Postigmage

problémy, návrhy apod.

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Postigmage

#106 Nový příspěvek od oco13 »

No ja by som ešte pár desiatok rokov radšej vydržal.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Postigmage

#107 Nový příspěvek od mastnacek »

Occo no nevim, jasne ze se da ustrnout na tom co je kdyz to funguje to je jasny. Ale update ma spoustu vyhod, pokud by te to zajimalo tak to muzu v kostce vypsat, ale zbytecne se me to psat nechce :)) vsak muzes skocit mrknout na malochov.cz jak prez PC tak prez mobil. I jako neregistrovanej vidis vsude. Muzes si srovnat jak to vypada jak se tam pohybuje. Akorat si nezkusis nahravani obrazku a odpovidani.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Postigmage

#108 Nový příspěvek od rezis »

Jo upgrade by byl hezký bohužel to není úplně snadný jak to vypadá.... Daly už od toho ruce pryč slušné kapacity... V našem případě to není jen o upgrade.
Takže mě fascinují tyto řeči jak by to bylo super a jak stačí jen vlastně dvakrát kliknout.
Pokud se zkusíte registrovat tak zjistíte, že Capcha i kontrolní otázka jsou součástí registrace.
Nicméně řešení se aktuálně aktivně hledá.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Postigmage

#109 Nový příspěvek od mastnacek »

rezis: ja uz nevim mozna spolu jsme to trosku komunikovali lestos, vim co obnasi upgrade, sam jsem si na malochovu nadelal jednu chvili do gati a musela me zachranit obnova ze zalohy.
Jestli i prez kontrolni otazku projdou spameri, tak je asi spatne zvolena, nezkousel jsem se registrovat. Captacha je prekonana.
Ale tak uz se vam do toho nebudu motat, jeste bych uvital moznost odebrat sam sebe a byl bych spokujenej.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Postigmage

#110 Nový příspěvek od rezis »

Ono když srovnáš databázi a počty přístupů malochovu s traktory tak narazíš na zásadní rozdíl. Tak zásadní, že pro většinu hostingu jsi prostě na obtíž. Najednou prostě neplatí jejich standardní ceníky a nabídky. Navíc aktuální hosting kde jsme nepodporuje vyšší verzi PHP. Takže se řeší více věcí. Do toho času není opravdu mnoho. Nicméně aktuálně se na tom po nějaké době zase pracuje.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Postigmage

#111 Nový příspěvek od mastnacek »

Ale jo ja vim ze db soubor bude xkrat vetsi, tam se to dela nejak davkove a to bude asi ten problem, ale jak jsem rikal uz vam do toho nebudu rejpat, vsak jste vsichni velky kluci.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Postigmage

#112 Nový příspěvek od chavier »

Problémy se spamem byly a budou vždy. Je to job, fora se aktualizují a vylepšují proti spamům, spamy zase sílí, aby přešly přes nové filtry.

Jak jistě víte, už jsou novější verze fora, my používáme 3.0.X nyní už je verze 3.2.X. Kdo se v tom trochu vyzná, tak mi potvrdí, že přechod není jednoduchý, zvláště když hosting používá starou verzi PHP a máme 3.5gb databázi, se kterou se taky těžko manipuluje.

Nyní si na locálu zkouším postupné aktualizace, pak bude přesun na nový hosting, který už je zakoupen. V brzké době bude forum vypnuto na min. den aby proběhl snad úspěšný přesun.

Co víme jistě, fotky budou stejně ukládány externě.

Komu vadí reklama, může platit celý chod fora ze svého, já už to dělám několik let.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Postigmage

#113 Nový příspěvek od mastnacek »

chaviere rad te konecne ctu, snad jsem jeste nemel tu cest. 3,5gb db soubor to je chutovka.
Nezvazovali jste vyhlasit sbirku na vetsi kapacitu na hostingu? Externi obrazky jsou dost na skodu. Chvili jsem mel na malochov.cz obe varianty, ale nekteri nepochopili rozdil mezi dokumentacni fotkou a momentkou. Takze jsem zrusil externi uloziste a vsecko se vali na hosting. Udelal jsem tam resize jpeg souboru na 1280x800 a kompresi myslim ze 75-80% a to uz je schudny. Snazil jsem se zpocatku o osvetu ze "hlouposti" nahrat externe a to co ma nekomu nejak pomoct nahrat na server.
Tu kontrolni otazku zvazte chlapi udelat jen pro nas cechoslovaky, neco co se obecne zna ale cizinec to nevygugli. Verim ze razem bude po problemu. At se ti nebo vam dilo dari!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Postigmage

#114 Nový příspěvek od oco13 »

Chavi , myslím že nehovorím len za seba ,ak prosím o zverejnenie čísla účtu. Keď dávam na nevidiace deti, na Wikipediu, alebo na psov v útulkoch, tak nejaké euro mi ešte na traktory ostane. :friends:

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Postigmage

#115 Nový příspěvek od duchodce »

Taky bych přispěl ....od Nového roku budu mít důchod asi o 250 Kč vyšší tak se podělím :obchod: :'( :D :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Postigmage

#116 Nový příspěvek od DanculSK »

Dávam sponzoring na iné fórum, tak prečo nie aj tu,
Tam sa posledne vyzbieralo toľko že to stačilo na dva roky... (2018-2019) a veľkosťou je to asi aj dosť väčšie, a tam som o spam-e nechyroval,

Aj keď predpokladám že tunajšie to taký úspech mať nebude...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Postigmage

#117 Nový příspěvek od Britt »

Tohle se tu probíralo už před lety, ale Chavi odmítl jakýkoliv sponzoring, kromě reklam. Já také nemám problém přispět na chod těchto stránek.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Postigmage

#118 Nový příspěvek od oco13 »

No hádam časom dostal rozum a už ho nebaví hrať sa na matku Terezu. :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Postigmage

#119 Nový příspěvek od Britt »

Má nabídka stále trvá a nepožaduji za to žádnou funkci ani privilegia. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Postigmage

#120 Nový příspěvek od DanculSK »

Ja tiež....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Problémy s fórem“