Nespolehliví prodejci/kupci

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. Správně nadepsané téma
2. Povinná cena
3. Uvedeno bydliště - stačí v profilu.
4. Alespoň jedna fotka.
5. Zboží bude vystaveno pouze zde, pokud je na jiném inzertním serveru pak lze umístit odkaz do Inzerce z www
6. První zájemce byl ten, jenž vyjádřil zájem v tématu, nikoliv v SZ !
7. Jsou zakázány veškeré komentáře k tématu, výjimkou dotazy k dopravě, stavu zboží apod.
8. Platnost inzerátu max 30 dní.
Při nedodržení bodu 1 - 6 jsou inzeráty mazány + je možno obdržet BAN.
Za neoprávněné komentáře je možné obdržet BAN.
Pravidla inzerce jsou závazná!
Zpráva
Autor
Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#361 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Mate-li strach, tak to "prodejte" dal ...

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#362 Nový příspěvek od ibanez5 »

A zatáhnout do toho dalšího člověka, který nic netuší? To si děláš kolego srandu.... Nebo jinak nechceš koupít japonský traktor? :typek:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1593
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#363 Nový příspěvek od ibanez5 »

Právě se vracím z hradu :smich: :smich: :smich:
Je to jak jsem psal. Dodyčný obchodník pravděpodobně neodvádí DPH s prodávaných strojů, takže další obchodování je na každém... Na byzoši inzeruje dál,takže pozor ať nemáte zbytečně popotahovačky. Traktor mi brát nebudou,teda pokud není kradený,což doufám není.
Jinak prodejce se choval slušně a traktor byl ve stavu,jak mi ho popisoval... Takže doufám,že si to vyřeší...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#364 Nový příspěvek od Čárls »

No co napálej mu pokutu jak kráva a projdou vše co prodal a doplatí daň Pokud toho má hodně tak soud a basa nazdar prodejče
Kdyby prodával jen jednou a jednu věc ani pes po tom neštěkne pokud se tím živí tak má smolíka
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#365 Nový příspěvek od ota »

Kluci díky tomuto tematu jsem dnes nenaletěl na kupce podvodníka. Jak by řekla Ružičková ,,untrvasrmana"! :vysmech: Mám na bazoši nějakej inzerát a kupec psal že má zájem. Vzpoměl jsem si, že se to tady řešilo. Nastudoval tady tuhlety stránky. A pak jsem na podkladě tady diskuse zavolal na DPD info a optal se, jak funguje od nich doprava. Paní na infolince mi vysvětlila, že postup co nabízí kupec je podvod. Nikdy takto oni nevyřizují dodávku věcí. Prej koukněte se do naší galerie, tam uvádíme příklady. Kouknul jsem tam a fertyk, stejný text. No a pak jsem zadal tel číslo ze kterého mě na Wocap přišla zpráva a na dvou servrech podle zadaného čísla diskuse že je to podvodník. Nešlo o velkou sumu. Ale operátorka z DPD povídala, on by z vás postupně kupec mordoval udaje pro platbu a chtěl by udaje o učtu.
No je dobře, že se tady řeší i tyhle věci. Hned jsem si vzpoměl na tohle tema a přestal s kupcem komunikovat. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#366 Nový příspěvek od DanculSK »

ešte že nemám toho CAPA :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#367 Nový příspěvek od ota »

To máš jedno, napálí Tě jinak! :vysmech:
Na Wocapa si můžeš dobře komunikovat s kamarádama! Víš jaká je to hrozná výhoda, soused chodí v kovošrotě a vidí věci po kterých stůňu já! Vezme telefóna zmáčkne čudláky ,,videohovor" a už čumím co on tam přehrabuje! A rovnou říkám ,,ukaž mi to ještě z druhé strany! Jo, jo tak tohle to mi vezmi"! Málokdy mu řeknu ,,ne to nechci"! On už ví kvůli čemu má volat! Je to hned a zrovna mi to bere sebou do auta. :vysmech: 8) Nebo posílá čumkarťáky a hned to nakládá, když mu zavolám. 8)
Hodně to používám i v práci. Šéf zavolá a ,,posílám ti práci, koukni na to"! Otevřu si obrázky a rovnou to po telefonu probereme. Co kde a jak udělat. 8) Než by poslal výkresy a než bych to znovu zkonzultoval podle výkresu, je to minuta a už to masakruju!

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#368 Nový příspěvek od Čárls »

Hoši zapamatujte si platba jen na dobírku nebo bude chtít číslo učtu pro platbu předem
Platby na internetu kartou jen v osvědčených známých obchodech jinak pokud možno převodem
Pro platbu na obchodech z číny raději extra konko a nebo pokud vaše banka umožňuje virtualní platební kartu
Pokud neumožňuje tak dát týdenní strop na platbu kartou na internetu a po probhlé platbě zakazat platby kartou na internetu Povolit až pro další nákup
nesdělovat nikomu a nikde udaje z platební karty mimo jak sem psal výše
Všechno co vam přijde do mejlu a tváří se jako vaše banka chce aby jste se přihlásil je podvod Banka takto nikdy nepostupuje
Pokud tohle dodržíte nic nehrozí
Ještě pozor na mejly že je třeba něco doplatit jinak vám nebude balík zaslán Podvod nahned smazat
Hlidejte si co kdy a kde objednáváte to hodně pomůže protože buď máte na dobírku nebo zaplaceno dopředu a nikdy nikdo nevyžaduje doplatek
Vyjímky jsou doplacení cla přes českou poštu ale to už asi víte a nikdy nepožadují platební udaje karty aby si strhli danou částku jen pošlou učet a kolik zaplatit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#369 Nový příspěvek od ota »

Jo tady to byla ta ,,bezpečná platba přez DPD". Že si kupec objedná dopravu a DPD mi to pak vyplatí na učet. Právě na to jsem se v DPD optal. Bo tady o tom o stránku dřív kluci píšou, bylo mi to divný a operátorka to potvrdila, že je to podvod. Oni takovou službu nenabízejí.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#370 Nový příspěvek od Čárls »

To nenabízí žádná dopravní společnost jak sem psal buď si objednáš dopravu ty a pošleš na dobírku nebo platba předem v každém případě ale dopravu zajišťuje prodejce ne ten co kupuje
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#371 Nový příspěvek od Josef Simunek »

ibanez5 píše: úte led 10, 2023 8:16 pm A zatáhnout do toho dalšího člověka, který nic netuší? To si děláš kolego srandu.... Nebo jinak nechceš koupít japonský traktor? :typek:
no, jestli je to narazka na mne, tak je to spise nedorozumeni, protoze jsi asi nepochopil co jsem myslel tim "prodat". A ty uvozovky jsou tam dulezite ... :)

Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#372 Nový příspěvek od Dindik »

Mně dokonce nabízeli, že kurýr od DPD přijede a sám si to zabalí. Peníze že pošlou předem na účet, ať vyplním jejich formulář. Tak jsem si ho ze zvědavosti otevřel a jak tam byla rubrika " Vaše banka", tak jsem vše hned smazal Poslal jsem jim SMS s textem " To mne máte za vola?" Vzápětí všechny ( asi 4) jejich SMS zmizely a už se neozval nikdo. Adresu ti podvodníci uváděli někde u Hradce Králové. Jen nevím, jak by při výběru z mého účtu řešili řešili to, že pro potvrzení operace musím zadat kod, který přijde na můj telefon. Ten znát nebudou. Ale jistě mají řešení, jinak by jim to nefungovalo.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#373 Nový příspěvek od Sniper »

Dindik píše: pon úno 06, 2023 11:08 amJen nevím, jak by při výběru z mého účtu řešili řešili to, že pro potvrzení operace musím zadat kod, který přijde na můj telefon. Ten znát nebudou. Ale jistě mají řešení, jinak by jim to nefungovalo.
Oni si o ten kód řeknou v další komunikaci.
Jejich drzost a lidská blbost nezná mezí :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15823
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#374 Nový příspěvek od oco13 »

no u mňa sa kody menia a platía 300 sekund, ale mojou najlepšou ochranou je výška zostatku na účte :shock: :'(
Edit: zato ak by ma chcel niekto ošmeknúť o železo tak by musel prísť s kamionom :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nespolehliví prodejci/kupci

#375 Nový příspěvek od ota »

Oco koukám, jsme na tom stejně. :smich: Kody, nekódy je tam jen luft. Kolega z práce vždycky říkal ,,měl bych vzít vídle a sjet do bynky, přeházet trochu ty moje uspory, aby se mi to nezapařilo"! :smich: No já bych kýval luftem jen. Tuhle mi nabízela z banky jakousi pojistku že bych si dal, abych měl učet ochráněnej. No víte já tam mám furt prázdno, tak asi není co ochraňovat. :smich: A ona aha tak to rozumím.

Odpovědět

Zpět na „Prodám“