Jak vložit fotku

problémy, návrhy apod.

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Jak vložit fotku

#166 Nový příspěvek od rosch8 »

Tak som pripravil jeden navod pre rajce:

pre server http://www.rajce.idnes.cz/ je postup pridavania obrazkov nasledovny:
V prispevku vlozis dva tagy za sebou, najprv stlacis URL a potom Img. (tlacitka su nad textovou castou prispevku, pod predmetom spravy). Dostanes v prispevku taketo nieco:

Kód: Vybrat vše

[url][img][/img][/url]


Potom v druhom okne pojdes na http://www.rajce.idnes.cz/ a preklikas sa na stranku, kde mas male nahlady vsetkych svojich fotiek.
Myskou kliknes pravym tlacitkom na zmenseninu konkretnej fotky a rozbali sa ti kontextove menu. Vyberies: "kopirovat adresu obrazku" alebo "kopirovat" (v zavislosti od weboveho prehliadaca)
Vratis sa na forum a vlozis odkaz pomocou klavesovej skratky CTRL+V namiesto AAA :

Kód: Vybrat vše

[url][img] AAA [/img][/url]
potom sa vratis na rajce a znova pravym tlacitkom na tom istom obrazku rozbalis kontextove menu este raz, ale tentokrat vyberies: "kopirovat adresu odkazu" alebo "kopirovat odkaz" (v zavislosti od weboveho prehliadaca)
vratis sa znova do prispevku a za URL v hranatej zatvorke das znak "rovna sa" tento: "=" a hned za nim nakopirujes odkaz pomocou klavesovej skratky CTRL+V . Odkaz bude namiesto BBB:

Kód: Vybrat vše

[url= BBB ][img] AAA [/img][/url]
Ten odkaz: "url=BBB" musi byt cely vnutri tych hranatych zatvoriek!

Rajce.net ma nasledujuce vyhody:
Fotky tam ostanu trvale az do zmazania konta
Album moze byt oznacene ako neverejne
Fotky su na jednom mieste, da sa k nim kedykolvek dostat
existuje aj aplikacia pre chytry telefon (android, OSX) "rajce", pomocou ktorej sa daju fotky posielat rovno z telefonu a tak isto aj videa. nie je potrebne kopirovat ich do PC.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Jak vložit fotku

#167 Nový příspěvek od rosch8 »

postup pre server POSTIMAGE https://postimage.io/:
mozte sa na serveri zaregistrovat a vytvorit si svoj ucet s fotkami, ku ktorym sa budete potom kedykolvek moct vratit. Potrebna je iba platna e-mailova adresa, kde Vam poslu vygenerovane heslo na prve prihlasenie. Doporucujem potom zmenit si hned heslo po prvom prihlaseni. Ponuka je vpravo cez rozbalovacie menu a odkaz s emailom, alebo zvolenou prezyvkou.
Na stranke je po prihlaseni vpravo hore tlacitko "moje obrazky", kde si potom mozte vytvorit vlastnu galeriu. Ked ste v galerii tak odkliknete odkaz vlavo hore "Nahrat" alebo "upload" ...
Zobrazia sa tri rozbalovacie ponuky:
1. mozte si zmenit velkost vysledneho obrazku (doporucene nechat volbu: "Nemenit moj obrazok")
2. mozte si vybrat, do ktoreho albumu chcete fotku nahrat
3. volba trvaleho archivovania fotky na serveri, alebo jej automatickeho zmazania po urcitej dobe. (doporucene nechat " No expiration == natrvalo)
Pod tymito volbami je tlacitko "vyberte obrazky", kde sa po stlaceni treba preklikat k fotke, ktoru checte nahrat na server.
Prebehne odoslanie fotky na server.
Po nahrati vsetkych fotiek si odklikneme v hornej casti odkaz na nasu galeriu a zobrazia sa nam zmenseniny vsetkych fotiek v danom albume.
Treba vybrat fotku, ktoru chceme dat do prispevku a vlavo hore odklikneme prve tlacitko "podiel" alebo "sdileni" alebo "share" ...
Zobrazi sa niekolko odkazov. Jeden odkaz je "nahlad pre forum". Je tam cely potrebny kod a na konci riadku je tlacitko pre kopirovanie tohto kodu do schranky. Odklikneme ho, cim sa nam do schranky PC ulozi kod z tohto riadku.
Prejdeme do prispevku na fore a kombinaciou klaves CTRL+V vlozime prislusny kod nahlad obrazku aj odkaz na velky obrazok priamo do prispevku.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Jak vložit fotku

#168 Nový příspěvek od namor »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na radu. Nevíte někdo, proč se mi některý fotky přeměnily na ty modrý pole, když tam dřív byly. Udělal jsem při vkládání nějakou chybu?
V mém podpisu je odkaz na moje vlákno, aby bylo vidět, co myslim.
Předem díky všem za pomoc a radu.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jak vložit fotku

#169 Nový příspěvek od DanculSK »

pravdepodobne si dal obmedzenu platnost
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Jak vložit fotku

#170 Nový příspěvek od namor »

To je možné. Ale nevim jak se dává neomezená. V postimage.org mám nastavené no expiration, jestli je to teda ono.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jak vložit fotku

#171 Nový příspěvek od DanculSK »

no expiration že neobmedzene
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Jak vložit fotku

#172 Nový příspěvek od Brendak »

Nezkoušel jste někdo vložit fotky přes Google? Když vložím odkaz , nebo fotku , tak se to někomu nezobrazí. Asi je k tomu potřeba Google chrome. :-/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jak vložit fotku

#173 Nový příspěvek od DanculSK »

... padol mi postimage,,, :vztek:
nahlady na fore mi idu ,ale ked dam otvoriť ukaže mi nič
ale fotky druhých mi otvorí normalne :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jak vložit fotku

#174 Nový příspěvek od pavel sk »

Mne postimage nechce vobec fotky uz nacitat :-/ . Tak neprispievame :)

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Jak vložit fotku

#175 Nový příspěvek od Requied »

Stejně pořád nechápu proč se tu stále řeší vkládání fotek přes externí servery, když v dnešní době se nechá sehnat slušný neomezený hosting za pár korun...

Hlasuju pro přestěhování fóra na jiný server i za cenu že se na ten provoz složíme.
Těch 5kc klidně jednou ročně pošlu...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Jak vložit fotku

#176 Nový příspěvek od rosch8 »

Vacsina diskusnych for to ma takto. Aj forum je rychlejsie, kedze sa prenesie iba textovy odkaz a neprenasaju sa megabajty fotiek. Takze nie je to len o mieste ale aj o rychlosti a sirke pasma.
Takto je to dobre.
Rajce.net je idealne mas tam vsetky fotky pokope, je tam menej reklamy a vies si pozriet cely album, nie len jednu fotku..

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Jak vložit fotku

#177 Nový příspěvek od Requied »

Neznám jediné jiné fórum kde nejdou vkládat obrázky přímo...
Co se rychlosti týče, tak je úplně jedno jestli se obrázek stahuje ze stejného serveru jako text nebo jestli se tahá z jiného.
Pořád se musí přenést stejný objem dat.
Navíc není problém obrázky klidně hostovat jinde a jen na ně přímé vkládání z fóra přesměrovat.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Jak vložit fotku

#178 Nový příspěvek od rosch8 »

Requied.
Niekedy o sebe clovek vyzradi viac, nez by chcel.
Takze hovoris, ze jedine forum, kde sa nedaju pridavat obrazky priamo, je toto nase. Aha. A preto ma postimg predpripravene linky na zdielanie obrazka pre forum: nahlad aj plny obrazok. Urcite sa dozvedeli o tejto zvlastnosti nasetraktory.eu a ihned pridali kod na stranku. Mohol by si niekedy trosku aj porozmyslat, nez nieco pustis do sveta.

Co sa tyka rychlosti, tak nemas pravdu.
Ked tahas vsetky data z jedneho servera a z viacerych, tak rychlost bude uplne odlisna. Na tomto principe funguju peer to peer siete (torenty), kedy tahas jeden velky subor po kuskoch z roznych kutov sveta a preto to ide podstatne rychlejsie.
Forum by sa urcite spomalilo. To je na 100% iste. Vsetci prihlaseni by sme tahali vsetky data z jedneho servera. Takto tahame iba text, co je rychle a obrazky tahame z roznych serverov nezavisle. Rozdiel v rychlosti je priepastny.

Takto je to dobre, ako to je. Forum je rychle, je zadarmo a s pridavanim obrazkov nie je absolutne ziadny problem. Drvivej vacsine to funguje a tym, ktorym to nejde, nieco robia nespravne. Pridavanie obrazkov tu bolo uz vysvetlene x krat a funguje.

Nechal by som to na adminov, urcite su pri zmysloch a vedia co robia.
Ja som prednedavnom navrhoval adminom nechat tu 5 - 6 funkcnych preverenych navodov na pridavanie obrazkov a zamknut tuto temu. Nie je tu o com diskutovat.
Naposledy upravil(a) rosch8 dne čtv črc 13, 2017 1:30 pm, celkem upraveno 1 x.

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: Jak vložit fotku

#179 Nový příspěvek od Requied »

Samozřejmě že určitě existují i fóra kde mají fotky na jiných serverech... nicméně žádné z nich neznám a nenavštěvuji.
Vkládání přes externí galerii má smysl když chci zveřejnit 20 fotek k jednomu tématu a ne když chci dát k příspěvku jednu ilustrační fotku.


Jinak docela by mě zajímalo jak tedy můžou fungovat ostatní a i mnohem větší fóra které mají obrázky normálně u sebe.

---
http://www.nasetraktory.eu/forum
Celkem příspěvků 859016 | Celkem témat 21005 | Celkem členů 20342

vs

forum.digiarena.cz
Celkem příspěvků 9 201 774 | Celkem témat 371 093 | Celkem členů 164 237
---

Jak je vidět digiarena je minimálně 10x větší, více lidí, více příspěvků, řádově více fotek atd... přitom běží na stejném rozhraní jako traktory...

Všechno co tu píšeš jsou jen výmluvy pro lenost něco změnit k lepšímu. Neomezený hosting stojí do 1000,-kč/rok, nevěřím že sočasný bude o hodně levnější.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Jak vložit fotku

#180 Nový příspěvek od rosch8 »

Je to o peniazoch a o platenej reklame.
Tu je velmi dietna reklama a nevyskakuju na teba bannery tak, ze musis cakat 20 - 30 sekund, kym sa stranka prestane posuvat horedole. A reklama nezabera 50% videnej plochy.
Ja by som do toho nevrtal. Tak je to dobre, ako to je.
Vlozenie obrazkov odkazom na server je trivialna vec a bola vycerpavajucim sposobom x-krat vysvetlena a su tu navody, ako na to.

Osobne pouzivam rajce.net
na mobile mam aplikaciu rajce. Takze:
1. odfotim mobilom
2. otvorim aplikaciu na mobile a poslem vybrane fotky na rajce priamo z mobilu
3. ked pisem prispevok, vlozim odkaz z rajce do prispevku.

A forum je bez masivnej reklamy a rychle.

A co si predstavujes pod neomezenym hostingem? Ide o rychlost liniek, nie o objem dat. Ale vidim, ze s tebou asi nepohne nic.
A este jedna vec, toto forum kedysi malo vkladanie fotiek priamo a po kolapse to vyriesili takto. A funguje to.

Odpovědět

Zpět na „Problémy s fórem“