RSS by neskodil

problémy, návrhy apod.

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
deckelmaho
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 12, 2010 12:29 am

RSS by neskodil

#1 Nový příspěvek od deckelmaho »

bolo by super keby sme si mohli stahovat do PC prispevky cez RSS...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Mě by zase vyhovovala možnost nějak rozumně archivovat soukromé zprávy (nějak hromadně je uložit do pc s tím, že by zůstalo zachované členění, odesílatel, obsah zprávy, historie, čas a datum atd...) Zkrátka vše aby zůstalo jako na foru. Hodilo by se to nejen kvůli vyhledávání a archivaci, ale taky z důvodu uvolnění místa... Opisovat nebo po jedné nějak ukládat zprávy se mi fakt nechce ;-). Ale bohužel takovou funkci tohle forum nemá, a nejspíš mít nebude, stejně jako třeba upozornění na sledované příspěvky (neni tu ani volitelné sledování vybraných příspěvků) nebo na novou odpověď v tématu... Dá se to "přežít" i bez toho ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: RSS by neskodil

#3 Nový příspěvek od chobotek »

Argh... Sedim u jakéhosi netbooku s malým displayem a rozlišením 1024x600. Pamatuju si, když byl k seriovému terminálu DEC připojený seriový modem a lezlo se s tím na BBS. Rozlišení bylo 80x25 znaků a na obrazovku se vešlo vše potřebné. Takže by mě zrovna dnes taktéž potěšilo buď RSS nebo mít možnost celou tu věc s logem a textem "Nasetraktory - pro všechny fandy traktorů" nechat zmizet. Stejně jako použít řádkování menší než 3 v záhlaví fóra. Vím co čtu a kam píšu, takže to první je jen taková onanie a druhé zhůvěřilost. Za kladné vyřízení žádosti, případně zdvořilou odpověď typu "naser si, moderní člověk takové hračky nepoužívá, protože sedí u skutečného počítače (TM)" předem děkuji. Jinými slovy, rád bych vědět, že si to administrátoři alespoň přečetli a alespoň na několik vteřin se nad tím zamysleli.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#4 Nový příspěvek od Terablick »

Což je pravda, že v dnešní době by se mělo asi myslet i na optimalizaci pro tablety, netbooky, a "chytré" mobily :). Ostatně poměrně značná "roztahanost" stránky je celkem patrná (a otravná) i na rozlišení 1280x1024 :) Ale samozřejmě je mi jasné, že můžeme být rádi (a jsme :ano: ), že vůbec tohle forum existuje :). Nicméně kdyby se někdo chtěl o něco pokusit, hlásím se jako alfa/beta tester :) Ale obávám se, že zasahovat do šablony php-bb se asi nikomu moc chtít nebude, pokud to vůbec lze (a teď nemyslím jen technicky) :-/ Samozřejmě by pomohl přechod na novější systém, ale do toho se nikomu chtít nebude... Takže buďme rádi, že nějaké forum vůbec máme :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#5 Nový příspěvek od chavier »

vzhledem k tomu, že na foru bude za chvíli pul milionu příspěvků, jsem opravdu rád že funguje a hlavně že máme hosting, který takovou zátěž zatím zvládá, proto se dalším zatěžujícím funkcím vyhýbám a to je i RSS, které by použilo tak 5 lidí.

Stejně jak už jsem níže psal Dykovi, provádět nějaké globální změny, pro jednoho uživatele, kterému se nelíbí, uživatelský profil, barva, či horní řádek, navíc v php struktuře, rozhodně nehodlám!
Pruh tam mám svůj význam, informuje a odkazuje na úvodní stránku. Nevejde-li se ti kvůli rozlišení, chce to individuálnější přístup, buď chce to novější techniku, modifikovanější prohlížeč, nebo blokaci např.AdBlockem.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: RSS by neskodil

#6 Nový příspěvek od chobotek »

MacBook, rozlišení 1280x800, první příspěvek začíná pod polovinou okna prohlížeče. Já za to fakt nemůžu, že všichni výrobci tlačí zobrazovadla 16:9! Samozřejmě to dokážu vyřešit, ale nějak se mi nezdá, že bych byl sám, komu je divné, že polovina plochy okna prohlížeče je ve většině případů promrhaná k zobrazení statických informací. Zatím udržím myšlenku i moč, takže mi veliký baner a roztahané záhlaví nic nepřináší. Jistě, stolní počítač zobrazuje na nějaké nesmyslné úhlopříčce QXGA (2048x1536) a tam to teda opravdu nevadí. Tak jestli má většina lidí na stole něco podobného, chápu, že to nemá smysl řešit. Pravděpodobnější bude ale možnost, že málokomu dojde, že by to mohlo být o cosi lepší. A tady je to za málo peněz hodně muziky.

Abys to špatně nepochopil, do ničeho tě netlačím, ani na to nemám páky, jen zdvořile navrhuju.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#7 Nový příspěvek od chavier »

Některé weby jestĕ nejsou optimalizované pro mobily, tablety, nebo jablka. Možná jednou nějaká aktualizace phpbb for tvuj problém vyřeší, zatím musíš zkoušet sám u sebe. :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#8 Nový příspěvek od Terablick »

PHP-bb je už pár let mrtvej formát. Takže nějaké zlepšováky pro něj očekávat asi nelze... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: RSS by neskodil

#9 Nový příspěvek od chobotek »

To přece není problém phpBB, ale použitého stylu. Jestli je to tak, že když si vymyslím styl, tak jej přihodíš do nabídky, potom beru a něco s tím udělám.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Neni to problém samotného PHP-bb, ale toho, že právě někdo musí ten skin udělat... A dneska ho nikdo dělat nebude - tedy pokud ho neuděláš ty :) Pokud ano, rád ho zkusím, a třeba si ho přepnu trvale :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

deckelmaho
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 12, 2010 12:29 am

Re: RSS by neskodil

#11 Nový příspěvek od deckelmaho »

ubehlo uz par rokov od mojho prispevku o RSS, myslim, ze by to privitalo aj viac ako 5 ludi.....dakujem

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: RSS by neskodil

#12 Nový příspěvek od Vlasatej »

deckelmaho píše:ubehlo uz par rokov od mojho prispevku o RSS, myslim, ze by to privitalo aj viac ako 5 ludi.....dakujem
Taky bych se pokusil znovu zatlačit zprovoznění RSS, času je čím dál míň,nestíhám sem chodit každej den, kdyby mi příspěvky padaly do thunderbirdu tak to prolítnu aspoň očima, ale takhle sem zajdu jednou za týden a stejně většinou nedočtu do konce...

RSS je už dnes všude běžný. Fakt by to nešlo? Díky

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS by neskodil

#13 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud by se tím někdo měl chuť zabývat, nějaká řešení existujou... http://1url.cz/HtQJb. Bojím se ale, že je to i zmíněná otázka zátěže navíc, a dost možná i omezení ze strany poskytovatele hostingu... :-/ Samozřejmě detaily neznám...
Buďme rádi, že to funguje jak to je :) Já už jsem se bohužel z časových důvodů taky omezil na cca jednu návštěvu týdně (někdy sem nezajdu 2 tejdny vůbec, jindy 2-3x za týden), a jen se kouknu co je nového ve sledovaných tématech (otevřu jen něco málo z té spousty - tak 10%) a vyřeším SZ... Nově založené téma jsem neotevřel asi rok, stejně tak už vůbec neprocházím jednotlivé sekce, nečtu o nových strojích atd atd. Jen prostě projdu to co mě nejvíc zajímá z toho co už sleduju z dřívějška, odepíšu na SZ a konec - bohužel :'( Víc času prostě neni... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Problémy s fórem“