej pocit, přijde mi to široký, co myslíte?:
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#79 Nový příspěvek od Novis »

Tak jsem se konečně dostal k počítači a pokusil jsem se natočit video:
https://www.youtube.com/watch?v=bQgfz9kyJis
Bohužel jsem si pak rosedl telefon tak jsem to ani nestihl vyfotit :( :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#80 Nový příspěvek od Novis »

Zdar chlapy, pomalu, ale jistě kompletuju věci na dokončení hydrauliky a potřeboval bych pomoct s výběrem filtru, jediný co poznám tak je velikost závitů(je to tam napsaný :) ) stačil by tento?: http://www.kardanka.cz/filtr-hydrauliky ... 23895.html
Díky za rady :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#81 Nový příspěvek od Novis »

Nikdo neví?? :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novise 4x4

#82 Nový příspěvek od Ondras83 »

mam na zpatecce FG11 se zavitama M16...asi je to dostacujici, tata jede uplne bez filtru 25let a nikdy se ta hydraulika nijak neposrala...

jozef 1
Příspěvky: 23
Registrován: čtv srp 28, 2014 10:14 pm
Bydliště: kolarovice

Re: Traktor od Novise 4x4

#83 Nový příspěvek od jozef 1 »

Ahoj. Dik za radu ohladom toho motora.Pozeral som tvoje videa a som celkom prekvapeny co ten motor dokaze a arozmyslam ze nebudem robit ziadne upravi tej vane.Mohol by si nafotit ale napisat ako mas spojenu prevodovku z dif,

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#84 Nový příspěvek od Novis »

Zítra ti to vyfotím :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#85 Nový příspěvek od Novis »

Tady vkládám foto propojení převodovek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Snad to bude stačit :) Původně (se starým motorem to bylo napojený řetězovým převodem na tu Gazáckou redukční převodovku) ten řetězovej převod jsem tam nechal, nahoru jsem navařil kříž z V3S a bylo hotovo. Použil jsem kardan k poslední nápravě z V3S + origo poloosu Peugeot, tam je asi 100mm dlouhý mezikus, ve kterym to je nastrčený a zavařený. :)

jozef 1
Příspěvky: 23
Registrován: čtv srp 28, 2014 10:14 pm
Bydliště: kolarovice

Re: Traktor od Novise 4x4

#86 Nový příspěvek od jozef 1 »

Dik za foto.Ja som pozeral ze tam nemas ziadnu redukcnu prevodovku aspom podla fotiek.Predpokladam ze mas zavareny diferencial? Ja to idem spravit cez upravenu pridavnu prevodovku a to spojim do trooperackej prevodovki totiz cely podvozok mam z toho troopera len keby mal den viac hodin a tyzden viac dni,

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#87 Nový příspěvek od Novis »

jozef 1 píše:Dik za foto.Ja som pozeral ze tam nemas ziadnu redukcnu prevodovku aspom podla fotiek.Predpokladam ze mas zavareny diferencial? Ja to idem spravit cez upravenu pridavnu prevodovku a to spojim do trooperackej prevodovki totiz cely podvozok mam z toho troopera len keby mal den viac hodin a tyzden viac dni,
Redukční převodovku tam mam z gaze (silnice-terén/vypínání předku) a diferenciál v tý převodovce z Peugeota mam zavařenej, tím ře'tezovým převodem to jde do tý redukční převodovky :)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#88 Nový příspěvek od Novis »

Tak dnes jsem konečně zprovoznil hydrauliku :wink: :wink:
Kamrád mi vyrobil přírubu na filtr:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dávám odkaz na video:
https://www.youtube.com/watch?v=RNBgtKhys9o
Když jsme s kamarádem stoupli na ramena tak to zvedlo bez problému na volnoběh :)
Mam rozdělaný vidle tak je musim do konce týdne dodělat a skusim zvednot paletu se dřevem a uvidí se :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novise 4x4

#89 Nový příspěvek od Ondras83 »

jaky mas cerpadlo a pisty?

co ta bruska z lidlu?

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Traktor od Novise 4x4

#90 Nový příspěvek od Novis »

Čerpadlo mam z crystala, akorát jsem si po namontování všimnul že jo levotočivý, takže s nim tocim do prava :red: Takže jsem prohodil vývody a risknul to, no a funguje :wink: tak uvidim co to bude dělat :) Pístnice nevim z čeho jsou, dal mi je kamarád.Jestli chceš můžu ti je změřit :) No a bruska z lidlu zatim drží, mam z lidlu i flexu 125mm a taky rok drží , mam z lidlu hodně věci zatim všechno drží až na vrtáky a jeden šroubovák :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“