Fotogalerie pro všechny

problémy, návrhy apod.

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zedous
Příspěvky: 48
Registrován: sob zář 05, 2015 8:58 pm
Bydliště: Nový Jičín

Fotogalerie pro všechny

#1 Nový příspěvek od Zedous »

Zdravím vás kolegové!

Rozhodl jsem se postavit traktor a toto fórum je mi inspirací asi jako většině z vás. Ikdyž nejsem velký pisálek, prolistoval jsem na fóru už hodně témat, stránku po stránce a ne jednou mi některé fotky pomohly při stavbě. Problém je v tom, když člověk hledá jednu fotku, kterou už viděl v tématu, které má třeba i 200 stránek. Člověk aby u toho zestárnul :)

Řekl jsem si, že využiju svého programovacího ducha a vytvořím takovou fotogalerii, která bude vyčítat fotky z tohoto fóra. Je to jednoduché! Stačí zadat odkaz tématu a poté dát aktualizovat fotky. Toť vše. Je to zatím takový koncept ovšem plně funkční.

Chci se zeptat. Byl by zájem o takový systém fotogalerie? Popřípadě dovolují to pravidla?


Tady pár obrázků fotogalerie. Témata jsem vybral čistě náhodně. Kdyby měl někdo problém s autorskými právy, klidně to smažu :)
Pro zvětšení klikněte na obrázek.


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Fotogalerie pro všechny

#2 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

8) 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fotogalerie pro všechny

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Super , čím skôr to uviesť do života , ulahčí to hladanie vela luďom 8) 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Fotogalerie pro všechny

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
vypadá to dobre
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fotogalerie pro všechny

#5 Nový příspěvek od Veteranista! »

To je super :ejchuchu: :ejchuchu: :ejchuchu:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Zedous
Příspěvky: 48
Registrován: sob zář 05, 2015 8:58 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Fotogalerie pro všechny

#6 Nový příspěvek od Zedous »

Fotogalerii se mi podařilo zprovoznit. Není to sice úplně dokončené ke své dokonalosti ale už to nějakým způsobem funguje. Bohužel není možnost se volně registrovat, účet zatím musím vytvořit já v administraci. Kdo by měl teda zájem, ať mi pošle svoje přihlašovací údaje a já ho tam registruji.

Údaje posílat na můj email: zedous@gmail.com
Do předmětu napsat třeba nasetraktory.eu pro mou lepší orientaci ale na tom nezáleží :)

Do zprávy napište svůj nick, možná nejlépe takový jaký máte tady na fóru, protože nick musí být unikátní. Aby se pak nestalo, že někdo bude chtít stejný jako už má někdo registrovaný. Samozřejmě kdo dřív příjde, ten dřív bere ;)

Heslo, nějaké si vymyslete ale prosím vás!!!! Hlavně nějaké, které NIKDE! nepoužíváte, protože zatím ten účet musím vytvořit já a tím pádem ho tam taky budu zadávat. Případně vám ho můžu vygenerovat a poslat zpět na váš email. Časem si ho snad budete moct změnit sami ale zatím to bude taková improvizace.

Ještě chci upozornit, že fotogalerie se nestránkuje, to znamená, že všechny fotky máte na jedné stránce. Tím pádem se načítá velké množství dat z internetu a chvilku trvá, než se stránka načte. Říkám to hlavně pro ty, kteří chodí na internet skrze mobilní tarif, kde mají omezený limit stažených dat aby si to nevybabrali hned na pár fotogaleriích :)

A nakonec chci ještě upozornit, že celý systém je logovaný a pokud by měl někdo v úmyslu škodit způsobem, jako třeba úmyslně zaměňovat titulní fotky nebo cokoliv jiného, tak je vše dohledatelné a hrozí zablokování účtu. Proto chci dělat účet pro každého a ne jeden hromadný. Ale věřím, že toho nikdo zneužívat nebude :)

Odkaz na web vám zašlu zpětně na email s potvrzením aktivace účtu, až mi pošlete přístupové údaje. Bez nich se tam stejně nikdo nedostane, tak je asi zbytečné sem dávat adresu.


Pokud něco nevíte, tak se klidně zeptejte, rád poradím, popřípadě vylepším.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fotogalerie pro všechny

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

AHoj, to je super napad 8) .
Jsi dobrej ze venujes svůj cas a um uzitecnym vecem pro všechny 8)

Ale ještě jsem to uplne nepochopil:
Takze po registraci mohu pridavat nove galerie ( generovane z fotek jakehokoli mnou vybraneho tématu z fora) ?
Uvidim i galerie, které vygeneroval jiny uživatel ?
Mas zajistene duplicity, aby další lidi zbytecne negenerovaly opakovaně galerie ze stejného tématu fora?( nebo uvidim jen galerie které jsem si sam vygeneroval?)

Ta registrace je potřeba i na obycejne prohlizeni tech jiz vytvorenych galerii? (když nechci zadne generovat)
Nebo by se tam dalo prohlížet i bez registrace?

Diky předem za vysvetleni. J.

PS:
Ještě taková preventivně vyjasňovací otázka:
k cemu je na tvem screenu ikona "platby". Pockas, az na tom budeme zavislí :pivo: a pak to zpoplatnis :penize: ?

Uživatelský avatar
Zedous
Příspěvky: 48
Registrován: sob zář 05, 2015 8:58 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Fotogalerie pro všechny

#8 Nový příspěvek od Zedous »

No ať to vezmu popořadě...

Času moc nemám, to je pravda ale i kvůli tomu jsem se rozhodl naprogramovat tenhle systém, protože on mi právě ten čas ušetří a řekl jsem si, že když už to budu dělat, tak to udělám tak, aby to mohli využívat všichni ;)

Když budeš mít registraci tak ano, můžeš přidávat jakékoliv téma z tohoto fóra.
Uvidíš všechny galerie, které tam někdo přidal včetně tvých vlastních. Ono v podstatě to nejsou jako tvoje galerie ani nikoho jiného. Je to takový globální seznam galerií, každý tam může přidat to, co ho právě zajímá a uvidí to i všichni ostatní.
Duplicitní galerie nebudou, to jsem pořešil.

Vidíš to! To mě nenapadlo, tu registraci resp. vlastní účet potřebuješ pro vytváření a správu těch galerií ale mohl bych tam udělat účet jen pro prohlížení a to by pak mohli všichni z jednoho veřejného účtu, dobrý nápad! 8)

Co se týče plateb, tak garantuju, že to nikdy nebude zpoplatněné a ani tam nikdy nebudou žádné reklamy :) To co tam vidíš v administraci, tak jsou platby, které jsem programoval do jiných systémů. Je to součást toho RS. Tady je to ovšem nefunkční takže žádný strach ;)


Přístupové údaje:
http://image.zedous.cz/admin
Jméno: nasetraktory.eu
Heslo: traktor


Dal bych to na hlavní stránku ale nejde mi editovat, nevím proč. Tak snad to takhle bude stačit. Je to hodně ořezaný účet a jde tam jen prohlížet. Nejdou přidávat témata ani aktualizovat fotky.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fotogalerie pro všechny

#9 Nový příspěvek od jirka_holub »

Diky za odpovedi. Jsi muz cinu :prace:
Zkusil jsem to prihlaseni na prohlizeni a je do dobré.
Ale když vlezu do nejakeho tématu, tak se pak kazda fotka po kliknuti otevira zvlast do nového okna :( .
Nelze to tam nejak udelat, aby byly v jednom okne a listovalo se přes ne normalne sipkama doprava doleva, však chapes.

Ale i tak jak to je ted, tak to je skvele na prolitnuti fotek z temat, která mají stovky stran.
Prohlednu fotky, nektera mne zaujme, mohu odskocit na prislusnou stranku na foru... To je super !!!!!!

Cau J.

Uživatelský avatar
Zedous
Příspěvky: 48
Registrován: sob zář 05, 2015 8:58 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Fotogalerie pro všechny

#10 Nový příspěvek od Zedous »

Ono udělat jiný vzhled pro prohlížení fotek není až takový problém. Nebo udělat i dva způsoby prohlížení a každý si zvolí co mu vyhovuje. Já osobně mám radši, když ty fotky jsou takhle pohromadě všechny na jedné stránce, protože když něco hledám, tak to najdu rychleji, než když mám listovat zleva doprava po jedné fotce, třeba něco jako na mobilu. Ale někdo se chce podívat na všechny fotky tak zase chápu, že to pro něj tak pohodlné už není. Nad tímhle budu teda přemýšlet :)

Co se týče toho zobrazování fotek, to je trošku komplikovanější. Určitě sis všimnul, že ty fotky nejsou u mě na serveru ale já pouze odkazuju tam, kde to nahráli uživatelé. Mám k dispozici jednu miniaturu, která se zobrazuje v galerii a když na ní klikneš, tak se otevře fotka v plné velikosti.

Miniatura je tam proto, že na stránce (ať už tady na fóru nebo ve fotogalerii) se nachází hodně obrázků, tak aby její načtení netrvalo dlouho a stahovalo se pokud možno co nejméně dat. Ty miniatury jsou v rozměru jak to tam vidíš, když jí zvětšíš, tak ztrácí kvalitu, takže musí být taková jaká je. Kdyby se v té fotogalerii měly načítat větší fotky, to by znamenalo, že budu muset místo miniatur načíst originální fotky v plném rozlišení, které tam jsou nahrané a některé jsou fakt velké jak rozměrově, tak kapacitně. Dejme tomu, že 1 fotka = 1-2MB a takový Daddy tam má přes tisíc fotek, tak při otevření takové galerie se ti stáhne 1-2GB což už je docela dost. Proto v té galerii nejsou vidět větší fotky ale pouze ty miniatury. Navíc ty origo fotky mají každá jinou velikost, takže do fotogalerie bys je sice mohl zmenšit na stejný rozměr aby to nějak vypadalo ale už bys tam načítal jenom ty velké fotky. A kdo by chtěl opravdu plnou velikost, tak na to musí stejně kliknout aby se mu to otevřelo v novém okně.

Jinak ohledně těch fotek co se otevírají v novém okně. Já to tak udělal schválně. Vždycky si otevřu fotky v novém okně resp. v nové kartě prohlížeče protože dost často pak hledám ještě dál a tu fotku si tam nechávám a dívám se na více fotek. Hold dělal jsem to trošku podle sebe ale není problém tam udělat ještě možnost to otevřít ve stejném okně. A to určitě ještě udělám :)

No.... já nevím, jestli jsem to s těma fotkama a miniaturama popsal tak nějak pochopitelně. Ono jedna věc je mít jednotný systém kde uživatelé nahrávají fotky na jeden server, a ten tvoří ty miniatury v takové velikosti, aby se to dalo použít do nějaké pěkné fotogalerie, načítá se to z jednoho místa a všechny fotky jsou stejné. A druhá věc je načítat fotky takhle random z různých serverů nebo i uložené tady na fóru a každá fotka je fakt jiná. Popravdě si ani nedovolím garantovat, že se tam zobrazí úplně všechny fotky ale 99% si myslím, že ano.

Každopádně budu nad tím přemýšlet, jak by se to dalo udělat lépe aby to vyhovovalo i vám všem.

A díky za reakci, jsem rád. Určitě se budu snažit vyhovět. 8)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Fotogalerie pro všechny

#11 Nový příspěvek od krajan »

si sikovny !
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fotogalerie pro všechny

#12 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ten prehled s miniaturami urcite zachovej, to je ok 8) .
I důvod toho otevirani jednotlivých fotek (jak jsi vysvetlil, ze si je schvalne davas do novych oken) taky uz chápu.

To prohlizeni jsem myslel tak, ze když na jednu miniaturu kliknu ( třeba nejakou uprostřed), ze se klidne otevre nove okno, v nem ta fotka.. a pod ni by byly standardne sipky doleva doprava.. a těma bych pak listoval na ty další fotky ( které byly prve v tom prehledu miniatur okolo te puvodni fotky, kterou jem otevrel jako první.) (zaroven u aktualne zobrazene fotky by mohl byt zachovan i ten skvely odkaz "skoc na stranku fora, odkud je to foto")
Ale chápu, ze to ani nemusi jit udelat, když třeba kazda fotka je z jiného zdroje nekde na netu (postimage apod).
Mas muj obdiv :ano:

Odpovědět

Zpět na „Problémy s fórem“