Citace

problémy, návrhy apod.

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Citace

#1 Nový příspěvek od Franta.cz »

Dalo by se omezit množství citací na jednu?
V partě z lesa mám asi 20 upozornění aby se promazávali citace a při reakci na předchozí příspěvek se necitovalo vůbec, ale každej na to kašle :-/ .
Stránka pak vypadá takle
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1770
V extrému 4 příspěvky na jednu stranu :-/
Už jsem i vyhrožoval tím že příspěvky budu mazat a nic.

Navrhuju na celém foru omezit citace na 1.Jsem přesvědčen, že to pomůže k přehlednosti a těm co si forum prohlíží s telefonů, tabletů nebo nemají velký monitor zvětší komfort.
Pokud někdo reaguje tak na jeden příspěvek.Když jich tam musí mít víc není problém si je překopírovat.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »

8) souhlasím, na mobilu to otravuje asi nejvíc...

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Citace

#3 Nový příspěvek od chobotek »

Hmm, nezdá se, že by tuhle vlastnost phpBB obsahoval "out of the box", takže ačkoliv by to bylo užitečné, nenajde se nikdo, kdo by to implementoval.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#4 Nový příspěvek od chavier »

počet citací nastavit lze, ale stále 99% lidu prohlíží forum přes počítač, kde citace nevadí. Mě osobně spíše vadí citování s vloženými fotkami, ale s tim neuděláme nic.

O počtu citací můžeme hlasovat, jedna je málo a třeba 3 až 5 nemají smysl.

Když se řeší jedno téma, je to OK, ale někdy se řeší 10 věcí v jednom tématu a to by bez citací nešlo.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Citace

#5 Nový příspěvek od chobotek »

No počkat, měl jsem za to, že se bavíme o počtu úrovní vnořených citací, ne? Pak ale nechápu, proč je jedna úroveň málo? Mnohdy dokonce není nutné citovat celý příspěvek, ale jen část, na kterou reaguji.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#6 Nový příspěvek od boyten »

po delší době oživuji téma a beru to jako námět pro administrátora/y. Samozřejmě chodím i na jiná fora, hlavně nečesky psaná a tam je celkem běžné, že za citaci příspěvku předcházejícího je ban a klidně i na týden. Jinak většinou za citaci příspěvku na té samé stránce diskuze je ban na 24h. Citace má sloužit k "oživení" paměti něčeho co je o dvě nebo pět stránek zpátky aby se nemuselo hledat něco někde....
Jenže když ono tlačítko "Odpovědět" je tak daleko a "Citace" tak blízko :'( Nešlo by dát tyto tlačítka vedle sebe ?
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#7 Nový příspěvek od McPeci »

jenom za sebe mi citace nevadí pokud jak bylo uvedeno neobsahuje dalčí 2 a více, u rozsáhlejších citací se snažím skoro vždy odmazávat nepodstatné a nechám jen jména či začátek předchozí věty (kdyby to udělali všichni tak by se hned všem lépe orientovalo)
a o fotkách nemluvě(hlavně když jich je třeba 5 pod sebou nebo ve velkém rozlišení) když je fotka malá tak odmažu co nechci a píšu přímo k jedné ;) (že se mi může stát nehoda a zapomenu promazat přiznávám)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#8 Nový příspěvek od chavier »

Kdybychom byli forum zubních laborantů, tak by se dalo nějaké kultury naučit, ale zde je problém s banálními věcmi jako správně nadepisovat a zařazovat témata, natož trestat za špatné citace. Tohle by tady fakt nefungovalo....

zetör
Příspěvky: 1481
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Citace

#9 Nový příspěvek od zetör »

Hoši moderátorský připište do pravidel zákaz citování předchozích přízpěvků jako to funguje na jiných fórech.Někteří členové to tu mají jako sport a pak je v tom pěknej guláš.

Díky.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Citace

#10 Nový příspěvek od Šéďa »

To už tu je, nefunguje to.

Aktualizace pravidel

2) Citace jsou nežádané, nepoužívejte a už vůbec ne v přímých diskuzích, pokud už je to nezbytné, např. pro reakci na starší příspěvek, nebo příspěvek mimo téma, tak citujte vždy 1 příspěvek !
(forum je pak zahlceno textem, špatně se v tom orientuje a prohlížení na telefonech není optimální)




Admin může nastavit forum tak, že nepůjde citovat předešlý příspěvek a nepůjde ani udělat několikanásobná citace.
Jem to takto nastavené na ostatních forech a OK. Je to o lidech, nikoliv o pravidelech.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Citace

#11 Nový příspěvek od Leo »

Všechno je to jen o chování lidí na foru. Pokud cca 90% lidí si tu nepřečte ani pravidla fora, nemůžete se divit, jak se tu prezentují. Nepochopí, že forum má svá pravidla, kterými se musí řídit, a že celkově existuje nějaká forma chování na všech forech. Spousta lidí nepochopí, že se tu vede dialog jako v reálném životě, kde se necituje, ale odpovídá. Neví, jaký význam má slovo Odpovědět a jaký slovo Citace. Berou to tak, že jsou tady anonymně, zdarma, a protože je ta demokracie, tak si mohou dělat, co chtějí.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Citace

#12 Nový příspěvek od krajan »

Leo - na tuto temu tu uz bola burliva debata . Mam dojem , ze vtedy si si vypocul nazor viac ludi tuna na fore :-) Je mozne , ze ten kto pise prispevok jednoducho pocituje potrebu zdoraznit k comu sa vyjadril . Nehovorim ze ciastocne nemas pravdu , ale nie kazdy je v pouzivani pocitaca taky macher , ako ty . Chcelo by to viac trpezlivosti
Tak napriklad je dobre , ked ma niekto vyplneny profil , niekomu to vadi , ze ho nema vyplneny :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#13 Nový příspěvek od boyten »

Promiň krajane, ale musím s Tebou velmi silně nesouhlasit. Všimni si, že přestože pociťuji potřebu zdůraznit, že se vyjadřuji k Tvému příspěvku NECITUJI předchozí (Tvůj) příspěvek. V používání počítače nemusí být macher aby rozeznal tlačítko "odpovědět" a "citace". A myslím, že když jsi schopný najet ukazatelem myši a zmáčknout levé tlačítko na "citace" tak to zvládneš i na "odpovědět" (není to o tom jestli umíš s počítačem nebo neumíš).
Forum by to mělo umět nastavit tak jak píše Šeďa to tak nastavte (moderátoři) a bude klid, někdy je to opravdu hrozné....
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Citace

#14 Nový příspěvek od krajan »

neviem ci si uz niekedy citoval nieco na co si chcel odpovedat . Ver tomu te ked to bude o 4-5 tem dozadu a chces poukazat na nieco a vymazu ti citaciu tak ten tvoj prispevok bude silno od veci
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Citace

#15 Nový příspěvek od boyten »

krajan píše:neviem ci si uz niekedy citoval nieco na co si chcel odpovedat . Ver tomu te ked to bude o 4-5 tem dozadu a chces poukazat na nieco a vymazu ti citaciu tak ten tvoj prispevok bude silno od veci
Ale ano krajane, pokud odpovídáš na nějaký příspěvek který je 4-5 dozadu nebo dokonce na 2-3 stránkách dozadu tak proti citaci (pro oživení paměti :-)) nikdo nic nemá.

Nelíbí se tu citace na předešlý příspěvek tak jak jsem to udělal teď já. a to si myslím je opravdu zbytečné :-D a ještě když někdo hned to celé zase "cituje" tak už je to citace v citaci ......a když je v tom ještě fotka, tak dva příspěvky a je to stránka .......
O to tu jde :-D
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Odpovědět

Zpět na „Problémy s fórem“