DDT -"Daddyho druhý traktor"

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2266 Nový příspěvek od pedro643 »

Krasne fotky a ta 30-tka vyzerá ako nová, tam sa musím zastaviť keď budem mať cestu okolo.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2267 Nový příspěvek od Daddy »

Nadešel čas brambor.
Ještě jsem se nedonutil předělat čerta do ramen, proto jsem alespoň vylepšil "pravítko s mimostředným závěsem" doplněním o úchyt do třetího bodu. Odřízl jsem ho z babosedu, který jsem na jaře pokroutil, takže ho stejně čeká rekonstrukce. V rámci příprav jsem chtěl na zahradu odtáhnout přívěs za auto a zjistil, že žehličku nemohu zapnout na kouli u traktoru, takže na pravítko jsem doplnil další kouli.
Obrázek
Brambořiště bylo zarostlé a proto jsem se odhodlal, že do brambor vjedu i tak.
Obrázek
O úrodě se v mém případě hovořit nedá - jsem na tom obdobně jako v loňském roce, nakonec je to vidět i na fotce řádku projetého čertem.
Obrázek
No a výsledek? Žalostný. Ani jsem je netřídil a všechno vysypal na jednu hromadu (včetně hlíny). Na jídlo něco bude, ale čekal jsem asi více :-/ . Na druhou stranu: po víkendech prostě nestíhám :( . Ložná plocha kárky je cca 120 x 160 cm a je jich zaplněné dno.
Obrázek
Uvažuji o zatravnění a pěstovat nebudu vůbec nic - pouze likvidovat trávu a pár brambor si vždy koupím. A s traktorem budu jezdit na výlety po zahradě a okolí :( . Dnes jsem si zajezdil po zahradě dostatečně :) a traktor makal bez jakýchkoliv problémů. Včera jsem sice musel domluvit regulátoru vzduchu - nechtěl si odfouknout a když bylo na budíku přes 8 atm, nastalo léčení - vyřešeno.
Ale v tom případě jsem nejspíš rozpolcená osobnost, protože jsem dnes "spíchnul" brány za traktor - těžší, než ty původní z roku 1900 - s částečným využitím původního bidelce (foto nemám - doplním zítra).

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2268 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

nezatravňovat, erteple svoje sů nejlepší, aj když je s tým práce, neměnila bych, svoje sů svoje :ano:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2269 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Šéfová má pravdu... 8)

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2270 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Zdarec,
:hm: ono to s těma bramboryma bylo asi všude stejný. Já měl oproti loňsku polovinu. :'( :'( :'(
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2271 Nový příspěvek od kenybz »

a takové malé erteple upečené ve slupce v trůbě to je mňamka 8)
počasí neporučíš a pokud nebyla vláha tak erteple prostě nenarostů a nebo to chce dodat do půdy hnoja
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2272 Nový příspěvek od Daddy »

kenybz píše: počasí neporučíš a pokud nebyla vláha tak erteple prostě nenarostů a nebo to chce dodat do půdy hnoja
Svatá pravda - a nám se tady srážky celkem úspěšně vyhýbají :( .
Do jara mám dost času rozmyslet, co bude. Pravděpodobně to úplně nevzdám, ale budu si "hrát" na menší výměře.
A tady foto zmiňovaných bran a jejich prvního potažení po place - pokud něco nebude dobře, není problém předělat - pokračuji ve stylu rozebíratelných výtvorů:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2273 Nový příspěvek od pedro643 »

Brany vyzeraju pekne a určite aj funguju tak ako maju, ja som tieš prerabal. Prečo sa ti nedal zapnuť vozik z auta na guľu na traktor?

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2274 Nový příspěvek od Daddy »

pedro643 píše:Brany vyzeraju pekne a určite aj funguju tak ako maju, ja som tieš prerabal. Prečo sa ti nedal zapnuť vozik z auta na guľu na traktor?
Málo místa pro zajištění páky na žehličce - překážel tam závěs. Možná jiný typ by pasoval. A nechtělo se mi sundávat vlekový závěs - kdybych ho dal dolů, tak by problém nebyl žádný.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2275 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Obrázek

...od teď už to bude jenom lepší a lepší . Trochu organické hmoty , správný výběr odrůdy ,trochu chemie a taky toho štěstí a uvidíš...
:smich: ...hlavně zapřít jakékoliv vzdělání a úspěch zaručen... :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2276 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:Obrázek

...od teď už to bude jenom lepší a lepší . Trochu organické hmoty , správný výběr odrůdy ,trochu chemie a taky toho štěstí a uvidíš...
:smich: ...hlavně zapřít jakékoliv vzdělání a úspěch zaručen... :smich:
Že by něco o hloupém sedlákovi? V tom případě je poznámka trefná! :) :friends:

Milda
Příspěvky: 1292
Registrován: sob lis 24, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2277 Nový příspěvek od Milda »

Jelikož jsem osobně zeminu do které brambory sázel viděl osobně,tak i tato úroda se dá považovat za úspěšnou.. 8)
nic není nemožné.......

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2278 Nový příspěvek od Daddy »

Milda píše:Jelikož jsem zeminu, do které brambory sázel viděl osobně,tak i tato úroda se dá považovat za úspěšnou.. 8)
Žádný zázrak na zahradě nemám :nene: - více kamení než úrodné hlíny.
Po přeházení do zelinářských přepravek jsem jich naplnil z přívěsného vozíku 6 ks - a finíto!
Ale hned jsem si vzal domů vzorek na jídlo :) .

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2279 Nový příspěvek od Ondras83 »

unas taky hruza a to mame pole v nejvlhcim miste zahrady (ve stinu za sousedovym barakem - vrba tam roste jako splasena)

vetsinu urody mame u dedy, doma jen par radku na to prvni kopnuti, vloni jsme tam s tatou zaorali asi 3 kary hnoje (znamena to, ze bylo policko pokryty celkem slusnou vrstvou) a jeste jsem dohazoval co zbylo, primo do brazdy a letos brambory nic moc...ale do dvou kratsich radku za zeleninu jsme dali sadbu od dedy, co mu zbylo a tam byli brambory krasny

takze muj zaver pro letosni rok: spatna sadba :)

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#2280 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Daddy píše:
kenybz píše: počasí neporučíš a pokud nebyla vláha tak erteple prostě nenarostů a nebo to chce dodat do půdy hnoja
Svatá pravda - a nám se tady srážky celkem úspěšně vyhýbají :( .
Do jara mám dost času rozmyslet, co bude. Pravděpodobně to úplně nevzdám, ale budu si "hrát" na menší výměře.
A tady foto zmiňovaných bran a jejich prvního potažení po place - pokud něco nebude dobře, není problém předělat - pokračuji ve stylu rozebíratelných výtvorů:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
...taky sem teď delal brány i se smykem, první nasazení bylo po bramborách :) Líbí se mi že máš tři 8) , já tu třetí neměl; no aspoň si více zajezdím :rally: :)
Obrázek
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“